• Menu

  Majtki chłonne dla seniorów – dlaczego warto je stosować?

  Osoby w podeszłym wieku często cierpią na bardziej lub mniej nasiloną dolegliwość związaną z nietrzymaniem moczu. Dla wielu seniorów to kłopotliwa i wstydliwa przypadłość, którą starają się ukryć kosztem kontaktów towarzyskich i aktywnego spędzania czasu poza domem. Nie musi tak jednak być – nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć, można też zastosować ochronne artykuły higieniczne takie jak majtki chłonne, które w dyskretny i przyjazny dla skóry sposób zatrzymają wilgoć i zniwelują przykry zapach. Podpowiadamy, kiedy wybrać majtki chłonne dla seniorów, a kiedy sprawdzą się inne środki ochrony i jakie są rodzaje majtek chłonnych.

  Majtki chłonne dla seniorów

  Majtki chłonne dla seniorów – kiedy sprawdzą się najlepiej?

  Majtki chłonne dla seniorów zdadzą egzamin w przypadku lekkiego lub średnio nasilonego nietrzymania moczu. Mają wkład chłonny, który zapobiega przeciekaniu i chroni skórę przed wilgocią, co szczególnie ważne, jeśli senior spędza czas poza domem. Delikatna skóra okolic intymnych jest podatna na otarcia i podrażnienia, gdy ma zbyt długi kontakt z wilgotną bielizną i moczem, którego odczyn sprzyja powstawaniu odparzeń.

  Majtki chłonne dla seniorów nie różnią się wyglądem od zwykłej bielizny, są bardzo dyskretne i idealnie przylegają do ciała. Mają skuteczne zabezpieczenie przed przykrym zapachem, co znacznie zwiększa komfort psychiczny seniora, który bez przeszkód i poczucia skrępowania może cieszyć się zwykłą codzienną aktywnością i spotkaniami z przyjaciółmi czy rodziną. Majtki chłonne TENA można też zakładać na noc, pod piżamę. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj zabezpieczenia może okazać się niewystarczający w przypadku bardziej nasilonego nietrzymania moczu. W takiej sytuacji zaleca się zakładanie na noc pieluchomajtek TENA, które mają większą chłonność.

  Majtki chłonne dla seniorów TENA wykonane są z miękkiego, przepuszczającego powietrze materiału. Bardzo łatwo zakłada się je i zdejmuje – po zużyciu wystarczy rozerwać specjalne szwy boczne i zdjąć majtki chłonne bez konieczności zdejmowania spodni czy rajstop. To duże udogodnienie, zwłaszcza poza domem.

  Majtki chłonne dla seniorów – rodzaje i jakie wybrać

  Majtki chłonne dla seniorów TENA mają rozmiary od XS do XL. Dobieramy je tak jak zwykłą bieliznę. Majtki chłonne nie powinny być ani zbyt obcisłe, ani zbyt luźne. Za mały rozmiar spowoduje dyskomfort i ucisk, zaś zbyt duże majtki chłonne mogą nie ochronić w 100 procentach przed przeciekaniem.

  Majtki chłonne dla seniorów są dostępne w kolorach białym i czarnym, więc można dopasować je pod względem kolorystycznym do ubrania. Nie są one grubsze niż zwykła bielizna i nie odznaczają się w żaden sposób pod ubraniem, ale pod jasną sukienkę czy spodnie korzystniej wybrać majtki chłonne w jasnym kolorze.

  Majtki chłonne dla seniorów TENA dostępne są w wersji dla kobiet (TENA Lady Pants) oraz dla mężczyzn (TENA Pants Men). Możliwa jest też refundacja części wydatków na te środki higieniczne z NFZ, co stanowi dużą ulgę dla domowego budżetu seniora.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane