logo
logo
logo
logo

Największe uzdrowisko kąpielowe
Opublikowano: 25 czerwca 2016

Czy uzdrowiska Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój to polskie Baden-Baden? Oczywiście, że nie – to coś więcej.

Blisko osiem wieków tradycji uzdrowiskowych, rzadko spotykane wody termalne o unikatowych właściwościach leczniczych, zabytkowe obiekty, odnowione parki, liczne atrakcje turystyczne to walory, których nie mają inne miejscowości. Do wspomnianych zalet dokładamy własne oferty, tak zróżnicowane, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Z pełnym przekonaniem twierdzimy, że czas, który przeznaczycie Państwo na pobyt w naszych kurortach pozostanie nie tylko wspaniałym wspomnieniem, ale pomoże przywrócić Wasze zdrowie.

ladek jpg

Źródło udanego leczenia

Pobyty lecznicze w Uzdrowisku Lądek-Długopole S.A. uwzględniają stosowanie zabiegów wodnych, fizykalnych oraz działanie klimatu, co powoduje podnoszenie odporności organizmu, normalizację odczynowości ustroju, a tym samym przywrócenie zdrowia w sposób naturalny. Leczenie uzdrowiskowe ma charakter leczenia bodźcowego, które zmusza organizm do samouzdrowienia, mobilizując mechanizmy adaptacyjne i obronne.

Lądeckie wody lecznicze to termalne, słabo zmineralizowane wody siarczkowo-siarkowodorowo-fluorkowe i radoczynne. Wykorzystując to bogactwo Lądek-Zdrój stał się największym polskim uzdrowiskiem kąpielowym. Posiada najbardziej rozbudowaną bazę zabiegową do hydroterapii spośród wszystkich uzdrowisk w Polsce. W efekcie działania wód radonowych obserwuje się  zmniejszenie bólu i obrzęków stawowych,  przyspieszenie zrostu kostnego i zwiększenie masy kostnej. Ponadto wody te obniżają we krwi poziom „złego” cholesterolu, glukozy oraz kwasu moczowego. Korzystne efekty daje także kuracja wodami lądeckimi w chorobach skóry np. w łuszczycy i egzemach. Kuracja działa odmładzająco, a skóra pod wpływem wód radoczynnych i siarkowych staje się bardziej gładka, sprężysta i aksamitna.

Naturalnym bogactwem Długopola-Zdroju są lecznicze wody mineralne – szczawy wodorowęglanowo-sodowo-magnezowe żelaziste, bogato nasycone dwutlenkiem węgla. Wyróżniają się przyjemnym smakiem, orzeźwiają i pobudzają trawienie. Wykorzystywane są do kuracji pitnej oraz kąpieli kwasowęglowych. Osobliwością Długopola są naturalne kąpiele gazowe w dwutlenku węgla, pozyskiwanym ze źródeł wody mineralnej, zalecane w leczeniu miażdżycy tętnic, żylaków  oraz innych zaburzeń krążenia obwodowego.

Co nowego w uzdrowiskach słychać?

Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój to wyjątkowe uzdrowiska, w których łączenie naturalnych form leczenia, a więc tradycyjnych zabiegów z wykorzystaniem tworzyw naturalnych z nowoczesnymi zabiegami fizykalnymi, daje bardzo korzystne efekty terapeutyczne i jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Lecznicze źródła termalne nie tylko przywracają zdrowie, ale koją zmęczone ciało, dodają energii i sił witalnych. Oczywiście obok licznych zabiegów balneologicznych, bogatej oferty zabiegów fizykalnych, kurorty mogą także pochwalić się dobrze wyposażonymi salami do ćwiczeń leczniczych.

W nowych pakietowych ofertach leczniczych przygotowanych dla kuracjuszy połączyliśmy to, co w naszych uzdrowiskach najcenniejsze: skuteczność natury, doświadczenie w terapii wybranych schorzeń oraz wspaniałe warunki do leczenia i wypoczynku.

ww.uzdrowisko-ladek.pl

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Co zabrać do sanatorium

Co zabrać do sanatorium?...

Wybierasz się do sanatorium? A może chcesz pomóc bliskiej Ci o...
Marcin Zajączkowski

Nasze „słone złoto” to skarb...

Największe na świecie ciechocińskie tężnie, a dokładniej Ciechocińska...
uzdrowisko Sopot

Do Sopotu po zdrowie...

Uzdrowisko Sopot to malownicze, nadmorskie uzdrowisko o szczeg...