logo
logo
logo
logo
Mieszkanie po rozwodzie

Kto zostaje w domu po rozwodzie?
Opublikowano: 23 sierpnia 2023

Jakiś czas temu wzięliście rozwód, jednak nadal nie udało Wam się dojść do porozumienia w kwestii tego, kto zostaje w domu po rozwodzie? A może dopiero czekacie na pierwszą rozprawę, jednak dalsze mieszkanie razem jest nie do zaakceptowania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat tego, co zrobić z mieszkaniem po rozwodzie i kto powinien w nim zostać!

Mieszkanie po rozwodzie – co się z nim dzieje?

Choć posiadanie wspólnej nieruchomości to marzenie każdego małżeństwa, w przypadku rozwodu sytuacja staje się problematyczna. Pojawia się bowiem problem dotyczący tego, co dzieje się z mieszkaniem po rozwodzie. Oczywiście dotyczy to również innych typów nieruchomości, jak dom.

Ty również zastanawiasz się, co z mieszkaniem po rozwodzie? Tak naprawdę istnieją trzy możliwości.

Pierwsza z nich to sprzedaż wspólnego mieszkania, a następnie podzielenie się uzyskanymi środkami. Jest to stosunkowo proste rozwiązanie, o ile oczywiście nie pojawią się problemy ze sprzedażą.

Drugie, równie popularne rozwiązanie, to przejęcie mieszkania po rozwodzie przez jednego z małżonków. W takim przypadku osoba, która zatrzymuje mieszkanie, musi spłacić drugiego małżonka, tak aby nie był on stratny.

Trzecia możliwość to fizyczny podział nieruchomości. Rozwiązanie to jest rzadko spotykane. Małżonkowie mogą zdecydować się na tę opcję w przypadku dużych domów z naprawdę sporym ogrodem. Jeżeli jednak jest to mieszkanie w bloku, podział raczej nie wchodzi w grę – niezależnie od tego, w jaki dobrych stosunkach pozostają byli małżonkowie.

Więcej informacji na temat przebiegu spraw rozwodowych znajdziesz tutaj: https://kancelaria-temida.com/rozwody/

Kto zostaje w domu po rozwodzie?

Kwestia tego, kto zostaje w domu po rozwodzie, również budzi wiele wątpliwości. Rozwód jest wydarzeniem, które całkowicie zmienia życie. Na ogół jeden z małżonków wyprowadza się, a drugi zostaje w domu lub w mieszkaniu.

W sytuacji, gdy małżonkowie doczekali się potomstwa, warto rozważyć, aby to małżonek, który będzie sprawował opiekę nad dzieckiem, został w domu po rozwodzie. Z pewnością będzie to dla dziecka nieco mniejszy wstrząs niż przeprowadzka w nowe miejsce.

Jeśli byli małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w kwestii tego, kto zostaje w domu po rozwodzie, sprawę może rozstrzygnąć sąd. Należy jednak mieć na uwadze, że postępowanie takie może potrwać, a przy tym może być trudne. Warto więc skorzystać z pomocy prawnika od rozwodów w Gdańsku.

Sąd może również zdecydować o sprzedaży nieruchomości na licytacji komorniczej, co wiązać się będzie z ogromnymi stratami finansowymi. A przecież nie ma wątpliwości co do tego, że obojgu małżonkom zależy na znalezieniu rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze – również pod względem finansowym.

Nie możecie dojść do porozumienia? Pomoc prawnika od rozwodów w Gdańsku może być niezbędna

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, kto zostaje w domu po rozwodzie, choć z pewnością o wiele częściej jest to kobieta, która będzie zajmowała się dziećmi. Podejmując decyzję dotyczącą tego, co zrobić z mieszkaniem po rozwodzie, warto wziąć pod uwagę dobro dzieci oraz kwestie finansowe. Takie podejście z pewnością pomoże w wypracowaniu najlepszego rozwiązania.

W sytuacji, kiedy znalezienie porozumienia jest trudne i sprawę trzeba skierować na drogę sądową, warto skorzystać z pomocy prawnika od rozwodów w Gdańsku. Takie wsparcie będzie cenne nie tylko podczas sprawy rozwodowej czy podziału majątku, ale też podczas ustalania przed sądem, kto zostanie w domu lub w mieszkaniu po rozwodzie.

 

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

łapownictwo

Nawet 25 lat za łapownictwo – od 1 paźd...

Kary za przestępstwa gospodarcze osób zajmujących kierownicze stanowis...
kancelaria prawna

Czym zajmuje się kancelaria prawna, w czym mo...

Kancelarie prawne można znaleźć w większości dużych miast prawie na ka...
zarządzania łańcuchem dostaw

Strategie zarządzania łańcuchem dostaw w sekt...

Strategia zarządzania łańcuchem dostaw to kluczowy aspekt prow...
bankructwo

Tak źle jeszcze nie było – 20 tysięcy P...

W pierwszym półroczu 2023 bankructwo ogłosiło w Polsce ponad 1...