logo
logo
logo
logo
LTE w smartfonie

LTE w smartfonie – nowe możliwości dla każdego
Opublikowano: 15 grudnia 2017

LTE w smartfonieZ pewnością wielokrotnie słyszałeś ten skrót, ale czy na pewno wiesz, co oznacza i na czym tak naprawdę polega ta technologia? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. LTE to zdecydowanie coś więcej niż zwykły Internet w komórce!

Czym jest standard LTE?

Nie będziemy zagłębiać się tutaj w zagadnienia zaawansowane technicznie, ani wypisywać konkretnych pasm czy częstotliwości – owszem, są to informacje ważne, jednak z punktu widzenia użytkownika, któremu zależy po prostu na tym, aby „Internet działał szybko”, można pozwolić sobie na nieco mniejszy stopień wtajemniczenia i zdecydowanie prostszy język. Otóż LTE (Long Term Evolution) to standard bezprzewodowego przesyłania danych GSM, będący bezpośrednim następcą stosowanych poprzednio systemów trzeciej generacji. Obsługę standardu LTE posiada coraz więcej nowoczesnych i jakościowych telefonów, jak np. Samsung Galaxy S7.

LTE bywa określane jak 4G, a jego zasadniczą cechą i wyróżnikiem na tle pozostałych standardów transmisji danych jest bardzo wysoka przepustowość. Zgodnie z badaniami może ona dochodzić nawet do 150 Mb/s, faktyczna prędkość zależy jednak od wielu czynników, gdzie jednym z podstawowych jest oczywiście posiadany smartfon.

W przypadku LTE warto zwrócić uwagę jeszcze na dwie inne mocne strony tego formatu. Otóż charakteryzuje się on wysoką stabilnością, czyli jest o wiele bardziej odporny na różnego rodzaju zakłócenia aniżeli standardy transmisji danych stosowane do tej pory. Dzięki temu z LTE można korzystać w różnorodnych warunkach. Long Term Evolution wykazuje także bardzo niski poziom opóźnień, które zazwyczaj nie przekraczają kilku milisekund.

Samsung Galaxy S7 i LTE w praktyce

Było już trochę o teorii szybkiego Internetu. Jakie możliwości otwiera natomiast w rzeczywistości przed użytkownikiem korzystanie z takiego telefonu jak Galaxy S7 z LTE? Odpowiedź na to pytanie można by zawrzeć w słowach takich jak „ogromne” czy „niemal nieograniczone”, ale to zbyt proste. O wiele lepsze będzie przedstawienie kilku konkretnych przykładów zastosowań LTE.

Wiele osób w czasie podróży do pracy czy podczas stania w kolejce w supermarkecie przegląda strony internetowe lub buszuje w mediach społecznościowych. Czasem na otwarcie jakiejś zakładki trzeba poczekać nawet 5-7 sekund. Okres ten wydaje się krótki, nierzadko jednak każdorazowe ładowanie staje się bardzo irytujące. W przypadku LTE wszystkie strony otwierają się znacznie szybciej, właściwie bez żadnego czasu oczekiwania. Wystarczy kliknąć i już!

Podobnie rzecz wygląda w przypadku pobierania aktualizacji programów lub systemu. Nierzadko pobieranie może trwać kilka, a przy słabym zasięgu nawet kilkanaście minut. W sieci LTE to zwykle kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund, choć wszystko zależy oczywiście od tego, jak wiele danych musi zostać ściągnięte do pamięci telefonu.

Zdarza Ci się oglądać wideo w Internecie z komórki? A może słuchasz muzyki na YouTube? Przed erą LTE niejednokrotnie użytkownik był zmuszony czekać na zbuforowanie materiału, szczególnie jeśli był on wysokiej jakości. Technologia szybkiej transmisji danych zupełnie eliminuje ten problem  – wystarczy włączyć kolejny odcinek ulubionego serialu w jakości HD albo dowolny filmik w sieci i cieszyć się jego zawartością z doskonałą jakością obrazu oraz dźwięku.

Choć to tylko niektóre przykłady wykorzystania i skuteczności LTE z dnia codziennego, bez trudu odkryjesz ich zdecydowanie więcej. Wystarczy, że skorzystasz z możliwości szybkiego Internetu z telefonem takim jak Samsung Galaxy S7. Jego unikalne parametry oraz znakomite podzespoły uczynią surfowanie w sieci jeszcze wygodniejszym, niż miało to miejsce dotychczas!

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Heyah 01

Heyah01 – poznaj korzyści z zakupu oferty prz...

Heyah 01 to rewolucyjna oferta na kartę, która umożliwia korzy...
ekran iPhone

Wymiana ekranu w iPhone 11 – co warto wiedzie...

Każda kolejna generacja telefonów – flagowców aspiruje do tytułu najba...
podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny – oszczędność czas...

Nie jest tajemnicą, że współczesny świat nie mógłby istnieć bez intern...
terminal płatniczy w telefonie

Zalety terminali płatniczych w telefonie...

Od 1 styczna 2022 roku na przedsiębiorcach ciąży obowiązek posiadania...