• Menu

  Maty podłogowe do biur – wady i zalety

  Maty podłogoweKażda firma, która codziennie przyjmuje dużą ilość odwiedzających, powinna zadbać o to, by powierzchnia przedsiębiorstwa wyposażona była w maty podłogowe.

  Wynajem mat to świetne rozwiązanie, dzięki któremu zadbasz zarówno o poprawę czystości w swoim miejscu pracy, jak i pozytywnie wpłyniesz na jego wizerunek. Jakie więc zalety mają maty wejściowe do biur?

  Maty podłogowe – wynajem dobrym pomysłem na czystość

  Czy wiesz, że aż 80% wszelkiego brudu w Twojej firmie przedostaje się do niej z zewnątrz? Zostaje on przeniesiony przede wszystkim z obuwia osób, które odwiedzają Twoje przedsiębiorstwo. Jednak problem ten możesz w dużej mierze ograniczyć stosując maty podłogowe: wynajem lub kupno takich mat minimalizuje rozprzestrzenianie się brudu, co docenią zarówno Twoi klienci, jak i pracownicy.

  Maty do biura mają także cały szereg innych zalet, których nie sposób pominąć. Zalety te sprawiają, że maty są praktycznie niezbędnym elementem wyposażenia firmy i trudno wyobrazić sobie szanujące się biuro, które by ich nie posiadało. Jakie więc jeszcze pozytywy niosą ze sobą maty podłogowe?

  Oszczędności!

  Aż 70% kosztów sprzątania pochłania czyszczenie podłóg. Zestaw mat podłogowych zdecydowanie ogranicza poziom rozprzestrzeniania się brudu i pozwala podłodze zachowywać o wiele większą czystość. Jaki z tego wniosek? Mata podłogowa realnie wpływa na oszczędności w Twojej firmie. Podłogi są czystsze, a uporczywe zabrudzenia są zdecydowanie łatwiejsze do usunięcia.

  Zastosowanie systemu trzech kroków, tj. systemu złożonego z trzech odpowiednio rozlokowanych mat, pozwoli Ci na zniwelowanie brudu przedostającego się z zewnątrz. Jest to wielka zaleta, jaką cechują się maty podłogowe. Wynajem lub kupno takich mat nie wiąże się ponadto z wysokimi kosztami, zdecydowanie warto więc rozważyć ich nabycie w kontekście przyszłych oszczędności.

  Wpływ na wizerunek firmy

  Każda szanująca się firma powinna dbać o każdy szczegół swojego wizerunku. Maty wejściowe do biur zdecydowanie podkreślają Twój profesjonalizm i dbałość. Twoje przedsiębiorstwo może nie być postrzegane dostatecznie fachowo, jeżeli w opinii klientów będzie zaniedbywało tak istotny element, jak czystość wnętrza. Maty podłogowe stały się więc niejako synonimem higieny i możesz być pewny, że Twoi partnerzy zwrócą na to uwagę!

  Ponadto, maty podłogowe mogą mieć cały szereg kształtów, form i kolorów. Możesz, w ramach ozdoby przedsiębiorstwa, zamówić maty kolorowe, czy nawet drogowskazowe (np. wskazujące drogę do części gastronomicznej, czy też do toalety). Tego typu maty ocieplają wizerunek Twojego miejsca pracy, a jednocześnie cały czas poprawiają jego czystość.

  Wady? Praktycznie brak…

  Jedyną wadą, jaką mogą wyróżnić się np. maty wejściowe do biur, to konieczność ich okresowego, dokładnego czyszczenia. Maty bardzo skutecznie zbierają wszelkie zabrudzenia, błoto i kurz, w związku z czym raz na jakiś czas będą musiały być porządnie wyprane. Jest to jednak oczywiste i w żaden sposób nie uciążliwe.

  Nieco większym kłopotem mogą być tylko maty przykręcane do podłoża. Trzeba wówczas nieco więcej wysiłku, by taką matę bezpiecznie odkręcić, po czym ponownie ją przymocować. Nie jest szczególnie dużym wyzwaniem, może bowiem zrobić to np. wykwalifikowany pracownik firmy, z którą współpracujesz w ramach wynajmu mat.

  Maty – świetne rozwiązanie na czystość!

  Z pewnością docenisz możliwości, jakie dają maty podłogowe. Maty wejściowe do biur, w połączeniu z kolejnymi matami znajdującymi się w Twojej firmie, zapewniają zdecydowaną poprawę czystości, poprawiają Twój wizerunek, a finalnie pozwalają na zwiększenie oszczędności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane