logo
logo
logo
logo
kupno domu

Kupno domu w mieście czy na wsi?
Opublikowano: 19 czerwca 2023

Kupno domu to prawdziwa inwestycja. Niestety wraz z rosnącą inflacją, drożeją nieruchomości, i wiele osób, aby kupić swój wymarzony dom, musi zaciągnąć wieloletni kredyt hipoteczny. Domy w miastach są o wiele droższe niż te na wsiach. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które marzą o posiadaniu własnego domu, decyduje się na przeprowadzkę z miasta na wieś.

Miasto czy wieś?

Posiadanie własnego domu to prawdziwy przywilej. Mimo że ceny nieruchomości wciąż idą w górę, to osoby marzące o swoich własnych domach, szukają tańszych alternatyw, aby mimo wciąż idących w górę cen, spełnić swoje marzenie o własnym domu z ogródkiem. Dom to nie tylko duża przestrzeń. To także przestrzenne okna z widokiem na ogród – https://www.aluhaus.com.pl/drzwi-tarasowe/aluhaus-fold/, własny garaż, prywatność i swoboda. Kupując dom w stanie deweloperskim bądź do remontu mamy szansę urządzić go w sposób, o jakim zawsze marzyliśmy.

Ceny domów na wsiach są o wiele niższe niż w miastach, dlatego wiele osób, aby móc posiadać swój własny dom i kupić go w atrakcyjnej cenie, decyduje się na wyprowadzkę na wieś, bądź do małych miasteczek. Miasto otwiera przed mieszkańcami wiele możliwości. Dom w mieście położony jest w bliskiej odległości od sklepów, miejsc pracy, szkół i innych instytucji, z których usług większość z nas korzysta na co dzień. Dom na wsi to spokój, cisza, zwolnione tempo życia i… niższe ceny nieruchomości, a to dla osób marzących o własnym domu, jest jedną z najważniejszych kwestii. Wiele osób decyduje się na wyprowadzkę na wieś, mimo że może wiązać się to np. z długimi dojazdami do pracy. Na szczęście coraz rzadziej stanowi to problem, ponieważ wiele pracowników z biur przenosi się do domów, gdzie swoją pracę wykonuje zdalnie.

Kupno domu. Z jakim kosztem trzeba się liczyć?

Z roku na rok nieruchomości są coraz droższe. Chcąc kupić dom w większym mieście, trzeba przygotować się na kwoty bliskie nawet miliona złotych. Tyle kosztują wyremontowane domy, do których można od razu się wprowadzić, bez konieczności inwestowania w remont. Drogie są również domy w stanie deweloperskim, za które zapłacić trzeba średnio powyżej 500 tysięcy, nie wliczając w to kosztów remontu, które patrząc na wzrost materiałów budowlanych, wymagają wysokiego wkładu finansowego. Domy na wsi są o wiele tańsze. Choć cena w dużej mierze zależy od ich lokalizacji, odległości do miasta i stanu, to domy na wsi kupić można w bardzo niskich cenach, oczywiście w porównaniu do cen domów w miastach. 300-400 tysięcy złotych – w takich cenach można kupić dom na wsi, choć na pewno będzie on wymagał remontu lub chociażby odświeżenia. Dużym plusem domów na wsi są jednak nie tylko ceny. Mieszkańcy wsi zazwyczaj posiadają również duże działki oraz budynki gospodarcze, a duża działka, to duży plus.

Osoby, które chcą uciec od zgiełku miasta, decydują się na przeprowadzkę na wieś. Jest również spora liczba osób, która nie wyobraża sobie życia z dala od miasta i decyduje się ona na kupno domu, chociażby na jego obrzeżach. Jedno jest pewne – jeśli chodzi o kupno domu, to decyzja powinna być przemyślana, szczególnie w sytuacji, w której kupno domu wiąże się również z wzięciem wieloletniego kredytu hipotecznego. Przed zakupem warto zapoznać się z wieloma ogłoszeniami i umówić się z jak największą liczbą właścicieli na oglądanie domów na żywo, następnie wybrać najkorzystniejszą ofertą, a po załatwieniu wszystkich formalności, cieszyć się udanym zakupem.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

produkty do hydroizolacji

Na jakie informacje zwrócić uwagę, wybierając...

Hydroizolacja wydaje się niezwykle ważna w budownictwie oraz przy kons...
tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny: sztuka i funkcjonalność w j...

Tynk dekoracyjny to nie tylko element wykończenia wnętrz, ale również...

Kołdra naturalna Ludwika – czemu musisz...

Znalezienie dobrej kołdry to absolutny fundament zdrowego i przyjemneg...
Pellet drzewny

Terra Pellet — Producent pelletu drzewnego...

Pellet drzewny stał się niezwykle popularnym źródłem energii w wielu d...