• Menu

  Netmove – Jak ułatwić sobie współpracę z agencją SEO?

  Pozycjonowanie strony internetowejPosiadanie strony internetowej, związanej z własnym biznesem, to ciągłą praca. Nie wystarczy dbać o jej aktualizację, czym zwykle zajmują się profesjonaliści. Jeśli nie chcemy, aby ich działania były dla nas prawdziwą czarną magią, warto poznać choć podstawowe pojęcia, związane z promowaniem strony www.

  Fachowe wsparcie

  Pozycjonowanie strony internetowej to szeroki wachlarz usług. Ilość działań, na jakie można się zdecydować zachwyca różnorodnością, czasem zniechęca kosztami. Aby właściwie wybrać, co jest istotne dla naszego biznesu, dobrze jest prześledzić, na jakie zabiegi można liczyć. Zlecając pracę fachowcom od pozycjonowania, jak firma Netmove, często uznajemy, że nie ma sensu dokształcanie się w temacie promowania witryny w wyszukiwarce.

  Jednak wiedza, nawet podstawowa, znacznie ułatwia rozmowy na temat zakresu podejmowanych działań. Mało który przedsiębiorca wie, czym jest SEO, audyt, konsultacje lub linkowanie stron, na jakie można liczyć w Netmove. Agencjom interaktywnym warto zaufać, jeśli mają pomóc. Jednak do współpracy z nimi należy się przygotować.

  Umowa umowie nierówna

  Agencje często podpisują umowy długoterminowe. Dla zlecającego oznacza to, że ich witryna będzie pod okiem fachowca nawet przez kilka lat. Warto wiedzieć, na jakie koszty należy się nastawić. Pozycjonowanie nie przynosi efektów z dnia na dzień. To działanie długofalowe. Jeśli jednak brak efektów utrzymuje się przez długi czas, należy dopytać o przyczyny stagnacji. Bezpieczną opcją jest umowa z maksymalnie kilkumiesięcznym okresem wypowiedzenia lub możliwość rezygnacji z usługi, jeśli nie spełni naszych oczekiwań.

  Jednym z elementów pozycjonowania stron jest tworzenie skutecznych treści. Aby ktoś mógł je stworzyć, dobrze jest przekazać wszelkie niezbędne materiały na temat firmy. Określić swoje oczekiwania względem pisanych tekstów, zasugerować styl oraz sposób komunikacji. Przed dodaniem tekstu na stronę powinien go przeczytać ktoś, mający pojęcie o zawartości merytorycznej artykułu.

  Analityka internetowa

  Agencja Netmove ma dostęp do specjalistycznych narzędzi, dzięki którym sprawnie monitoruje obecność strony w wynikach wyszukiwania. Można korzystać z wyszukiwarek w trybie incognito. Wówczas jest pewność, że na kształt wyników nie będzie miała żadnego wpływu historia odwiedzin stron. Marketing internetowy może przytłoczyć laika wielością i stopniem skomplikowania wielu sformułowań. To kolejny powód, dla którego warto postawić na edukację choć niektórych. z nich Sformułowania takie, jak współczynnik odrzuceń, źródło pozyskania, liczba konwersji czy zachowanie użytkownika w witrynie znacznie ułatwiają analizę raportów z przeprowadzanych prac. W Netmove można liczyć na fachowe wyjaśnienie pojęć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgłębić je również samemu.

  Dobra współpraca z agencją SEO to także przejrzyste finanse. Wszystkie ruchy w witrynie muszą być wyliczone, jak zmiany w kodzie, optymalizacja metadanych czy wdrożenie przekierowań. Takie działania nie powinny być dodatkową, finansową niespodzianką.

  3 odpowiedzi na “Netmove – Jak ułatwić sobie współpracę z agencją SEO?”

  1. Kalyna pisze:

   Mam różne doświadczenia jeśli chodzi o agencje SEO. Z tego co sprawdziłam opinie Netmove ma bardzo dobre. Muszę poprosić ich o wycenę. Jednak warto czasem trafić na fajny artykuł i zyskać cenny namiar. Dzięki autorowi!

  2. omek40 pisze:

   Mój znajomy już jakiś czas współpracuje z Netmove, więc temat jest mi trochę znany. Opinie jego są za każdym razem dobre. Nigdy nie narzekał na dziwną umowę, a jego sklep cały czas się rozrasta. Więc muszą znać się na rzeczy. Jak wiadomo na pozycjonowaniu zna się prawie każdy w teorii, gorzej w praktyce, dlatego warto uważnie wybierać firmę do współpracy.

  3. maciek pisze:

   Może i firma netmove ma dobre opinie, ale ja boję się już korzystać z firm SEO. Przejechałem się dwa razy i teraz nie wiem, czy byłbym w stanie komuś nowemu zaufać, mimo tak pozytywnych opinii.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane