• Menu

  Romantyczny klimat czy skoncentrowana wiązka światła? – lampy stołowe

  lampy stołoweUrządzanie domowych wnętrz jest czystą przyjemnością, ale w ferworze wybierania kolejnych elementów wyposażenia, zapominamy o jednym, bardzo ważnym aspekcie – oświetleniu.

  To ono decyduje o efekcie końcowym, ale i w znaczącym stopniu wpływa na komfort użytkowania domowych przestrzeni. By nie ponieść klęski aranżacyjnej, nie można o nim zapominać, a pośród dostępnych propozycji rynkowych, uwagę warto skierować na lampy stołowe.

  W roli romantycznej

  Oświetlenie dodatkowe, czy też określane jako boczne, ma za zadanie doświetlać te fragmenty przestrzeni, do których nie docierają wiązki światła, padające z oświetlenia głównego. Nie mniej ważną rolą jest tworzenie atmosfery. Lampy stołowe nadają się do tego doskonale. Można je ustawić w dowolnym miejscu, a odpowiednio dobrane pozwalają komponować wnętrze i witać domowników wyjątkową atmosferą.

  Mleczny klosz łagodzi i lekko tłumi skoncentrowaną wiązkę światła. Z tego względu lampy stołowe swoje miejsce znajdują pośród komódek, stolików nocnych, ale i dużych stołów, przy których spotykamy się w gronie najbliższych. Są idealne na romantyczne wieczory, jak i chwile relaksu w pojedynkę. Oświetlają, ale nie oślepiają, a ponadto cudownie ozdabiają każde wnętrze. W ich towarzystwie można po prostu dobrze się poczuć. Wybór jest na tyle duży, by z powodzeniem dobrać je do każdej domowej aranżacji, na co dowodem są unikalne propozycje ze sklepu https://Lampy.it.

  W pobliżu lampy stołowej, w liczbie jednej bądź większej, ustawione pamiątki, fotografie pełne wspomnień, czy zwyczajne drobiazgi, nabierają charakteru, a ten zaś przekłada się nie tylko na dobre samopoczucie podczas przebywania w domostwie, ale i na wyjątkowy efekt aranżacyjny.

  Następnym razem – dla koncentracji

  Za sobą mamy urządzony kącik, w którym jest przytulnie, przyjaźnie i romantycznie, kiedy trzeba. Lampa stołowa ma jednak w sobie potencjał, by aspirować na miejsce klasycznej lampki biurkowej. Jeśli wyposażymy ją w przezroczysty klosz, a nawet postawimy na niczym nieosłoniętą żarówkę, skoncentrowana wiązka światła skupi się na wybranych fragmentach przestrzeni. Będzie sprzyjać koncentracji – podczas nauki i pracy.

  Wieczorową zaś porą połączy klimat relaksu i wyciszenia przed snem, z potrzebą dobrego oświetlenia książki, by swobodnie czytać, ale nie rozbudzać się zbytnio.

  Praktycznie i ozdobnie

  Lampę stołową możemy ustawiać dowolnie. Przymierzać do miejsca docelowego, niczym ulubioną sukienkę, by w końcu wybrać ten niewielki fragment przestrzeni, gdzie będzie wyglądać wprost oszałamiająco. A gdyby tak spróbować w przedpokoju, okolicach schodów i wejścia do domu, a może nawet w klasycznie urządzonej łazience? Tak kreatywnie wykorzystane możliwości lampy stołowej, pozwalają upiększyć domowe wnętrze.

  Światłem maskujemy niedoskonałości, poprawiamy proporcje, zmieniamy postrzeganie poszczególnych elementów, nadając im nowego wyrazu. W tym celu możemy wybierać właśnie lampy stołowe, bo ich mobilność sprawia, że w sposób banalnie prosty sprawdzamy, jak będą się prezentować w konkretnej przestrzeni, i czy dadzą sobie radę z zamaskowaniem bądź podkreśleniem pewnych niuansów.

  Na koniec ozdoba. Niby aspekt nie najważniejszy, ale jednak wciąż istotny, a gdy do wyboru są lampki stołowe o mnogości rozmiarów, kolorów, zdobień i zastosowanych materiałów, o efekt typowo dekoracyjny, nie trzeba się już martwić.

  Do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, z potrzebą tworzenia romantycznej atmosfery, jak i miejsca do pracy – w każdej z tych ról i w każdym z miejsc, odnajdą się w sam raz.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane