• Menu

  Kosmetyki konopne pomogą w pielęgnacji skóry dziecka

  W wielu sklepach istnieje specjalna linia kosmetyków konopnych dostępna dla dzieci. Wykorzystywanie konopi w kosmetykach dla dzieci stało się ostatnio bardzo modne.

  Na przestrzeni ostatnich kilku lat produkty konopne zdobyły duże uznanie w przemyśle kosmetycznym. Ale czy na pewno jest to bezpieczne i skuteczne dla najmłodszych? Jak konopie działają na skórę dziecka?

  Kosmetyki konopne

  Dermokosmetyki konopne dla najmłodszych

  Konopie budzą często kontrowersje głównie przez kojarzenie ich jedynie z narkotykiem. To błąd. To efektywne i skuteczne produkty, które mogą być stosowane najczęściej już od 1 roku życia. Są to produkty w formie:

  • maści (np. maść konopna do pielęgnacji skóry z egzemą),
  • szamponów (m.in. szampon konopny – polecany osobom z łuszczycą),
  • kremów (np.krem konopny – wskazany m.in. przy AZS i zapaleniach skóry).

  Kosmetyki z zawartością konopi są polecane przez wielu kosmetologów do wrażliwej skóry niemowlaków. Warto z pewnością korzystać z tych kosmetyków jeśli chcemy zadbać o naturalną i zdrową pielęgnację naszej pociechy. Dokładne korzyści oraz właściwości olejów konopnych możemy poznać na fachowym w branży blogu – olej-konopny.com. Jak dowiadujemy się ze źródeł jest to idealna alternatywa dla skóry najmłodszych zawierająca bogaty kompleks kwasów omega-3, omega-6 i omega-9.

  Kosmetyki konopne

  Obecnie stosowanie kosmetyków konopnych przez dorosłych jak i dzieci jest bardzo skutecznym rozwiązaniem, wpływającym na poprawę kondycji skóry. Kosmetyki te są zalecane nie tylko dla dzieci ze skórnymi chorobami, ale również w celach zapobiegawczych przed chorobami skórnymi. Produkty konopne są często stosowane przez mamy w celu zniwelowania odparzeń widocznych przy pieluchowaniu dziecka. Ponadto przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie nasion konopi wpływa na poprawę cery u dzieci z problemami trądzikowymi. Kosmetyki konopne mają często bardzo zbawienny wpływ na skórę dzieci.

  Na koniec pragniemy przypomnieć, że jak każdy kosmetyk tak i konopie i ich pochodne mogą wywoływać na skórze dziecka skutki uboczne lub też mogą uczulać. Należy stosować kosmetyki  konopne zgodnie z ich przeznaczeniem oraz z zalecanymi przez producentów dawkami.

  Pomimo wielu uprzedzeń oraz często niewiedzy rodziców na temat konopi, którą kojarzą jedynie jako odurzający narkotyk, coraz więcej osób korzysta z kosmetyków z zawartością konopi siewnych, aby uchronić swoje dzieci przed wieloma chorobami skórnymi. Produkty konopne z nasion siewnych wbrew często ogólnym opiniom są w pełni legalne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane