logo
logo
logo
logo
e-commerce

Magazyn dla sklepu internetowego – jak wybrać najlepszy? 4 rady
Opublikowano: 29 kwietnia 2020

Na pozytywne doświadczenia zakupowe klientów największy wpływ ma doskonale zorganizowana logistyka. To właśnie dzięki niej sklepy internetowe są w stanie zyskać zadowolonych, a co za tym idzie lojalnych odbiorców. Sprawność realizowanych procesów logistycznych w magazynach dla e-commerce w znacznym stopniu przekłada się na jakość obsługi, jaką e-sklepy świadczą swoim klientom. O skuteczności pracy decyduje przede wszystkim organizacja magazynu sklepu internetowego. Sprawdź, jak wybrać najlepszy magazyn dla e-commerce.

e-commerce

Magazyn sklepu internetowego – cena i zakres świadczonych usług

Korzystanie z usług magazynu dla e-commerce ma Ci pomóc przede wszystkim w ograniczeniu kosztów oraz usprawnieniu procesów logistycznych. Musisz więc wybrać taki model rozliczeniowy, który będzie w pełni odpowiadał Twojemu biznesowi. Operatorzy logistyczni oferują dziś nie tylko magazynowanie towaru, ale także szereg dodatkowych usług, które mogą zdjąć z Ciebie cały ciężar realizowanej dotąd logistyki.

Na samym początku Twojej przygody ze sprzedażą internetową może okazać się, że najbardziej korzystny będzie model współpracy, w którym zapłacisz wyłącznie za zrealizowane operacje. Upewnij się jednak, że oferta operatora logistycznego jest elastyczna i w każdym momencie będziesz mógł rozszerzyć zakres świadczonych usług, zwłaszcza jeśli Twój sklep się rozwinie, a Ty przekroczysz pewien próg sprzedaży. W takich sytuacjach zdecydowanie bardziej opłacalna okaże się abonamentowa obsługa sklepów internetowych w zakresie logistyki, uwzględniająca daną liczbę zamówień.

Logistyczna obsługa sklepów internetowych – doświadczenie i kompetencje

Duże znaczenie ma także doświadczenie Twojego potencjalnego operatora logistycznego. Upewnij się, że ma on dobrą opinię na rynku, sprawdź również, jakie zabezpieczenia oferuje – na przykład w zakresie ubezpieczenia przechowywanego towaru. Dowiedz się, jakie rozwiązania zapewnia w przypadku kryzysowych sytuacji, związanych choćby z nagłym obniżeniem sprzedaży Twoich produktów, problemów z daną partią towarów czy obsługą zwrotów. Jeżeli chcesz zdecydować się na usługi typu fulfillment (np. usługę fulfillment od mwlogistics.pl) i powierzyć tym samym swojemu operatorowi kompleksową logistykę e-commerce, upewnij się, w jaki sposób firma dba o to, aby towary były odpowiednio pakowane i dostarczane na czas do klientów. Kompetencje Twojego partnera logistycznego będą również istotne przy obsłudze klienta. Pamiętaj, że to właśnie one będą miały istotny wpływ na jego doświadczenia zakupowe.

Lokalizacja magazynu sklepu internetowego

O wyborze lokalizacji magazynu dla e-commerce powinny zadecydować dwa aspekty: sprawna dystrybucja towarów, zapewniająca szybką dostawę, a także dostępność zasobów ludzkich. Jeżeli obsługujesz na przykład rynek zachodni, rozważ magazyn sklepu internetowego blisko granicy niemieckiej. Prawie jedna trzecia powierzchni magazynowej w Polsce Zachodniej jest obecnie przeznaczona dla sklepów internetowych.

Organizacja magazynu sklepu internetowego

Na sprawną organizację magazynu sklepu internetowego wpływ ma wiele czynników. Warto jednak podkreślić, że o sprawnej i prawidłowej kompletacji towarów, szybkiej wysyłce i profesjonalnej obsłudze zamówień decydują zastosowane w magazynie innowacyjne rozwiązania i systemy pozwalające na automatyzację pewnych procesów logistycznych.

Dzięki robotom mobilnym, które wykorzystujemy na co dzień w MW Logistics, jesteśmy w stanie przyspieszyć szereg procesów i wyeliminować wiele błędów. Zdecydowana większość zadań może być wykonywana automatycznie, zwłaszcza tych, które cechuje powtarzalność. Przedsiębiorstwa mogą dzięki temu liczyć na obniżenie kosztów, a także sprawną i bezproblemową realizację zamówień. Roboty to także doskonałe remedium na nieprzewidziane i kryzysowe sytuacje – takie, w których praca ludzka albo zawodzi, albo z jakichś powodów jest niemożliwa lub musi zostać ograniczona. Doskonałym tego przykładem jest pandemia koronawirusa, która dotknęła również nasz kraj. Dzięki mobilnym robotom, które w znacznej mierze zastępują pracę magazynierów, możemy sobie pozwolić na zachowanie ciągłości procesów logistycznych, z zachowaniem bezpiecznego środowiska pracy – wyjaśnia ekspert firmy https://mwlogistics.pl/.

Bez względu na to, jak szeroki zakres usług ma świadczyć dla Ciebie magazyn e-commerce, pamiętaj, aby nawiązać współpracę z firmą, która odpowie na wszystkie Twoje potrzeby i będzie w stanie zapewnić Ci profesjonalną obsługę sklepu internetowego pod kątem logistycznym.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

e-commerce

Co to jest e-commerce?...

Handel w sieci z punktu widzenia początkujących przedsiębiorców to wył...
firma spedycyjna

Czym zajmuje się firma spedycyjna?...

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii nastąpił wzrost popytu. Konsu...
Shopware

Dlaczego wybrać Shopware? 4 zalety platformy...

Zastanawiasz się, jakie oprogramowanie będzie najlepsze dla Twojego sk...
transport paletowy

Czym jest transport palet i co warto wiedzieć...

Palety to dzisiaj jeden z najpopularniejszych rodzajów nośników ładunk...