• Menu

  Lubaczów miejscem do zainwestowania

  Park Przemysłowy Lubaczów (PPL) to obszar inwestycyjny typu greenfield położony w północno-wschodniej części miasta przy ul. Technicznej. Teren około 24 ha uzbrojony w niezbędną infrastrukturę (drogi, wodociąg, kanalizację, energię elektryczną, gaz), z przeznaczeniem pod przemysł oraz usługi

  Obszar przedzielony drogą nazwany odpowiednio: Lubaczów I – 13,4060 ha oraz Lubaczów II – 10,3478 ha z podziałem działek na wielkość ok. 1 ha.

  W grudniu 2016 roku Park Przemysłowy Lubaczów został włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, w której obowiązuje maksymalna dopuszczalna intensywność pomocy publicznej osiągająca najwyższy wskaźnik w Polsce i wynosi 50 proc. dla dużych przedsiębiorstw, 60 proc. – dla średnich przedsiębiorstw oraz 70 proc. – dla małych przedsiębiorstw.

  W SSE przedsiębiorca może otrzymać następujące przywileje:
  – zwolnienie podatkowe (CIT lub PIT),
  – działkę w pełni przygotowaną pod inwestycje po konkurencyjnej cenie,
  – darmową pomoc przy załatwianiu formalności związanych z inwestycją,
  – zwolnienie od podatku od nieruchomości (na terenie niektórych gmin, w tym gminy miejskiej Lubaczów).

  Lubaczów to miasto w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, siedziba powiatu lubaczowskiego, położone na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, u ujścia rzeczki Sołotwy do Lubaczówki, blisko granicy państwa z Ukrainą.

  Liczy 13 tys. mieszkańców, zajmuje obszar 26 km2 i stanowi centrum życia społeczno-gospodarczego i kulturalnego regionu. Jest samodzielną gminą miejską, a równocześnie siedzibą władz dużej gminy wiejskiej. Na terenie miasta znajdują się banki, biura adwokackie i notarialne, jednostki szkoleniowo-usługowe, organizacje społeczne, polityczne i zawodowe.

  Gmina miejska Lubaczów prowadzi aktywną politykę przyciągania inwestorów, oferując zwolnienia z podatku od nieruchomości. W przypadku tworzenia nowych miejsc pracy przez przedsiębiorców na terenie miasta Lubaczowa przysługuje zwolnienie z podatku na okres do 60 miesięcy.

  Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji w Lubaczowie są jedne z najniższych podatków i opłat lokalnych w Polsce, które znacząco wpływają na obniżenie kosztów produkcji. Dotyczy podatku od nieruchomości, od środków transportowych, opłat za wodę i ścieki oraz odpady komunalne.

   

  Urząd Miejski Lubaczów
  ul. Rynek 26
  37-600 Lubaczów
  tel. 16 632 80 10
  fax: 16 632 11 91
  poczta@um.lubaczow.pl
  www.lubaczow.pl
  www.investinlubaczow.pl

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane