• Menu

  Najstarszy i największy wydział Politechniki Lubelskiej

  WM_04_mW rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej znajduje się na 7. pozycji pośród 46 wydziałów mechanicznych w Polsce.

   Po prawej stronie Wisły plasują się na pozycji 2. (przed np. Politechnikami Wrocławską, Śląską, Gdańską, Rzeszowską, Krakowską czy Wojskową Akademią Techniczną). Dysponuje wyspecjalizowaną kadrą dydaktyczną i naukową, nowoczesnymi laboratoriami i salami dydaktycznymi.

  Prowadzi kształcenie na siedmiu kierunkach studiów (I i II stopnia): inżynieria biomedyczna (z wydziałem elektrotechniki i informatyki), inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, mechatronika (z wydziałem elektrotechniki i informatyki), transport, zarządzanie i inżynieria produkcji (z wydziałem zarządzania).

  Na stronie internetowej Wydziału znajdują się ogólne charakterystyki ww. kierunków studiów, listy przedmiotów, na które uczęszczają studenci, przykładowe plany zajęć. Można również zapoznać się ze szczegółowymi efektami kształcenia z uwzględnieniem podziału na wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, uzyskiwanymi podczas studiów na wybranym kierunku.

  Ci, dla których studia są prawdziwą pasją, mogą włączyć się aktywnie w działalność koła naukowego, wybranego zgodnie z własnymi zainteresowaniami i planowaną ścieżką kariery zawodowej.  W celu pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności praktycznych członkowie kilkunastu istniejących na Wydziale Mechanicznym kół naukowych zajmują się m.in. organizacją oraz udziałem w konferencjach naukowych, organizacją szkoleń i warsztatów naukowych czy udziałem w ogólnopolskich konkursach.

  Korzystając z szeregu zaprzyjaźnionych, zagranicznych uczelni partnerskich, studenci mają możliwość udziału w programach wymiany studenckiej np. poprzez spędzenie 1 lub 2 semestrów za granicą, przechodząc w tym czasie założony tok studiów na uczelni partnerskiej.

  Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w przemyśle zarówno lokalnym, krajowym, jak i za granicą. Pracują w jednostkach badawczych, biurach projektowo-konstrukcyjnych, w biurach technologicznych, jako kadra kierownicza, konstruktorzy, technolodzy, inżynierowie procesów, kontrolerzy jakości, pracownicy działów badawczo-rozwojowych.  Pracują w najróżniejszych gałęziach przemysłu: paliwowo-energetycznym, metalurgicznym, metali nieżelaznych, maszynowym i elektromaszynowym, precyzyjnym, środków transportu, chemicznym, mineralnym, szklarskim, spożywczym, a także w jednostkach medycznych.

  Wydział Mechaniczny Politechnika Lubelska

  Nadbystrzycka 36

  20-618 Lublin

  tel. (81) 538 42 84
  fax. (81) 538 42 33

  www.wm.pollub.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane