• Menu

  Szukasz najlepszego konta oszczędnościowego? Sprawdź ranking!

  najlepsze konta oszczędnościoweJeżeli chcesz odkładać pieniądze, mając do nich nieorganiczny dostęp, chroniąc je przed niekorzystnym wpływem inflacji i nie podejmując przy tym żadnego ryzyka, prawdopodobnie rozważasz otwarcie konta oszczędnościowego.

  To dobra decyzja, o ile wybierzesz atrakcyjną ofertę, która odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom. Jej znalezienie ułatwi Ci internetowy ranking rachunków oszczędnościowych.

  Bezpieczne i elastyczne oszczędzanie

  Odkładanie nadwyżek finansowych na rachunku oszczędnościowym jest popularne wśród wielu osób, które nimi dysponują. Dlaczego w ogóle korzystamy z kont oszczędnościowych? Choć ich oprocentowanie nie jest wysokie, bo tylko nieznacznie przewyższa inflację, gwarantują one swobodę w dysponowaniu pieniędzmi. Chodzi o to, że w każdej chwili można skorzystać ze znajdujących się na koncie oszczędnościowym środków, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Jest to ogromna zaleta w porównaniu z większością lokat, w przypadku których wypłacenie pieniędzy przed terminem oznacza utratę zgromadzonych odsetek.

  Konta oszczędnościowe nie są zobowiązujące, tak jak lokaty, nie wymagają specjalistycznej wiedzy, tak jak gra na giełdzie, a przy tym są całkowicie bezpieczne w odróżnieniu np. od funduszy inwestycyjnych. Środki zgromadzone na koncie oszczędnościowym są bowiem chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje ich zwrot do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro, w sytuacji, kiedy bank nie jest w stanie wypłacić depozytu, np. z powodu bankructwa. Bezpieczeństwo i elastyczność to bez wątpienia dwie największe zalety kont oszczędnościowych, jednak żeby cieszyć się zyskiem, trzeba wybrać najlepszą ofertę. Pomaga w tym ranking kont oszczędnościowych.

  Niezawodna pomoc w wyborze najlepszego konta oszczędnościowego

  W rankingu kont oszczędnościowych przeglądasz najlepsze oferty na rynku w jednym miejscu. Jak na dłoni widzisz, jakie warunki proponują poszczególne banki, dzięki czemu z łatwością możesz je porównać między sobą. Otrzymujesz informacje na temat m.in. oprocentowania, maksymalnej kwoty depozytu, kosztów związanych z prowadzeniem i użytkowaniem rachunku czy procedury wymaganej do założenia konta. Z poziomu porównywarki możesz również przenieść się bezpośrednio na stronę wybranego banku, żeby złożyć wniosek. Sprawdź sam i wybierz najlepsze konto oszczędnościowe dla siebie.

  Porównywarki kont oszczędnościowych są czytelne, przejrzyste i zupełnie darmowe. Zbierają dla Ciebie informacje, żeby ułatwić znalezienie najlepszej oferty. Pamiętaj jednak, że przy wyborze rachunku oszczędnościowego liczy się nie tylko oprocentowanie – znaczenie mają również takie kwestie jak np. liczba bezpłatnych przelewów i koszt wykonania kolejnych poza darmową pulą czy konieczność otwarcia konta osobistego.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane