• Menu

  Na czym polega linia kredytowa w banku?

  Często zaskakują Cię nieprzewidziane wydatki, a Ty chcesz być przygotowany na każdą ewentualność? Pomyśl o uruchomieniu tzw. linii kredytowej w banku – specjalnym produkcie finansowym dającym stały dostęp do środków. Sprawdź, na czym to polega.

  Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki. Dużą popularnością cieszą się nie tylko kredyty gotówkowe, ale również karty kredytowe. Warto jednak rozważyć jeszcze jedną opcję – szczególnie, jeśli zależy Ci na stałym dopływie środków. Takie możliwości stwarza właśnie linia kredytowa, która jest specyficzną formą kredytu.

  linia kredytowa

  Linia kredytowa, czyli co?

  Linia kredytowa jest kredytem ściśle powiązanym z rachunkiem osobistym. Powiększa saldo o wnioskowaną kwotę, dzięki czemu w dowolnym momencie można korzystać ze zgromadzonych środków. Jak to wygląda w praktyce?

  • Gdy saldo właściwe zbliża się do 0 zł, wówczas można skorzystać z dodatkowych pieniędzy.
  • Każda wpłata na konto spłaca zaciągniętą pożyczkę, dzięki czemu ponownie można korzystać z większej kwoty – w ramach przyznanego limitu.

  Przykład. Załóżmy, że bank przyznał linię kredytową na poziomie 10 000 zł. Gdy saldo bieżące wynosi 0 zł, a Ty potrzebujesz 4000 zł, możesz z takiej kwoty skorzystać. Do wykorzystania pozostanie 6000 zł. Gdy otrzymasz wpływ na konto w wysokości 3000 zł, kwota dostępnej linii kredytowej wzrośnie do 9000 zł.

  Jak ubiegać się o linię kredytową?

  Linia kredytowa to produkt dostępny właściwie w każdym banku. Z uwagi na fakt, że jest ona ściśle powiązana z konkretnym rachunkiem bankowym, instytucja może zastosować uproszczone procedury. Tak działa m.in. Linia Kredytowa w ofercie Toyota Banku, która jest przyznawana przy formalnościach ograniczonych do minimum. Nie ma potrzeby przedstawiania dokumentów finansowych, ponieważ bank przyznaje limit na podstawie wyliczanej zdolności kredytowej – w oparciu o transakcje widoczne w historii konta.

  Jeśli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki, musisz jedynie złożyć wypełniony wniosek. Dokonujesz tego online, dzięki czemu formalności dopełniasz bez wychodzenia z domu.

  Linia kredytowa – czy warto?

  Linia kredytowa to produkt, który warto rozważyć – szczególnie, jeśli lubisz mieć stały dostęp do dodatkowych pieniędzy. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia kilka argumentów, m.in.:

  • przystępne koszty – odsetki doliczane są wyłącznie do wykorzystanych środków, co może być dużo tańsze niż kredyt gotówkowy,
  • odnawialność limitu – dzięki czemu z dodatkowych pieniędzy możesz korzystać tak często, jak tylko potrzebujesz,
  • brak wymaganych dokumentów finansowych – limit przyznawany jest bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach itp.

  Przeanalizuj więc swoje potrzeby i oczekiwania – być może linia kredytowa jest produktem dedykowanym właśnie Tobie. Sprawdź więc ofertę, jaką przygotował Twój bank i – w razie mało atrakcyjnych warunków – załóż rachunek osobisty w innej instytucji i tam ubiegaj się o wsparcie finansowe.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane