• Menu

  Lot bez Sebastiana Mikosza

  tekst1Prezes LOT -u Sebastian Mikosz złożył na ręce przewodniczącego rady nadzorczej rezygnację z funkcji. Dymisja została przyjęta i wjedzie w życie za miesiąc.

  To klęska Ministerstwa Skarbu Państwa, które hamuje ostatnio prywatyzację narodowego przewoźnika. Już w czerwcu miał być podpisany list intencyjny w sprawie prywatyzacji z inwestorem, funduszem Indigo. Po zmianie ministra, negocjacje zostały podjęte po miesiącu.

  Jak podał Puls Biznesu „w zeszłym tygodniu MSP wysłało do Indigo Partners list. W nim minister skarbu ma dziękować za zainteresowanie LOT-em. Informować ma też, że analizowanych jest kilka scenariuszy dla firmy, w tym sprzedaż akcji, podwyższenie kapitału i konsolidacja państwowych spółek z branży lotniczej…. ostateczny model przekształceń własnościowych muszą zatwierdzić analizy niezależnego doradcy i organów korporacyjnych spółki, a że są to czasochłonne procesy i leżą poza kompetencjami MSP, mogą nie zostać zakończone za obecnej kadencji rządu.”

  W związku z tym, w uzasadnieniu swojej decyzji prezes Mikosz poinformował, że misja powierzona mu 6 lutego 2013 roku się wyczerpała. Polegała ona na uratowaniu spółki przed bankructwem, opracowaniu i wdrożeniu planu restrukturyzacji w unijnej procedurze pomocy publicznej oraz znalezieniu inwestora, dzięki któremu LOT mógłby wejść na ścieżkę rozwoju od 2016 roku.

  źródło. Wasza Turystyka

  Jedna odpowiedź do “Lot bez Sebastiana Mikosza”

  1. PLL LOT ma nowego prezesa - Magazyn Fakty pisze:

   […] że Sebastian Mikosz złożył rezygnację w połowie sierpnia (czytaj: Lot bez Sebastiana Mikosza), ponieważ, jak podał wtedy zarząd spółki: „Misja powierzona mu 6 lutego 2013 roku się […]

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane