• Menu

  Najlepsza dzielnica dla rodziców z dziećmi. Co Wilanów ma do zaoferowania?

  Jesteś rodzicem lub dopiero planujesz założyć rodzinę? W takim wypadku z pewnością zależy Ci na lokalizacji, która zapewni Wam bezpieczeństwo, bliskość szkół i przedszkoli oraz terenów zielonych odpowiednich do spacerów z najmłodszymi. Warto rozważyć nowe mieszkanie w dzielnicy Warszawy, która według badań Głównego Urzędu Statystycznego jest jedną z najatrakcyjniejszych dla rodzin z dziećmi. Nowe inwestycje mieszkaniowe na Wilanowie to ciekawa opcja.

  Wilanów

  Wilanów to dzielnica przechodząca boom inwestycyjny z prawdziwego zdarzenia. Jest atrakcyjna zarówno z punktu widzenia inwestorów i deweloperów, jak i również nabywców – z roku na rok coraz więcej ludzi, także młodych, wybiera mieszkania na Wilanowie. Jako rodzic z pewnością zrozumiesz, na czym polega fenomen nowych osiedli mieszkaniowych w tej dzielnicy.

  Wilanów dla osób, dla których ważne jest bezpieczeństwo rodziny

  W rankingu najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy przygotowywanego corocznie przez otodom.pl od lat niezmiennie pierwsze miejsce należy właśnie do Wilanowa. Jednym z dwóch czynników, na podstawie których sporządzane jest zestawienie, jest ocena bezpieczeństwa dzieci bawiących się poza domem. Coroczne zwycięstwa dzielnicy jasno potwierdzają – jeżeli chcesz zagwarantować swoim najbliższym spokój i bezpieczeństwo, wybierz mieszkanie na nowych osiedlach na Wilanowie.

  Także pod względem ilości przestępstw w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, Wilanów prezentuje się korzystniej niż pozostałe dzielnice Warszawy. Odnotowuje się tutaj o wiele mniej kradzieży i włamań niż w bezpośrednio sąsiadujących dzielnicach, jak na przykład na Mokotowie bądź Ursynowie. Niskiemu współczynnikowi kradzieży sprzyja na pewno to, że budynki w ogromnej części są nowe i dobrze zabezpieczone, a także stosunkowo niskie – przeważa zabudowa do wysokości 3-5 pięter. W dodatku mamy do czynienia z niskim zagęszczeniem mieszkańców na kilometr kwadratowy – nowe bloki nie są dodawane między tymi już wybudowanymi, ale powstają na nowych działkach. Najnowsze projekty budowlane, które trafiły do sprzedaży to m.in. Infinity Wilanów developera Dor Group oraz Hampton Residence – obydwa na obrzeżach Miasteczka Wilanów.

  Najlepsza edukacja już od najmłodszych lat

  Doskonała oferta edukacyjna to kolejny atut przyciągający rodziny z dziećmi do mieszkania na Wilanowie. W tej lokalizacji można wybierać spośród wielu świetnych placówek publicznych oraz prywatnych. Wiele szkół i przedszkoli w dzielnicy prowadzi klasy dwujęzyczne, dzięki czemu Twoje dziecko już od pierwszych lat życia będzie miało zapewniony stały kontakt z językami obcymi.

  Mieszkanie na Wilanowie gwarantuje dostęp do zajęć kulturalnych wszelkiego rodzaju. Działające na terenie dzielnicy Centrum Kultury Wilanów podzielone jest na sześć filii, rozmieszczonych w różnych lokalizacjach na obszarze dzielnicy. W ich ofercie znajdują się zajęcia edukacyjno-kulturalne dla każdego, od malucha do seniora. Ceramika, śpiew, taniec, akrobatyka, a może gra na skrzypcach? Wprowadź się do mieszkania w nowej inwestycji na Wilanowie i ciesz się możliwością realizowania pasji każdego z członków Twojej rodziny.

  Wilanów

  Aktywny wypoczynek pod Twoim domem

  Wybierając mieszkanie na Wilanowie zapewniasz sobie i swojej rodzinie bliskość licznych terenów zielonych oraz ścieżek spacerowych i rekreacyjnych. Mieszkańcy dzielnicy mają z czego wybierać, jeżeli chodzi o miejsca odpowiednie do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Do dyspozycji jest tutaj wiele tras spacerowych oraz rowerowych. Na terenie Wilanowa znajdują się piaszczyste nadwiślańskie plaże, parki oraz zbiorniki wodne. W bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy leżą dwa rezerwaty przyrody oraz Park Kultury Powsin, czyli ulubione miejsce aktywnego wypoczynku wszystkich mieszkańców południowej, lewobrzeżnej Warszawy.

  Chcesz, aby lokalizacja Twojego domu spełniała potrzeby Twojej rodziny? Wybierz mieszkanie w nowej inwestycji Infinity firmy Dor Group i zapewnij swoim najbliższym życie w atmosferze spokoju i bezpieczeństwa. Zagwarantuj swoim dzieciom to, co najważniejsze w pierwszych latach życia, czyli dostęp do najlepszej edukacji oraz możliwość rozwijania ich pasji w dowolnej dziedzinie w pobliżu domu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane