logo
logo
logo
logo
Monitoring zdalny

Monitoring zdalny – znakomite rozwiązanie dla firm
Opublikowano: 12 września 2022

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz majątkowi należącemu do firmy. Z tego względu przedsiębiorcy zatrudniają osoby do ochrony bądź wynajmują profesjonalne firmy ochroniarskie. Czy monitoring zdalny może być alternatywą dla takich rozwiązań?

Firmy coraz chętniej wybierają monitoring wideo

Zdalny dozór wideo, znany też jako obchód wideo, to znakomite rozwiązanie dla firm. Dozór wideo pozwala bowiem na obserwację nawet rozległego terenu za pomocą kamer przemysłowych. W ten sposób jego właściciel może mieć pełną kontrolę nad tym, kto porusza się po budynkach oraz po posesji.

E-ochrona to jednak nie tylko monitoring wideo. Składa się na nią również wideo recepcja. Dzięki niej można sprawdzić, kto akurat wchodzi na dany teren albo z niego wychodzi. Wszystko to dzieje się bez udziału człowieka, a więc automatycznie.

Niezwykle ważnym elementem nowoczesnej ochrony jest system zdalnego monitorowania. Składają się na niego e-kamery oraz głośnik IP/megafon IP. Ten ostatni umożliwia nadawanie komunikatów osobom znajdującym się w budynku lub na terenie firmy. Jest to szczególnie istotne w sytuacji zagrożenia, jak również może służyć do odstraszania osób niepożądanych.

Dlaczego warto skorzystać z monitoringu wideo?

Patrol wideo to rozwiązanie, które może znacząco ułatwić zapewnienie bezpieczeństwa w firmie, dlatego też warto rozważyć jego stosowanie. Rejestrowany obraz trafia za pośrednictwem Internetu do centrum monitoringu alarmów, co umożliwia podjęcie interwencji.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna rzecz. Mianowicie właściciel obiektu, który jest monitorowany, ma stały dostęp do podglądu rejestrowanej sytuacji. Dzieje się to za pośrednictwem aplikacji, którą można zainstalować na telefonie komórkowym, a następnie oglądać obraz transmitowany przez Internet.

Dużą zaletą zdalnego monitoringu jest to, że można obserwować dany teren, będąc nawet tysiące kilometrów z dala od niego. Jest to niezwykle przydatne na przykład podczas wyjazdów służbowych bądź wakacyjnych.

Nagranie z monitoringu zawsze może zostać wykorzystane jako dowód w sądzie. Może ono więc stanowić bardzo istotny dowód w postępowaniu, którego przedmiotem jest popełnienie przestępstwa, na przykład kradzieży z włamaniem.

Aplikacja do śledzenia obrazu

Aplikacja, która służy do podglądu rejestrowanego obrazu, może zostać pobrana ze sklepu Google Play albo iStore. Jest to uzależnione od tego, jaki system operacyjny jest zainstalowany na danym urządzeniu – Android czy iOS. Instalacja oraz obsługa przebiegają w sposób intuicyjny, w związku z czym żaden użytkownik nie powinien mieć problemów.

Więcej informacji o zaletach zdalnego monitoringu – https://alfagroup.com.pl/

 

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

zdjęcia satelitarne

Zdjęcia satelitarne – do czego warto je wykor...

Dawniej dane na temat ukształtowania terenów zbierano z powierzchni zi...
Tymoteusz Pruchnik

Tymoteusz Pruchnik – Energetyka wciąż p...

Kryzys energetyczny pokazał, jak bardzo obecna energetyka potrzebuje s...
biznes spożywczy

4 Wskazówki, dzięki którym Twój biznes spożyw...

Biznesy spożywcze to nowy trend. Nie tylko na szybko rosnącym rynku ga...
odzież robocza

Jak znaleźć wysokiej jakości odzież roboczą d...

Współczesny rynek pracy jest niezwykle konkurencyjny i wymagający. Aby...