logo
logo
logo
logo
tłumaczenia

Korekta interpunkcji w tekstach zagranicznych – zadbaj o nią!
Opublikowano: 26 lipca 2022

Płynna mowa w języku obcym znacznie odbiega językowo od tego, co znajduje się na piśmie czy też w korespondencji. Jeśli zależy Ci na tym, aby zrobić dobre wrażenie na odbiorcy, warto zadbać o korektę interpunkcji. Nie musisz zajmować się tym osobiście, bo internetowe biuro tłumaczeń na pewno Ci w tym pomoże. Zobacz, na czym to polega.

Przygotuj tekst odpowiedni do sytuacji

Niezależnie od tego, czy publikujesz treści na swoim blogu internetowym, czy może kreujesz umowy z zagranicznym kontrahentem w swojej firmie, istotne jest odpowiednie przygotowanie. Samo napisanie tekstu w języku obcym może stanowić duże wyzwanie. Warto poświęcić wystarczającą ilość czasu, aby dostosować treść:

  • do danego kontekstu (np. formalnego albo wręcz odwrotnie, luźnego),
  • formy przekazu (np. do mediów społecznościowych albo dokumentu dla klienta),
  • grupy odbiorców.

Innym językiem posługuje się internetowe biuro tłumaczeń, kiedy kieruje treść do nastolatków, a znacznie poważniejsze wyrażenia stosuje w umowach, dokumentacjach technicznych czy korespondencji z pracownikami. Właśnie na to warto zwrócić uwagę podczas tworzenia tekstu w języku obcym.

Jeśli Ty, pracownik lub ktoś bliski czuje się na siłach aby to zrobić samodzielnie, a nie z pomocą specjalistów (np. copywritera albo tłumacza), nie ma problemu. Istotny jest jednak ostatni punkt przygotowywania tekstu dla odbiorcy, czyli korekta, którą możesz wygodnie zlecić tutaj: https://turbotlumaczenia.pl/korekty/. Języki obce znacznie odbiegają od naszego ojczystego. Zrozumienie wszystkich zasad podczas pisania tekstu może okazać się niemożliwe, a korzystanie z automatycznych narzędzi nie zawsze daje stuprocentowe zadowolenie z efektu. Internetowe biuro tłumaczeń może Ci w tym pomóc. Dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania?

Sprawdzenie tekstu to podstawa!

Korekta ma na celu wyłapać błędy, których podczas pisania nie udało się zauważyć. Nie ma w tym nic złego, po prostu ludzkie oko po czasie przyzwyczaja się do danego obrazu, dlatego nie jest czasami w stanie wychwycić źle postawionego przecinka. Im więcej spędzasz czasu przy tekście, tym częściej będziesz go poprawiać. Warto jednak oddać go w ręce osoby trzeciej. Dodatkowa para oczu na pewno się przyda. Dotyczy to nie tylko tekstów pisanych w języku ojczystym, lecz także obcym. Internetowe biuro tłumaczeń proponuje takie usługi, które wykonywane są przez specjalistów. Mają oni doświadczenie w korekcie interpunkcji.

Korektorzy tłumaczeń pełnią bardzo ważną rolę. Wykonują ostatni etap pracy nad daną treścią. Poprawią interpunkcję w treści do książki, e-booka, na stronę internetową czy też przygotowaną w ramach komunikacji zewnętrznej firmy. Sprawdzenie wymaga odpowiedniego wyczucia językowego, usuwania błędów, a także perfekcji. Na to możesz liczyć, stawiając na internetowe biuro tłumaczeń, takie jak turbotlumaczenia.pl.

Dlaczego interpunkcja ma takie znaczenie?

Internetowe biuro tłumaczeń to doświadczeni specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak zapisywać liczby, cytaty, gdzie stawiać kropki, średniki oraz przecinki. Często te drobne detale mają ogromne znaczenie w odbiorze tekstu. W dodatku, pod względem graficznym, mogą one nieco odbiegać od tych stosowanych w języku polskim. Ponadto w niemieckim, norweskim czy hiszpańskim pojawiają się zupełnie nowe znaki. Warto wiedzieć, jak stosować je w praktyce, aby były zrozumiałe dla odbiorcy. W ten sposób pokażesz, że przygotowujesz treść z pełną starannością.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

ZUS

Przedsiębiorcy na uratowanie swoich pieniędzy...

Przedsiębiorcy do 22 maja 2023 r. powinni rozliczyć składki zdrowotne...
upadłość firmy

Gwałtowne wzrosła liczba upadłości firm w Pol...

Jak podaje w swoim komunikacie Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji...
Upadłość JDG

Upadłość JDG — czy jest możliwa?...

Gdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą sta...
Jak wybrać rodzaj transportu

Jak wybrać odpowiedni rodzaj transportu?...

Wybór odpowiedniej formy transportu nie jest łatwym zadaniem....