• Menu

  Nauka języków – dlaczego warto to robić na obozie?

  nauka językówRozwijanie umiejętności językowych dziecka to duża inwestycja w jego przyszłość.

  Zapewni mu to bardzo dobry start w dorosłość. Sprawi także, że znakomicie poradzi sobie w wielu różnych dziedzinach życia. Poznaj plusy nauki angielskiego, czy hiszpańskiego na wyjazdowych kursach?

  Nauka angielskiego a rozwój mózgu

  Ellen Bialystok, psycholog z York University w Toronto na podstawie swoich badań odkrył, że nauka języka obcego ma wpływ na sprawność intelektualną człowieka. Z jego obserwacji wynika, iż studenci uczący się na studiach filologicznych radzili sobie lepiej podczas rozwiązywania testów niż ich rówieśnicy z innych kierunków. Byli też bardziej kreatywni! Tymczasem badania przeprowadzone na University College w Londynie wykazały, że osoby pracujące nad kompetencjami językowymi w młodym wieku mają najbardziej rozwiniętą szarą strefę mózgu. Efekt ten nazwano plastycznością.

  To jeden z powodów, dla których warto uczyć się obcej mowy już od najmłodszych lat. Dobrze jest wykorzystywać na to każdą wolną chwilę. W tym także czas urlopu i wakacji. Dlatego zadbaj, aby Twoje dzieci miały kontakt z angielskim nie tylko w szkole podczas zajęć lekcyjnych. Wyślij dziecko na wyjazdowe kursy językowe.

  Obóz – dlaczego warto spróbować?

  Zalet nauki angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego nie trzeba wyliczać. Można jednak wymienić plusy przyswajania języka obcego na obozie. Czym zatem różni się ta forma nauki od tej tradycyjnej? Przede wszystkim tym, że uczeń ma niemal przez cały dzień kontakt z lektorem, a także z rówieśnikami mówiącymi nie tylko po polsku. Ma on możliwość dopytania o nieznane słówka, czy niezrozumiałe zasady gramatyczne. Zawsze wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba.

  Oprócz tego taki wyjazd to znakomita okazja do tego, aby przełamać barierę językową. Odpoczynek wakacyjny wiąże się bowiem z dużo mniejszym stresem niż zajęcia w szkole. Daje też szansę, aby otworzyć się na nowych ludzi, poznać ich zwyczaje i kulturę.

  Obozy językowe to ponadto idealna okazja do wypoczynku. Podczas tak zorganizowanego czasu nie ma miejsca na nudę. Jest za to na zabawę, nowe przygody i doświadczenia. Nabyte umiejętności będą procentowały później w całym roku szkolnym.

  Sprawdź ofertę na https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane