• Menu

  Kredyt lekarski czy może jednak pożyczka pozabankowa dla lekarza?

  Kredyt lekarskiJeszcze kilka lat temu banki udzielały kredytów bez opamiętania. Lekarz był jednym z tych zawodów który mógł liczyć na wysoki kredyt bez okazywania dochodów. Dziś sytuacja się zmieniła i kredyt dla lekarza jest znacznie trudniej osiągalny.

  Dzieje się tak dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego dbając o bezpieczeństwo banków ogranicza je w udzielaniu kredytu w oparciu o uproszczoną procedurę weryfikacji.

  Banki bardzo chętnie chciałyby udzielać finansowania bo portfel kredytów profesjonalistów obsługuje się bardzo dobrze. KNF jednak podczas kolejnych kontroli ogranicza mocno banki właśnie w udzielaniu kredytów dla specjalistów jakimi są między innymi medycy.

  Na szczęści pojawiło się kilka firm pożyczkowych które są poza kontrolą KNF i chętnie udzielają pożyczek dla lekarzy na oświadczenie. Pożyczka pozabankowa dla lekarzy to dobre rozwiązanie nie tylko pod względem możliwości złożenia oświadczenia o dochodach i braku konieczności przedstawiania dokumentacji finansowej. Prywatne firmy pożyczkowe doskonale zdają sobie spraw z tego, że lekarz prowadzący prywatną opiekę lekarską nadal nie wykazują swoich faktycznych dochodów. Lekarz prowadzący własną działalność gospodarcza często może liczyć na pożyczkę rzędu 200-300 000 zł z  5-7 letnim okresem spłaty. Jest to rewolucja na rynku pożyczek pozabankowych gdyż taka pożyczka zazwyczaj bywa tańsza od kredytu w niektórych bankach.

  Pomagając lekarzom w uzyskaniu kredytu często bywa, że przedstawiciele zawodów medycznych którzy do nas trafiają wybierają pożyczki pozabankowe. Po pierwsze nie są one widoczne w BIK przez co nie ograniczają zdolności kredytowej klientom. Proces przyznania pożyczki jest szybki i nie wymaga okazywania się żadnymi dokumentami finansowymi. Towarzystwa pożyczkowe zaakceptują także niewielkie opóźnienia w spłacie kredytów przez co  często Klient dostaje odmowę w banku, a w firmie pożyczkowej nadal może liczyć na wsparcie.

  – To wygoda a także nowe możliwości z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia gdyż kredyty na polskim rynku do niedawna udzielały tyko banki, a firm pożyczkowych które udzielałyby pożyczek lekarzom w rozsądnych cenach nie było na rynku do tej pory – podkreśla Pan Piotr Wójcik z medikfinance.pl.

   

   

  5 odpowiedzi na “Kredyt lekarski czy może jednak pożyczka pozabankowa dla lekarza?”

  1. alexander pisze:

   Ooo, to naprawdę bardzo interesujący konkurs. Praca oczywiście wysłana. Powodzenia wszystkim! ❤️ Pozdrawiam cieplutko, Lex May

  2. Nemo pisze:

   Lapiducha ucha obowiązkowo w kamasze
   , lub pensja normalna jak a g20, nic innego to nie rozwiąże.

  3. Krystian młody lekarz pisze:

   Kredyty dla lekarzy? A który lekarz potrzebuje kredytu? Chyba tylko ten co zastanawia się nad inwestycjami bo na potrzeby bieżące to chyba raczej mają. Aż tak źle nie zarabiają. No ale cóż wraz ze wzrostem dochodów rosną nasze potrzeby.

  4. Anna pisze:

   Ostatnio natknęłam się na ofertę Credomedica i wybrałam u nich korzystną pożyczkę dla lekarzy

  5. Przemo pisze:

   Zobacz na medfina.pl ich oferta kredytowa dla lekarzy wygląda interesująco.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane