• Menu

  Kredyt gotówkowy na prezenty świąteczne – czy warto?

  Grudzień to jeden z bardziej kosztownych miesięcy w roku, zwłaszcza dlatego, że zbliżają się święta i każdy będzie chciał obdarować prezentami najbliższych. Jednak, co w przypadku, jeśli nasz domowy budżet świeci pustkami? Odpowiedzią jest kredyt gotówkowy, który nie tylko pozwoli nam kupić prezenty dla ukochanych osób, ale także sprawi im radość, czyniąc nasze święta niezapomnianym czasem.

  kredyt gotówkowy

  Zanim przystąpimy do przeanalizowania kredytów gotówkowych, warto zwrócić uwagę na to, czy dany kredyt  gotówkowy to oferta promocyjna, czy nie. Często instytucje prezentują oferty swoim klientom, ale gdzieś pomiędzy paragrafami można znaleźć dodatkowe koszty wynikające z korzystania z danej oferty np. jeśli korzystamy z promocji, musimy wziąć również kartę kredytową bądź założyć konto osobiste, za które musimy płacić. Dlatego, zanim podpiszemy umowę, warto dokładnie sprawdzić ofertę i porozmawiać z doradcą kredytowym o całościowym koszcie kredytu.

  Kredyt gotówkowy na prezenty świąteczne – dla kogo?

  W zależności od instytucji kredyt gotówkowy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich lub takich, które ukończyły 21 rok życia i mają ważny dowód osobisty. Dodatkowo są obywatelami polskimi i przebywają na terenie naszego kraju. To właściwie jedyny wymogi. Każdy potencjalny kredytobiorca zostanie sprawdzony w Burze Informacji Kredytowej, w przypadku posiadania statusu niepewnego płatnika, możemy mieć problem z otrzymaniem kredytu.

  Zalety kredytu gotówkowego na prezenty świąteczne

  Kredyt gotówkowy na święta ma to do siebie, że otrzymujemy potrzebna ilość gotówki i oddajemy w dostosowanych do naszej sytuacji finansowej comiesięcznych ratach. Biorąc kredyt, to my decydujemy, ile pożyczamy i w jakiej częstotliwości będziemy go zwracać. Dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu możemy obdarować naszych bliskich i sprawdzić, by ten wyjątkowy czas, był jeszcze piękniejszy. Korzystając ze specjalnej opcji promocyjnej w okresie świątecznym, mamy szansę na preferencyjne warunki kredytowe. Każdy pożyczony kredyt czy pożyczka, którą spłacimy zgodnie z harmonogramem spłat wypływa i buduje nasza pozytywną historię kredytową.

  Gdzie szukać kredytu gotówkowego na prezenty świąteczne?

  Coraz więcej instytucji finansowych wychodzi z promocyjnymi ofertami kredytów gotówkowych. Jak wybrać ten najlepszy, aby nie wpaść w sidła, jakie często finansjera na nas zarzuca? W pierwszej kolejności warto dokładnie przestudiować warunki każdej z ofert. Do tego celu niezbędny może okazać się ranking kredytów gotówkowych prowadzony przez niezależne, internetowe portale finansowe, który wskazuje najlepsze oferty kredytowe. Dodatkowo, jeśli interesuje nas najlepszy kredyt gotówkowy kalkulator kredytowy, może być równie pomocny, gdyż dzięki niemu obliczymy naszą ratę i okres kredytowania. Będzie to niezwykle korzystne rozwiązanie, gdyż dopasujemy ofertę do naszej indywidualnej sytuacji finansowej.

  Wady kredytu gotówkowego na święta

  Wszystko zależy od naszej, indywidualnej sytuacji finansowej. Kredyt gotówkowy wzięty na sfinansowanie świąt nie jest niczym złym, jeśli mamy go z czego spłacić. W przypadku, gdy mamy więcej niż jedno zobowiązanie taki kredyt może wpłynąć na powstanie spirali zadłużenia, z której trudno nam będzie wyjść. Dlatego kredyt na sfinansowanie świat będzie ryzykownym posunięciem ekonomicznym w sytuacji, w której nie mamy go z czego spłacić, jednak gdy w perspektywie mamy dodatkowe źródło dochodu lub nasze obecne pozwala na systematyczne spłacanie zobowiązania.

  Kredyt gotówkowy na prezenty świąteczne a RRSO

  Najważniejszym elementem każdego kredytu jest RRSO. To właśnie ono mówi nam o całkowitych kosztach kredytu gotówkowego. Ten wskaźnik zawiera nie tylko oprocentowanie, ale także naliczaną prowizję, ubezpieczenie oraz inne koszty związane z obsługą zadłużenia. Jeśli zależy nam na tanim kredycie, kierujmy się zasadą, im mniejsze RRSO, tym korzystniejsze warunki kredytu. Pamiętajmy, aby uważać na promocyjne oferty, które mogą zawierać ukryte koszty. Dlatego dokładnie sprawdźmy warunki kredytu, aby nie okazało się, że wraz ze zobowiązaniem będziemy musieli płacić np. za posiadanie karty kredytowej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie