logo
logo
logo
logo

Kiss And Ride !
Opublikowano: 16 grudnia 2016

  • Kiss & Ride (Pocałuj i Jedź) to specjalne strefy postojowe, pozwalające na kilkuminutowy postój osób odwożących pasażerów przesiadających się do komunikacji miejskiej. Spośród miast uczestniczących w konkursie ECO-MIASTO w kategorii mobilność zrównoważona*, parkingi Kiss & Ride planują stworzyć Gdynia i Toruń.
  • Coraz lepiej rozwinięta koncepcja intermodalności w miastach pozwala szybko i komfortowo przemieszczać się za pomocą komunikacji miejskiej. Aby umożliwić mieszkańcom przesiadki do dogodnych środków transportu miejskiego miasta inwestują m.in. w parkingi Park & Ride oraz Bike & Ride. Na popularności zyskują teraz także parkingi Kiss & Ride.
  • Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.
Samochód elektryczny-renault-zoe

Samochód elektryczny Renault Zoe

Stworzenie spójnego systemu infrastruktury umożliwiającej mieszkańcom dogodne przesiadki do szybkich i komfortowych środków transportu miejskiego jest jednym z głównych elementów polityki miast w zakresie mobilności zrównoważonej. Parkingi Kiss & Ride mogą być, a w niektórych miastach w Polsce już są jednym ze sposobów na zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza że sukcesem okazały się istniejące już w wielu polskich miastach parkingi Park & Ride oraz Bike & Ride, których liczba stale rośnie.

samochod-elektryczny-renault-zoe

Samochod elektryczny Renault Zoe

Strefy postojowe „Pocałuj i Jedź” powstają obecnie na całym świecie i umożliwiają kilkuminutowy postój kierowcom odwożącym pasażerów przesiadających się do komunikacji miejskiej (węzły komunikacyjne czy stacja metra) lub odbierającym pasażerów. Parkingi mają ułatwić podwiezienie pasażerów w dogodne miejsce bez konieczności szukania miejsca parkingowego w zazwyczaj zatłoczonych częściach miast, a także pozwalają uniknąć mandatu za parkowanie w niedozwolonym miejscu. W Polsce parkingi Kiss & Ride posiadają już m.in. Warszawa, Kraków i Poznań, a Gdynia i Toruń planują je stworzyć w najbliższym czasie.

* Miasta startujące w konkursie ECO-MIASTO 2016 w kategorii mobilność zrównoważona: Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Legnica, Olsztyn, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Puławy, Rzeszów, Sopot, Toruń, Wrocław.

Źródło: Constans PR.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

skup samochodów Gdynia

Najlepszy skup samochodów w Gdyni...

Mogłoby się wydawać, że skup aut to ostatnia deska ratunku dla osoby,...
dom w Siechnicach

Wolnostojący dom na sprzedaż czy szeregowy do...

Słońce wstało już jakiś czas temu, właśnie pijesz poranną kawę. Przy o...
Nowe budownictwo we Wrocławiu

Mieszkanie we Wrocławiu — stare czy nowe budo...

Decyzja zapadła: kupujesz mieszkanie we Wrocławiu! Masz jednak...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie

Wypożyczalnia samochodów w Krakowie – f...

To prawda, że wyjazd do innego miasta na jeden dzień lub dłużej często...