logo
logo
logo
logo
Citroen

Najpopularniejsze modele Citroena – co warto wiedzieć o tej marce?
Opublikowano: 2 grudnia 2022

Citroen jest francuskim producentem samochodowym, funkcjonującym od 1919 roku. Od tamtej pory, kilka modeli zdążyło rozsławić tę markę na cały świat, co pozwoliło utworzyć setki jej salonów w Europie i poza nią. Każdego roku, marka wypuszcza na rynek nowe modele pojazdów, cechujące się lepszymi osiągami i technologią.

Istnieją również pewne ikony, których aktualizowanie z roku na rok ma na celu poprawę wydajności. Ich sława jest jednak na tyle duża, że to właśnie po nie klienci sięgają najczęściej, nie zwracając większej uwagi na nowości. We współpracy z salonem Citroena Grupy Zdunek przedstawimy kilka, najbardziej rozchwytywanych i notujących najlepsze wyniki sprzedażowe modeli samochodów.

Citroen C3 – miejsca klasyka

Bez wątpienia jeden z flagowych pojazdów francuskiej motoryzacji. Pierwsze Citroeny C3 zaczęły poruszać się po drogach publicznych w 2002 roku. To właśnie wtedy ruszyła ich produkcja, co było w istocie strzałem w dziesiątkę. Pojazdy szybko zdobyły popularność i stworzyły u siebie grono zwolenników. Aktualnie, od roku 2016 produkowana jest trzecia generacja tych samochodów, która ze względu na nieustanny postęp technologiczny, mało przypomina wyglądem tę pierwszą.

Citroen C3

Najstarsze modele Citroena C3 były traktowane jako standardowych rozmiarów hatchbacki. Bez problemu mieściły pięć osób i nikt nie narzekał tam na brak miejsca. Druga generacja była już nieco większa, choć wciąż odczucia były podobne. Trzecia wersja to natomiast istny przeskok zarówno pod względem wyglądu, jak i użytej technologii. Swoim wyglądem, Citroen C3 III zaczął przypominać bardziej SUV-a, a ilość miejsca wewnątrz znacznie wzrosła. Silniki w tych samochodach są oczywiście podzielone na benzynowe oraz wysokoprężne i posiadają kolejno trzy i dwie odmiany z każdej. Najmocniejszym silnikiem z listy jest benzynowy 1.2 PureTech 110 S&S. Jego prędkość maksymalna wynosi 188 km/h, a 100 km/h można uzyskać nim w 9,8 sek.

Citroen C4 – dobry na każde warunki?

Citroen C4 od zawsze kojarzony był z już nieco większym samochodem osobowym, choć nadal kompaktem. Występował już nawet w wersji Sedan. Najnowsza wersja pokazała jednak, że samochód ten może pełnić rolę zarówno hatchbacka, crossover’a i coupe. Nie da się ukryć, że salon Citroen Gdańsk Grupy Zdunek także posiada kilka różnych wariantów tego modelu, z których każdy powinien wybrać coś dla siebie. Oczywiście, dealerzy takiego salonu zrobią wszystko, aby nakierować kupującego na wersję najlepiej do niego pasującą.

Citroen C4

Obecnie, Citroen C4 III generacji przypomina masywnego crossover’a o długości 4360 mm. Oprócz silników benzynowych i wysokoprężnych, powstała jeszcze wersja e-C4 z jednostką elektryczną, generującą moc 136 KM.

Citroen C5 – najbardziej różnorodny z modeli

Model C5 jest bezapelacyjnie największym pojazdem z serii oznakowanej trzecią literą alfabetu. Występuje on natomiast w różnych wersjach nadwozia, a dokładniej Standard i Aircross.

Citroen C5

Pierwszy z nich to bezapelacyjne kombi, a drugi – SUV. Istnieje wiele wersji silnikowych dla tych samochodów, w skład których wchodzą również hybrydy. Zakresy pojemności silników oscylują w granicach 1.6 – 3.0 l.

zdjęcia: media.stellantis.com

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Ile kosztuje posiadanie samochodu elektrycznego

Ile kosztuje posiadanie samochodu elektryczne...

W ostatnich latach samochody elektryczne zyskały na popularności i sta...
automotive

Technologiczna przyszłość branży automotive &...

Oprogramowanie stało się sercem nowoczesnych samochodów i nieodwracaln...
lakiernia proszkowa

Czym się zajmuje lakiernia proszkowa...

Lakiernia proszkowa to jedno z najważniejszych i wszechstronnych rozwi...
samochody hybrydowe

Czy warto kupować nowy samochód?...

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nowych samoch...