• Menu

  Komfortowa podróż na lotnisko – o co zadbać?

  Podróż na lotnisko to bardzo często jeden z najbardziej stresujących etapów wymarzonych wakacji czy służbowego wyjazdu. Presja czasu oraz możliwość wystąpienia niespodzianek po drodze sprawiają, że osoby mające sporą odległość z domu na lotnisko stresują się już kilka dni przed wyjazdem. O co warto zadbać, by komfortowo i przede wszystkim spokojnie podróżować na lotnisko? Przeczytaj najważniejsze kwestie!

  podróż na lotnisko

  Ustal wcześniej rodzaj środka transportu

  Pozostawienie decyzji o środku transportu na lotnisko na ostatnią chwilę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiąże się to ze sporą dawką niepotrzebnych nerwów. Wyścig z czasem nie jest wskazany, dlatego już na etapie pakowania się w podróż warto ustalić, czym udasz się na lotnisko.

  Obecnie opcji jest mnóstwo i do najpopularniejszych należy:

  • podróż własnym samochodem,
  • podróż komunikacją miejską (specjalne linie na lotnisko),
  • podróż taksówką,

  Wybór należy do Ciebie i często zależy od Twoich indywidualnych możliwości oraz upodobań. Jedno jest pewne – warto podejść do tematu ze sporym wyprzedzeniem czasowym!

  Sprawdź rozkład komunikacji miejskiej i czas, jaki potrzebujesz, by dotrzeć na lotnisko

  Jeśli wybrałeś podróż komunikacją miejską i chcesz przetestować specjalnie linie na lotnisko w praktyce, z głowy masz kwestie takie jak parking przy lotnisku. Bardzo ważne jest jednak sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów czy autobusów. Oszacuj czas, jaki potrzebujesz na podróż oraz to, ile czasu spędzisz na lotnisku. Zawsze miej czasowy zapas tak, by nie znaleźć się na płycie lotniska dosłownie na ostatnią chwilę.

  Bądź na bieżąco z komunikatami

  Samo sprawdzenie rozkładu jazdy w przypadku komunikacji miejskiej bardzo często nie jest wystarczające. W dniu lotu bądź na bieżąco z komunikatami z trasy tak, by zareagować na ewentualne opóźnienia czy utrudnienia. Śledź trasę, jaką masz do pokonania i wybierz optymalny czas podróży. Pozwoli Ci to na bezstresowe dotarcie na lotnisko i spokojne przygotowanie się do lotu!

  Jeśli podróżujesz samochodem, zadbaj o parking obok lotniska

  Podróżujesz samochodem? Parking przy lotnisku to podstawa. Z wyprzedzeniem zapoznaj się z dostępnymi na miejscu opcjami i korzystaj z nowoczesnych udogodnień, które szalenie ułatwiają życie. Może to być chociażby możliwość rezerwacji miejsca parkingowego. To opcja dla tych, którzy nie lubią niespodzianek ani nerwowego szukania wolnego miejsca na parkingu. Wybieraj parkingi, na których jest dużo miejsc i co więcej, są one dobrze chronione. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli planujesz zostawić tam swój samochód na dłużej i zależy Ci na jego bezpieczeństwie. Przed wyjazdem na lotnisko sprawdź także cennik parkingu oraz najważniejsze informacje o danym miejscu. Bądź przygotowanym, odpowiedzialnym pasażerem i spraw, by podróż na lotnisko była nie tylko komfortowa, ale i zupełnie bezstresowa. Wbrew pozorom to prostsze niż Ci się wydaje!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane