Krzesła biurowe nie zawsze są traktowane z należytą uwagą, a szkoda, bo jeśli wybierze się najlepsze z najlepszych, to można nie tylko poprawić komfort pracy, ale też jej wydajność. Zresztą powodów, żeby poświęcić krzesłom więcej czasu, jest więcej. Oto 3 najważniejsze z nich.
To chyba najbardziej oczywisty powód. Najlepsze krzesła Nowy Styl do biura to wyjątkowa szansa na zapewnienie pracownikom maksymalnego komfortu. Gdyby rozbić to na składowe, to oznaczałoby to mniejsze zmęczenie, niebolący kręgosłup, ergonomiczną pozycję przy biurku czy lepsze oparcie, co oznacza, że można w jednej pozycji spędzić więcej czasu.
Wszystko to sprowadza się do jednego – wyeliminowania jak największej liczby niewygód, co ma olbrzymie znaczenie. To, co wydaje się delikatnie uciążliwe przy korzystaniu z krzesła przez kwadrans, staje się nie do zniesienia, jeśli należy na nim siedzieć każdego dnia po kilka godzin. Wybierając lepsze krzesła do biura, można pozbyć się wszystkich takich problemów, sprawiając, że praca będzie zwyczajnie wygodniejsza.
To w sposób dość oczywisty wynika z poprzedniego atutu. Im wygodniej można siedzieć przy biurku, tym więcej uwagi można poświęcić konkretnym obowiązkom, ponieważ nic nie odciąga od nich uwagi. Oczywiście nie można w prosty sposób zbadać, jak ilościowo zmiana krzeseł biurowych na lepsze wpływa na wydajność pracowników, ale to, że taka zależność jest, wydaje się oczywiste i nie trzeba żadnych dodatkowych dowodów.
Zresztą krzesła biurowe pozwalają zwiększyć wydajność także w dłuższej perspektywie. Lepsza pozycja oznacza przecież mniej problemów ze zdrowiem, rzadsze absencje i łatwiejszy powrót do pracy. Nie można też sprowadzać krzeseł tylko do roli narzędzia poprawiającego efektywność, ale pominąć tę ich rolę również byłoby błędem.
Trzeba też – skoro mowa o meblach do biura – spojrzeć na nie z perspektywy ekonomicznej. Nie chodzi tylko o to, żeby zdrowi pracownicy mogli pracować wygodnie i wydajnie, bo ważne będzie także to, że dobrze dobrane, solidne krzesła biurowe nie będą wymagały częstej wymiany. Z tego powodu wielu przedsiębiorców już dziś decyduje się na zakup nieco droższych modeli, wiedząc, że trwałością zrekompensują sobie większy wydatek. Zresztą też nie musi to oznaczać wyboru ekstremalnie drogich foteli biurowych – paradoksalnie te najdroższe często wcale nie są najlepsze, za to najbardziej komfortowych można szukać w średnim przedziale cenowym.
Ocena kosztów z perspektywy kilku lat używania pozwala inaczej spojrzeć na kwestię wyboru krzeseł biurowych. Zwykle to wisienka na torcie – argument, który tylko wzmacnia dwa pozostałe: większy komfort pracowników i ich większą wydajność w pracy. Te trzy powody powinny być wystarczające, żeby jeszcze raz zastanowić się na tym, czy przy wyborze kolejnych krzeseł nie warto postawić na lepszy model.
Tagi: biuro, krzesło, praca
Dodaj komentarz