• Menu

  Komputery używane – czy warto?

  Sprzęt komputerowy ma jedną ważną właściwość: nowe podzespoły są często horrendalnie drogie, ale kiedy pojawi się coś nowszego, ich cena spada do akceptowalnego poziomu. Świadomi tej zależności, możemy kupić dobry używany sprzęt za nieduże kwoty.

  Komputery używane i poleasingowe to cała kategoria elektroniki w różnym stanie. Część osób boi się takich urządzeń, bo nie wie, czy może im zaufać, a część kupuje komputery z salonu z przyzwyczajenia i chęci posiadania czegoś nowego. Warto jednak pochylić się nad sprzętem ze swoją historią, ponieważ są wśród niego prawdziwe perełki.

  komputery używane

  Używanego nie trzeba się bać

  Pierwszy argument przeciwko takiej elektronice zbić łatwo. Istnieją wyspecjalizowane sklepy, które handlują tylko takim towarem używanym i swoją firmą zapewniają jakość i sprawność oferowanych urządzeń. Dokonują przeglądu, ewentualnych napraw i na całość dają swoją gwarancję. Korzystając z takich usług, możemy być spokojni o działanie naszego komputera.

  Osoby, które lubią sprzęt prosto z fabryki, trudniej przekonać do zmiany nastawienia i zainwestowania w komputery używane. Do nich jednak przemówić może cena. Stację roboczą o dobrych parametrach, która była leasingowana w jakiejś firmie przez rok czy dwa i ledwo nosi ślady użytkowania, możemy znaleźć o wiele taniej niż jej odpowiednik z salonu.

  Porównywalne osiągi, nieporównywalnie niższa cena

  Ucieszy to szczególnie graczy i osoby, które używają komputera do zadań wymagających wysokiej mocy obliczeniowej. To oni wydają najwięcej na najmocniejsze dostępne karty graficzne i procesory, podczas gdy mogą mieć komputer z niewiele słabszymi podzespołami w przystępnej cenie. Ale i ci, którzy używają komputera jedynie do pracy biurowej czy surfowania po internecie także mogą znaleźć coś dla siebie. Komputery używane, które w pełni wystarczą do tych podstawowych zadań, są dostępne już za kilkaset złotych.

  Dostępność wysokiej klasy komputerów poleasingowych sprawia, że nowy sprzęt ma sens tylko wówczas, kiedy w swojej pracy walczymy o każdy kolejny megaherc. W przeciwnym wypadku używana elektronika pomoże nam zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Możemy je przeznaczyć na zakup oprogramowania lub peryferiów.

  Tchnijmy w starszy sprzęt nowe życie

  Nie bez znaczenia dla wielu może być też wątek proekologiczny. Ludzkość generuje codziennie tony nowego plastiku. Kupując sprzęt używany, dajemy mu drugą szansę i uczestniczymy w recyklingu. Dzięki temu, naszej Planecie jest odrobinę lżej.

  Warto o tym wszystkim pomyśleć, kiedy następnym razem wejdziemy do salonu komputerowego, rozglądając się za nowym sprzętem. Porównanie go z ofertami używanymi nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, może dać sporo do myślenia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane