• Menu

  Mikrofirmy również mogą korzystać z faktoringu

  Faktoring dla mikrofirmDynamicznie rozwijający się sektor usług faktoringowych pokazuje, że z faktoringu z powodzeniem mogą korzystać nie tylko duże firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, ale także mikroprzedsiębiorstwa, które dopiero na niego wchodzą.

  W obu przypadkach faktoring może okazać się doskonałym narzędziem do rozwoju firmy.

  Jak pokazują dane Polskiego Związku Faktorów, z usług faktoringowych najchętniej korzystają przedsiebiorstwa z branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, transportowej, detalicznej, usługowej, budowlanej i wielu innych. Faktoring nie jest usługą finansową, zarezerwowaną jedynie dla największych firm, a jego zalety odczują także przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek.

  Po trzech kwartałach 2017 roku liczba polskich firm, które korzystały z faktoringu, przekroczyła 8,5 tys, a łączną liczba sfinansowanych faktur wyniosła ponad 132 mld złotych. Jedną z firm, które od lat działają w sektorze usług faktoringowych jest https://www.bibbyfinancialservices.pl/.

  Faktoring dla mikrofirm

  Los niewielkich firm z sektora MŚP bardzo często jest uzależniony od transakcji z wąskim gronem stałych odbiorców. Jeśli kontrahent stanie się niewypłacalny lub zacznie zwlekać z terminowym uregulowaniem należności, może ściągnąć to na przedsiębiorstwo spore kłopoty natury finansowej i poważnie zachwiać stabilnością firmy.

  Dzięki faktoringowi dla mikrofirm realizowanemu przez Bibby, przedsiębiorstwa mogą zadbać o swoją płynność finansową i znacznie skracają czas oczekiwania na gotówkę za sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności.

  Ponadto usługi faktoringowe sprawiają, że mikrofirmy nie muszą martwić się o ewentualną niewypłacalność partnerów biznesowych, ponieważ całe ryzyko braku zapłaty za dokonane transakcje mogą przenieść na faktora, czyli firmę zajmującą się faktoringiem. Zadowoleni przedsiębiorcy podkreślają, że faktoring to przede wszystkim większa stabilność finansowa, ochrona przed ryzykiem handlowym oraz łatwość w dostępie do gotówki.

  Zalety faktoringu dla mikrofirm

  Dzięki faktoringowi, przedsiębiorstwa budują wizerunek rzetelnego płatnika w oczach dostawców, a także zyskują większą zdolność bieżącego finansowania działalności, w tym również zobowiązań bieżących na rzecz ZUS, US oraz wynagrodzeń dla swoich pracowników. Dzięki faktoringowi mikrofirmy zwiększają swoją konkurencyjność oraz szanse na korzystniejsze rabaty za sprawą dłuższych terminów płatności niż konkurenci.

  21 odpowiedzi na “Mikrofirmy również mogą korzystać z faktoringu”

  1. rafi pisze:

   żadna nowość, na rynku jest masę ofert dla mikroprzedsiębiorstw

  2. arni pisze:

   Zawsze myślałem, że faktoring to jest nawet kierowany docelowo do tych mniejszych przedsiębiorstw

  3. john pisze:

   to prawda nawet Ci najwięksi faktorzy oferują takie rzeczy

  4. FAKTORING.BIZ pisze:

   Dla małych tylko prywatne firmy udzielą faktoringu. Z bankami słabo. Nie opłaca im się:(

  5. JAN pisze:

   banki często powołują oddzielne spółki zajmujące się faktoringiem coś w stylu specjalistycznego skrzydła

  6. mecent pisze:

   Dużo zalet tego faktoringu, a ma jakieś słabe strony? Czy to opcja na której nie można stracić

   • ernestpo pisze:

    Po prostu nie zawsze możesz go potrzebować więc moim zdaniem warto korzystać oddzielnie przy każdej fakturze zamiast abonamentu.

  7. Olo pisze:

   A może ktoś polecić jakąś konkretną firmę zajmującą się faktoringiem dla małych firm?

  8. sykupaweł pisze:

   Możesz go tylko źle wykorzystać i u nieodpowiedniego faktora. Jeżeli dobrze przeanalizujesz sytuacje to może to być bardzo korzystne rozwiązanie

  9. konrad pisze:

   Ale ewentualnie ryzyko skorzystania z faktoringu wtedy kiedy nie bedzie to potrzebne jest niewielkie moim zdaniem bo strata paru procent z wartości faktury to nie jest bardzo dużo

  10. Janploski pisze:

   Ryzyko jest absolutnie zerowe. Kwestia tylko czy po prostu chcesz oddawać część swoich pieniędzy żeby dostać ja szybciej.

  11. Faktoring dla mikro - AOW pisze:

   Faktoring już dawno zauważył tę niszę i otworzył się na mikro i małe przedsiębiorstwa – również startupy czy freelancerów. Większość firm faktoringowych ma taką ofertę – formalności ograniczone do minimum i finansowanie pojedynczych na nawet tylko części faktury.

  12. FirmowaKasa pisze:

   Rynek faktoringowy w Polsce w ostatnich latach przeżywa prawdziwy bum – widać to nie tylko w ilości klientów korzystających z usług faktoringowych, ale także po ilości firm faktoringowych, które powstają na naszym rynku. To oczywiście pozytywne zjawisko – im większy wybór dla klientów tym lepiej 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane