• Menu

  Nikon D7500 – Lustrzanka dla filmowców

  Nikon D7500Nikon D7500 z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu zamknięty w niewielkim, zgrabnym korpusie z pewnością zadowoli fotografujących.

  Podobnie jak w modelu D500 matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli w modelu D7500, o masie ok. 640 g, oferuje zakres czułości ISO, który można rozszerzyć do wartości odpowiadającej ISO 1 640 000.

  Aparat jest wyposażony w procesor EXPEED 5 firmy Nikon, który szybciej przetwarza obraz. A znaczne zwiększenie liczby pikseli czujnika RGB do 180 tys. wpłynęło na większą dokładność pomiaru.

  Pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem nadaje priorytet najjaśniejszym obiektom w kadrze, pomagając uniknąć wypalonych obszarów świateł. 51-punktowy system AF zachowuje precyzję działania aż do imponującego poziomu -3 EV.

  Można śledzić obiekty, blokować na nich ekspozycję i utrzymywać je w polu ostrości – nawet jeśli jedyne źródło światła to księżyc. Wbudowany w aparat system Picture Control jest wyposażony w osiem elementów sterujących, w tym nowy Picture Control – Auto, który optymalizuje kolor, kontrast i jasność odpowiednio do sceny.

  Nikon D7500 – 4K/UHD

  Jordi Brinkman, Product Manager w firmie Nikon Europe, komentuje: – D7500 to doskonały aparat klasy wyższej dla amatorów fotografii, którzy podziwiają możliwości modelu D500, ale nie potrzebują aż tylu profesjonalnych funkcji. Dostają oni tę samą, najlepszą w swojej klasie, jakość zdjęć co w modelu D500, zamkniętą w mniejszym korpusie, który łatwiej obsługiwać. Możliwość fotografowania w tempie 8 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE oznacza szybkość i precyzję niezbędną do rejestrowania doskonałych ujęć reporterskich. Ponadto aplikacja SnapBridge pozwala udostępniać te efektowne zdjęcia z dowolnego miejsca.

  Wbudowana elektroniczna redukcja drgań firmy Nikon, działająca przy nagrywaniu filmów Full HD/HD, przeciwdziała niepożądanym ruchom aparatu. Kinowy materiał wideo 4K/UHD można rejestrować materiał w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p lub w rozdzielczości Full HD (1080p) z maksymalną szybkością 50p/60p. Możliwe jest też łatwe generowanie płynnych i dobrze naświetlonych filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K/UHD i Full HD w aparacie, w pełnym formacie DX. Można też zrobić 50 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub 100 zdjęć w formacie Large JPEG Fine w jednej szybkiej serii (8 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE).

  Ulepszenia w zakresie ergonomii obejmują odchylany 3,2” monitor z obsługą dotykową oraz głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwiający stabilne i wyjątkowo wygodne trzymanie aparatu. Ten model to także pierwsza lustrzanka cyfrowa firmy Nikon z wbudowaną lampą błyskową, która obsługuje sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia. AF i spust migawki możemy obslugiwać za pośrednictwem dotykowych elementów sterujących podczas fotografowania w trybie podglądu na żywo.

  Wizjer optyczny z pryzmatem pentagonalnym zapewnia niemal stuprocentowe pokrycie kadru.

  Łączność z aparatem za pośrednictwem komunikacji Bluetooth i Wi-Fi jest dostępna tylko z użyciem aplikacji SnapBridge, którą trzeba zainstalować na zgodnym urządzeniu mobilnym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane