logo
logo
logo
logo
Kółka do mebli

Kółka do mebli – czym kierować się przy wyborze?
Opublikowano: 28 października 2021

Jednym z kluczowych czynników mających wpływ na wybór konkretnych mebli jest z pewnością ich design. Ważne jest jednak, aby meble oprócz świetnego wyglądu cechowała także funkcjonalność i wygodna. Elementem, który pod tym kątem odgrywa bardzo duże znaczenie, są kółka zamontowane przy meblach.

Pozwalają one na swobodne przestawianie mebli, jeśli zajdzie taka potrzeba bądź konieczność. Na rynku dostępne są różne rodzaje mebli z kółkami. Warto jednak wiedzieć, że można jest zamontować także w starszych typach mebli, które fabrycznie kółek nie posiadały. Istotny jest tu jednak ich właściwy dobór. Czym zatem kierować się wybierając kółka do mebli?

Rodzaje kółek do mebli

Chyba niemal każdy właściciel domu zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie ma nic bardziej irytującego niż porysowana podłoga. Nie prezentuje się to zbyt dobrze i bywa dość denerwujące. Są jednak sposoby na to, aby skutecznie poradzić sobie z tym problemem. Mowa tu o wyposażeniu mebli w funkcjonalne i nowoczesne kółka. Pozwalają one na swobodne przesuwanie mebli w pomieszczeniu bez ryzyka, że podłoga zostanie przy tym porysowana. Kółka zapewniają sporą wygodę przy przesuwaniu mebli. Te nie są w końcu lekkie i ich podniesienie często jest sporym problemem. Co ważne, na rynku dostępne są różne rodzaje kółek pod meble. Wymienić można tu choćby gumowe kółka pod meble, które umożliwiają samodzielne przestawienie nawet bardzo ciężkich mebli. Ten rodzaj kółek zamontować można także w starszych meblach, które nie miały ich pierwotnie zamontowanych. To z pewnością tańsze rozwiązanie w porównaniu z zakupem nowych mebli z kółkami. Oczywiście ważne jest, aby kupowane kółka cechowała wysoka jakość. Warto zatem zakupu dokonać w sprawdzonym i renomowanym sklepie. Oprócz kółek gumowych warte uwagi są także kółka płytkowe. Te bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku szaf. Wspomnieć można jeszcze o kółkach na trzpień wciskany.

Zastosowanie kółek pod meble

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne kółka do mebli. Różnią się one od siebie pod wieloma względami. Przede wszystkim różnią się oczywiście sposobem montażu. Różnią się również materiałem, z którego są wykonane. Mogą być wykonane choćby z gumy. Taki rodzaj kółek świetnie sprawdza się w przypadku stawiania mebli bezpośrednio na podłodze bez podłożenia pod nie dywanu lub wykładziny. Gumowe kółka do mebli skutecznie minimalizują ryzyko zarysowania podłogi. Dodać można, że zaletą gumowych kółek jest również ich cicha praca. Oznacza to, że podczas przestawiania mebli nie trzeba mieć żadnych obaw, że czynność ta wywoła jakikolwiek hałas, który mógłby przeszkadzać sąsiadom. Ciekawym rozwiązaniem są gumowe kółka z hamulcem. Jeśli powierzchnia mieszkania lub domu jest nieco nierówna, to w takim przypadku idealnie sprawdzą się właśnie takie kółka. Zabezpieczą one mebel przed samoistnym przesuwaniem się. Ma to duży wpływ na bezpieczeństwo w domu. Przesuwający się mebel może uderzyć w inny i go uszkodzić. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kółek się wybierze, ważne jest, że w żaden sposób nie wpłyną one na estetykę mebli. Dostępne na rynku kółka cechują stylowy design, dzięki czemu zawsze bardzo dobrze się prezentują.

Kółka do mebli a ich obciążenie

Wybierając kółka pod meble, nie można zapomnieć o kwestii ich obciążenia. Na szczęście i pod tym kątem wybór kółek do mebli jest bardzo szeroki. Na rynku dostępne są kółka mogące wytrzymać obciążenie od 10 do nawet aż 80 kg. Wynika z tego, że zawsze dopasowane muszą być do ciężaru mebla, do którego mają zostać zamontowane. Jednak, co ważne, waga samego mebla to nie wszystko. Nie można zapomnieć o tym, że szafa czy komoda będą zapełnione. Ciężar przedmiotów, które będą w szafie przechowywane, także należy brać pod uwagę. Podobnie rzecz ma się choćby w przypadku foteli. Pamiętać trzeba, że kółka utrzymać muszą nie tylko ciężar samego fotela, ale i osoby, która będzie na nim siedzieć. W razie wątpliwości co do wyboru konkretnego rodzaju kółek zawsze można poprosić o radę pracownika sklepu.

Sprawdź pełną ofertę na stronie sklepu z okuciami Gryc24.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

systemy CADCAM

Jak poprawić efektywność produkcji dzięki cad...

Optymalizacja produkcji pozwala obniżyć koszty i czas wytworzenia nowe...
Chiński program kosmiczny

Chiński program kosmiczny to inspiracja do św...

Chińska sonda kosmiczna Chang’e-6 powróciła właśnie na Ziemię, kończąc...
Sztuczna inteligencja w radiologii

Sztuczna inteligencja w radiologii – Doskonal...

Dziedzina ochrony zdrowia przechodzi etap głębokiej transformacji, co...
Aleksandra Jurkowska

Aleksandra Jurkowska – inwestycja w OZE...

Odpowiednio dobrane źródło, przy dodatkowym dofinansowaniu z P...