• Menu

  Klasyczny telefon komórkowy – idealny prezent dla seniora

  telefon komórkowy dla senioraNadchodzą urodziny bądź imieniny bliskiej Ci starszej osoby? Szykujesz się do wybrania prezentu z okazji Dnia Babci lub Dziadka?

  A może chcesz sprawić ukochanemu seniorowi spontaniczną niespodziankę? Nic nie sprawdzi się lepiej niż telefon komórkowy. Przekonaj się dlaczego!

  Telefon komórkowy to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby w starszym wieku, ponieważ oprócz rozrywki zapewni Ci doskonały kontakt z nią, zwłaszcza w sytuacji, w której nie będziesz miał możliwości złożenia osobistej wizyty. Podczas wybierania telefonu nie warto jednak kierować się modą, nowinkami ze świata technologii ani super okazjami. Należy myśleć przede wszystkim o bliskiej osobie i o tym, czego naprawdę jej potrzeba.

  Telefon komórkowy idealny dla starszej osoby

  Im starsza jest osoba, której chcesz podarować telefon komórkowy, tym gorsze są jej wzrok oraz słuch. Warto więc zadbać o następujące aspekty:

  1. Telefon dla starszej osoby miał odpowiednio duży wyświetlacz oraz klawisze.
  2. Litery i cyfry na klawiszach muszą być w doskonale odznaczającym się kolorze (np. białym na tle czarnego telefonu) oraz cechować się prostą i czytelną czcionką.
  3. Jeśli masz możliwość zakupienia telefonu z dużą zieloną słuchawką oraz taką samą czerwoną – rozważ ją. Starszej osobie łatwiej będzie skojarzyć, gdzie ma przycisnąć, by rozpocząć oraz zakończyć połączenie.
  4. Głośność aparatu musi być duża – im większa, tym lepsza.

  telefon komórkowy dla seniora

  Ponadto telefon dla seniora musi być mocny i wytrzymały. Ważne, aby spełniał następujące warunki:

  1. Telefon komórkowy dla seniora powinien mieć mocny ekran, który nie ulegnie stłuczeniu podczas upadku. Jeśli Twoja bliska osoba to miłośnik elektronicznych nowinek, w związku z czym planujesz jej zakup smartfona, upewnij się, że ekran pokrywa hartowane szkło.
  2. Wartościowymi parametrami telefonu komórkowego dla seniora są wysokie odporności na wodę oraz pył.
  3. Telefon musi dobrze leżeć w dłoni – gumowe boki lub wklęsłe miejsca na palce zapobiegną wyślizgnięciu się sprzętu z ręki.
  4. Warto zaopatrzyć telefon w ochronne etui, które zabezpieczy telefon komórkowy również w czasie podróży w torbie czy plecaku.

  Są to podstawowe wymogi dotyczące sprzętu dla starszej osoby. Wbrew pozorom nie jest trudno znaleźć spełniający je model. Odpowiednio wyposażony telefon komórkowy dla seniora pojawia się w internetowych katalogach wielu sklepów, w związku z czym ofertę można obejrzeć na spokojne w domu, przed dokonaniem zakupu.

  telefon komórkowy dla seniora

  Telefon dla seniora – o to także warto zadbać

  By telefon spełniał podstawową funkcję – służył do komunikowania się z bliską osobą – musi poprawnie działać i być naładowany. To szczególnie ważne w kontekście starszych osób, które mogą mieć trudności z trafieniem małą wtyczką ładowarki w równie małe wyjście telefonu.

  Podczas wybierania sprzętu dla seniora należy zadbać, by posiadał jak najpojemniejszą baterię. Warto również rozważyć zrezygnowanie z tradycyjnej ładowarki z kablem na rzecz bezprzewodowej. Jest ona intuicyjna dla starszych osób, które przez wiele lat korzystały z telefonu stacjonarnego – przewodowego bądź nie. Łatwiej będzie wytłumaczyć im, by pamiętali o odłożeniu telefonu na bezprzewodową ładowarkę, którą skojarzą z bazą zwykłego telefonu.

  3 odpowiedzi na “Klasyczny telefon komórkowy – idealny prezent dla seniora”

  1. doczko pisze:

   Manta w zupełności wystarczy. Ważne żeby z dużymi cyframi, a poza tym to polecam założyć stacjonarny, bo to podstawa. Teraz w Sferii jest za 9 zł za miesiąc więc groszowe sprawy.

  2. Marek9 pisze:

   Właśnie szukam czegoś, bo odłączyliśmy bojąc się oszustów, ale w sumie już sa tak przeszkoleni, że wracamy do stacjonarnego.

  3. Kasia pisze:

   Fajny pomysł 😉 Ja szukałam ostatnio ale ciśnieniomierza z dużym wyświetlaczem, bo chciałam kupić dziadkom, znalazłam na diagnosis.pl duży wybór 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane