logo
logo
logo
logo
najtańsze OC

Które firmy mają w ofercie najtańsze OC?
Opublikowano: 20 czerwca 2022

Szukasz towarzystwa ubezpieczeniowego, które zaproponuje optymalną wysokość składki OC? Aby dotrzeć do takich ofert, koniecznością jest analiza dostępnych możliwości. Dowiedz się, jak szybko sprawdzić, które firmy proponują najtańsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Chociaż średnie ceny obowiązkowej polisy samochodowej nie należą do wysokich, kierowcy poszukują oszczędności. Dlatego coraz częściej poszukują ofert ubezpieczeniowych, które będą dostępne na atrakcyjnych warunkach finansowych. Na szczęście duże zróżnicowanie na tym rynku powoduje, że pojawia się wiele takich ubezpieczeń, dzięki którym można zaoszczędzić nawet do 50%.

Najtańsze OC – czy warto się nim zainteresować?

Niektóre osoby dość sceptycznie podchodzą do wyboru najtańszego OC. Powód jest prosty – obawiają się, że w zamian nie otrzymają pełnego zakresu ochrony.

Należy jednak pamiętać, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, w przeciwieństwie do autocasco, jest regulowane stosownymi przepisami. Ubezpieczyciele nie mogą więc ingerować w zakres ochrony czy sumy gwarancyjne. Mogą natomiast szacować ryzyko ubezpieczeniowe w sposób im odpowiadający – zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami. Oznacza to tyle, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresować się najtańszą polisą OC.

Wybierając najtańsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne nie musisz obawiać się, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania czy część środków będziesz musiał wypłacić osobie poszkodowanej z własnych pieniędzy.

Pamiętaj! Różnice między najdroższą a najtańszą składką mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Jeżeli więc zależy ci na poczynieniu oszczędności, warto dotrzeć do firm ubezpieczeniowych proponujących atrakcyjne warunki finansowe.

Gdzie kupisz najtańsze OC?

Trudno jednoznacznie wskazać, który ubezpieczyciel proponuje najtańsze OC. Wiele zależy od tego, z jakim ryzykiem ubezpieczeniowym wiąże się dany kierowca.

Jeśli chodzi o młode osoby, na tanie OC można liczyć m.in. w takich firmach jak:

  • Beesafe,
  • Uniqa,
  • Benefia,
  • You Can Drive.

Jeżeli chodzi o osoby w wieku powyżej 60 lat, tanie OC proponują m.in.:

  • Link4,
  • Aviva,
  • Trasti,
  • pl.

Oczywiście nie można generalizować, gdyż wszystko zależy od tego, ile lat ma kierowca, gdzie mieszka i jaki samochód ubezpiecza.

Skorzystaj z kalkulatora OC, by wybrać najtańszą ofertę

Nie masz czasu na samodzielne zbieranie informacji od poszczególnych ubezpieczycieli? Wystarczy, że skorzystasz z internetowego serwisu ubezpieczeniowego, który udostępnia kalkulator OC. Jest to proste w obsłudze narzędzie – musisz tylko wypełnić formularz poprzez udzielanie odpowiedzi na konkretne pytania. Im precyzyjniej odpowiesz (zgodnie ze stanem faktycznym), tym bardziej wiarygodna będzie kalkulacja.

Pamiętaj! Oferty przygotowane przez poszczególnych ubezpieczycieli nie są wiążące. Ostateczna kalkulacja przeprowadzana jest w momencie, gdy wyrazisz chęć skorzystania z propozycji. Wtedy bowiem musisz podać szczegółowe dane dotyczące ciebie – jako kierowcy oraz ubezpieczanego auta.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

agregat prądotwórczy

Jaki agregat prądotwórczy do hotelu lub pensj...

Prowadzenie małego pensjonatu i dużego hotelu wiąże się z zape...
ubezpieczenie Autocasco

Co to jest ubezpieczenie Autocasco?...

Inwestycja w samochód zazwyczaj wiąże się z dużym wydatkiem fi...
Samochody z USA

Czym jest portal AutazUSA.pl?...

Auta z USA to portal tematyczny poświęcony zagadnieniom związanym z im...
kia e-niro

Elektryczne radiowozy już wyjechały na drogi...

Po drogach całego świata porusza się coraz więcej samochodów z napędem...