• Menu

  Konto dla studenta – jakie cechy musi posiadać?

  Studenci są wyjątkową grupą społeczną, która ma specyficzne pragnienia i potrzeby, dlatego też często banki kierują do nich swoją specjalną ofertę.

  Jakie cechy powinno spełniać konto bankowe dla studenta? Z pewnością powinno uwzględniać specyficzny tryb życia, dochody oraz zarządzanie finansami przez młodych, wchodzących w życie ludzi.

  Konto dla studenta

  Jak studenci dysponują pieniędzmi?

  Przeciętny student mieszka razem ze znajomymi, poza domem rodzinnym, i głównym źródłem jego utrzymania są kieszonkowe otrzymywane od rodziców, kredyt studencki lub stypendia. Są to regularne, ale niewielkie przychody, które musi on umiejętnie rozdysponować. Nie otrzymuje zazwyczaj przychodów z tytułu umowy o pracę, ewentualnie są to drobne wpływy z weekendowego dorabiania. Jednak wiele atrakcji czekających na niego pomiędzy jedną sesją a drugą sprawia, że trudno jest utrzymać pieniądze przy sobie. Dlatego tak ważne jest, by gromadzić je na dobrym koncie, korzystać z pieniędzy, kiedy się chce, a dodatkowo – zyskiwać premie pozwalające jeszcze więcej zaoszczędzić!

  Konta dla studentów – korzyści

  Główną korzyścią kont bankowych studenckich jest pełna darmowość, zarówno gdy chodzi o obsługę konta, jak i wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewy. Dodatkowo charakteryzują się one niskimi wymaganiami dotyczącymi salda na koncie czy minimalnych kwot transakcji bezgotówkowych, by spełnić kryterium darmowości konta. W przypadku kont studenckich osobistych istotną cechą są dodatkowe korzyści w postaci premii, na przykład za polecenie konta znajomemu – to realne nagrody wydawane w postaci kodów promocyjnych na zakupy czy zwrotu pieniędzy na konto, o które warto powalczyć! Jedynym ograniczeniem w przypadku konta studenckiego jest wiek – mogą je założyć osoby pełnoletnie, maksymalnie do 26. roku życia.

  Oferty kont bankowych dla studentów

  Konto dla studenta powinno się charakteryzować głównie szeroką dostępnością z każdego miejsca. Musi być mobilne, elastyczne i z jak najwygodniejszym dostępem do jego zawartości. Innowacyjne rachunki studenckie to przede wszystkim konta z dostępem mobilnym przez aplikację, z możliwością płacenia za pomocą kodów BLIK telefonem bez użycia karty, robienia przelewów jednym kliknięciem na swoim smartfonie. Poza tym, najlepsze konto dla studenta to takie, które nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Powinno się cechować założeniem i prowadzeniem za darmo, bezpłatnym wydaniem karty do konta i korzystaniem z niej, a także darmowymi przelewami online oraz możliwie jak największą pulą bankomatów niepobierających prowizji. Wszystkie te warunki dotyczące braku opłat za posiadanie konta powinny być łatwe do spełnienia przez przeciętnego studenta o niewielkich wpływach na konto.

  Łatwy dostęp do pieniędzy to podstawa

  Studenci są grupą, która bardzo chętnie korzysta z wszelkich unowocześnień, jakie daje im technologiczny postęp. Chętnie będą korzystać z możliwości dostępu do swoich pieniędzy za pomocą telefonu. Chodzi zarówno o płatności BLIK-iem, jak i aplikację mobilnej bankowości, która ułatwi wykonywanie przelewów czy sprawdzenie stanu konta w dowolnym momencie. Oprócz łatwego dostępu do konta, dla studenta liczyć się będzie również dogodny dostęp do bankomatów – aby bank obsługiwał jak największą sieć popularnych bankomatów zlokalizowanych w różnych miejscach w Polsce.

  W szczególności istotne dla studentów będą sieci bankomatów zlokalizowanych w pobliżu miasteczek akademickich, gdzie najczęściej przebywają. Dziś większość spraw można załatwiać telefonicznie lub online – dlatego bezproblemowy dostęp do konsultanta bankowego 24 godziny na dobę przez infolinię lub czat na stronie to bardzo duży atut konta studenckiego.

  Podsumowując: student, który chce świadomie zarządzać swoimi finansami, powinien wybrać konto, które będzie dla niego najwygodniejsze. Takie, które nie wymaga minimalnego limitu wpłat na konto, z którego można robić przelewy dowolnymi drogami i które nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, a nawet pozwala czasem otrzymać jakiś bonus.

  Jedna odpowiedź do “Konto dla studenta – jakie cechy musi posiadać?”

  1. KOntostudenta pisze:

   Polecam porównanie kont studenckich na konto-dla-studenta.pl – pod względem opłat i promocji

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane