logo
logo
logo
logo
Meble ogrodowe

Lato w ogrodzie – jak wyposażyć przydomową przestrzeń?
Opublikowano: 20 maja 2024

Ani się obejrzymy, a w naszych ogrodach zagości prawdziwe lato! W promieniach słońca wreszcie dostrzeżemy barwne i pachnące kwiaty, będziemy chętniej tu odpoczywać i urządzać spotkania na świeżym powietrzu. Potrzebujemy jednak kilku elementów wyposażenia, aby zarówno komfortowo, jak i bezpiecznie korzystać z przydomowego ogrodu. Co warto wybrać?

Meble ogrodowe – zacznijmy od podstaw

W pierwszej kolejności zajmijmy się wyciągnięciem z garażu lub składziku mebli ogrodowych. Sprawdźmy, czy nie posiadają uszkodzeń, które wykluczają je z użycia. Jeśli po wyczyszczeniu nadają się do kolejnego sezonu letniego, przemyślmy, ile osób zwykle gościmy w ogrodzie. Być może dotychczasowy komplet, który składa się ze stołu i kilku krzeseł, to zbyt mało, aby ugościć wszystkich z rodziny i znajomych, którzy zapowiadają się na letnie spotkania przy ognisku bądź grillu.

Możemy doposażyć swój zestaw o pasujące do kompletu krzesła, fotele lub pufy. Warto pomyśleć o zakupie barka ogrodowego, np. z oferty https://bazkar.pl/. Posłuży on jako dodatkowe miejsce dla gości, ale i można go wykorzystać na atrakcyjny wizualnie stolik, na którym postawimy talerz z efektownie podanymi przekąskami. Jeśli barek będzie wyposażony w kółka, nie sprawi nam żadnego problemu podczas przenoszenia w inne miejsce.

W ogrodzie możemy również wyznaczyć strefę do odpoczynku, opalania czy czytania książki. Wystarczy nam kawałek wolnej przestrzeni, z pięknym widokiem, a do tego wygodny leżak, na którym przyjmiemy pozycję półsiedzącą, jeśli będziemy chcieli poczytać lub posurfować w Internecie, lub leżącą, jeśli w planach mamy opalanie.

Skrzynie ogrodowe – na akcesoria i tekstylia

Aby cieszyć się uporządkowaną i przyjemną dla oka przestrzenią ogrodową, postawmy na pojemną skrzynię ogrodową. Możemy wybrać nawet więcej niż jedną! W jednej umieścimy ogrodowe tekstylia i zabawki dziecięce, w drugiej – np. artykuły do pielęgnacji roślin, opakowania z ziemią, korą i nawozy.

Uporządkowany ogród jest nie tylko estetyczny, lecz również bezpieczny dla domowników i ich gości. Nie ma bowiem ryzyka potknięcia się o akcesoria ogrodowe, nadepnięcia na nie, co mogłoby skutkować nie tylko uszkodzeniem, ale i zranieniem się.

Pojemniki do segregacji odpadów

Nie ma nic bardziej irytującego niż odpychający zapach odpadów, które pozostają na wierzchu, w różnych miejscach ogrodu. Ani to przyjemne, ani korzystne dla zdrowia czy ogrodu. Wybierzmy zatem specjalnie zaprojektowane pojemniki na odpady, które ułatwią utrzymanie porządku w ogrodzie, a ponadto będą sprzyjać efektywnemu recyklingowi. Wreszcie przestaniemy mieć problem z szukaniem nowych koszy, przeznaczaniem na nie starych wiaderek, nie wspominając o wątpliwej estetyce takich rozwiązań.

Nasz przydomowy ogród to azyl, który wymaga regularnej pielęgnacji, ale i daje szansę na wymarzony odpoczynek. Pomyślmy, czego w nim brakuje, w co warto go wyposażyć, nie tylko po to, by zachwycał gości unikalną estetyką. Dzięki powyższym poradom znajdziemy przydatne produkty do ogrodu.

 

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

oświetlenie w ogrodzie

Efektowne, praktyczne i modne oświetlenie w o...

W ogrodzie musimy postawić nie tylko na wygodne meble, ale i n...
stosowanie środków chwastobójczych

Znaczenie stosowania środków chwastobójczych...

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. To również okres, k...
Czyszczenie kostki brukowej

Czy czyszczenie kostki brukowej wpływa na jej...

Czyszczenie kostki brukowej jest klu...
street workout

Street workout w twoim ogrodzie – jak u...

Coraz więcej osób szuka alternatywnych form treningu, które po...