• Menu

  Nie tylko terminale płatnicze. Poznaj płatności mobilne i system BLIK!

  Terminale płatniczeTerminale płatnicze zyskują coraz większą popularność. Polacy częściej korzystają też z płatności internetowych i mobilnych. Gdzie najlepiej sprawdzają się te metody płatności?

  Terminale płatnicze idealne w stacjonarnych punktach sprzedaży

  Płatności bezgotówkowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najczęściej korzystają z nich ludzie młodzi, w wieku od 18 do 34 lat, jednak popularność zdobywają również wśród osób starszych. Okazuje się, że Polacy cenią sobie łatwość i wygodę, jaką dają terminale płatnicze. Zamiast szukać w portfelu określonej kwoty lub czekać na wydanie reszty, wiele osób woli wyciągnąć z portfela „wirtualny pieniądz” i przyłożyć plastikową kartę płatniczą do terminala, co trwa zazwyczaj kilka sekund.

  Płatności za pomocą terminali płatniczych doceniają również przedsiębiorcy. Gotówka zgromadzona w ciągu dnia nie musi leżeć w kasie, by następnie zostać przewieziona do banku. Ponadto, przy płatnościach bezgotówkowych kasjer nie naraża się na przyjęcie fałszywych banknotów. Terminale płatnicze świetnie sprawdzają się więc przy punkach kasowych w sklepach stacjonarnych. Przenośne urządzenia zaś idealnie nadają się do restauracji, hoteli czy w firm przewozowych.

  Płatności internetowe niezastąpione w sklepach online

  Oprócz płatności kartą, w przypadku terminali płatniczych istnieją także inne metody płatności bezgotówkowych. Należą do nich m.in. płatności internetowe. Jeśli chodzi o kanały płatności online, jedną z nich jest platforma eService, będąca dogodnym rozwiązaniem dla sklepu internetowego. Dzięki niej możliwa jest obsługa płatności internetowych, w tym kart płatniczych największych organizacji, takich jak Visa, MasterCard, Maestro, Diners Club, American Express czy Discover. Ponadto eService oferuje przelewy elektroniczne we współpracy z największymi bankami, obsługę płatności mobilnych oraz cyfrowych portfeli PayPal i MasterPass.

  Uniwersalne płatności systemem BLIK

  Dzięki systemowi płatności mobilnych BLIK można nie tylko płacić w sklepach, ale także wypłacać gotówkę w bankomatach i dokonywać płatności internetowych. Użytkownika identyfikuje się za pomocą jednorazowego kodu z aplikacji, generowanego przez system PSP na żądanie banku. By dowiedzieć się więcej o terminalach płatniczych i innych metodach płatności wejdź na stronę terminale płatnicze eService.

  Jedna odpowiedź do “Nie tylko terminale płatnicze. Poznaj płatności mobilne i system BLIK!”

  1. denkow pisze:

   Hmm… wiadomo, że ludzie wolą płacić kartą. Jest bezpieczniej, szybciej, nie ma tylu problemów z wydawaniem reszty. Kurde, jakie jaja były za każdym razem na poczcie… masakra. A teraz? Nawet w naszym warzywniaku mają normalnie terminal eservice, podobnie jak i w mięsnym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane