• Menu

  Krynica-Żegiestów źródłem rozwoju

  Rozmowa z Jarosławem Wilkiem, prezesem zarządu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów SA

   Panie prezesie, kierowana przez pana spółka osiąga bardzo dobre wyniki. Jakie działania miały największy wpływ na takie rezultaty?

  – Nieskromnie odpowiem, że okres ostatnich kilkunastu miesięcy był bardzo udany dla Uzdrowiska. W krótkim czasie wprowadziliśmy szereg pozytywnych zmian w spółce. Przełożyło się to na znaczący wzrost sprzedaży wody mineralnej Kryniczanka i wód leczniczych: Słotwinka, Jan i Zuber.

  Rozwinęliśmy ofertę zabiegów leczniczych, ciągle inwestujemy w infrastrukturę w celu podniesienia standardów w naszych obiektach. Otworzyliśmy dwie kawiarnie. Z przytupem uruchomiliśmy po gruntownej modernizacji Pijalnię Główną. Realizujemy w niej szereg ambitnych projektów. Wszystko to przełożyło się na bardzo korzystny wynik finansowy spółki, jakiego nie było w niej od lat.

  A jak podsumuje pan zimowy cykl koncertów organizowanych przez Uzdrowisko Krynica-Żegiestów SA w Pijalni Głównej?

  – W okresie sześciu tygodni ferii zimowych w Pijalni Głównej zorganizowaliśmy 20 wydarzeń kulturalnych – koncertów, kabaretów, spektakli teatralnych, a na scenie wystąpiło 20 topowych polskich artystów. Uczestnikom zaoferowaliśmy 70 godzin muzyki na żywo, ponad 10 godzin najlepszych kabaretów oraz ponad 100 godzin dobrej zabawy na afterparty. Na wszystkie wydarzenia w Pijalni sprzedaliśmy ponad 27 tys. biletów.

  Warto również dodać, że w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez nas równolegle z koncertami w Pijalni wzięło udział ponad 300 dzieci. To tylko niektóre fakty podkreślające duży sukces tego projektu. Potwierdzają to również bardzo pozytywne recenzje i pytania uczestników o kontynuację cyklu. Naszą odpowiedzią na potrzeby rynku jest letni cykl obejmujący kilkadziesiąt kolejnych wydarzeń kulturalnych.

  Czy to oznacza, że w Uzdrowisku Krynica-Żegiestów SA zmieniają się priorytety – spółka stawia na koncerty?woda mala

  – Oferujemy nie tylko bardzo wysokiej jakości wodę mineralną Kryniczanka, ale również coś więcej – kształtujemy kulturę picia wody mineralnej i dbania o zdrowie oraz dostarczamy szeregu doznań estetycznych poprzez organizowane przez nas wydarzenia kulturalne. Oferta Pijalni Głównej łączy w sobie te sfery przeżyć duchowych. Kryniczanka towarzyszy naszym klientom na co dzień, niezależnie od tego czy uprawiają sport, korzystają z zabiegów leczniczych, czy też uczestniczą w koncertach w Pijalni Głównej.

  Zależy nam na uatrakcyjnieniu oferty turystycznej i promocji Krynicy-Zdroju, integracji branży turystycznej, a także promocji Pijalni Głównej jako produktu kulturalno-biznesowego. Miejsce to zaczyna brylować na eventowej mapie Polski. Warto dodać, że Pijalnia Główna posiada olbrzymi potencjał do profesjonalnej organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń liczących nawet 1500 osób: koncertów, kongresów, bankietów, gal, uroczystych kolacji i konferencji. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, a także oferujemy profesjonalną obsługę marketingową, cateringową i techniczno-organizacyjną.

  Jakie są wobec tego plany Uzdrowiska na najbliższe lata?

  – Plany mamy bardzo ambitne i nie o wszystkim mogę jeszcze mówić. W dalszym ciągu będziemy rozwijać ofertę usług leczniczych oraz inwestować w infrastrukturę w naszych obiektach. Na pewno będziemy rozwijać ofertę Pijalni Głównej. Ambicją Uzdrowiska Krynica-Żegiestów jest zapewnienie naszym gościom, kuracjuszom, mieszkańcom naszego regionu oraz wszystkim turystom atrakcyjnej oferty wydarzeń kulturalnych przez cały rok. Zależy nam na integracji branży turystycznej, dlatego też do współpracy zapraszamy inne podmioty.

  Ponadto w Starych Łazienkach Mineralnych tworzymy nowoczesne Medical Spa. W najbliższych tygodniach uruchamiamy kriokomorę. Planujemy także modernizację i budowę nowej rozlewni wody mineralnej oraz otworzenie ekskluzywnej restauracji na krynickim deptaku. O realizację planów jestem spokojny. Sukcesy w realizacji dotychczasowych działań pozwalają optymistycznie spoglądać w przyszłość.

  Rozmawiał Piotr Nowacki

  Jedna odpowiedź do “Krynica-Żegiestów źródłem rozwoju”

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane