• Menu

  Kiedy zacząć stosować krem na przebarwienia?

  Trądzik pospolity to przewlekła choroba, której leczenie może trwać latami. Niestety zwalczone niedoskonałości mogą po sobie pozostawić nieestetyczne przebarwienia. Choć możemy je zakryć makijażem, to jednak wciąż bywają częstym źródłem kompleksów. Rozwiązaniem jest oczywiście krem na przebarwienia – kiedy warto zacząć go stosować?

  krem na przebarwienia

  Dlaczego pojawiają się przebarwienia po trądziku?

  Jednym z powodów, dla których przebarwienia po trądziku są wyjątkowo uciążliwe, jest fakt, że trudno ustalić ich jednoznaczną przyczynę. Istnieją badania sugerujące, że wyjątkowo uporczywy trądzik jest tak dużą ingerencją w barierę ochronną naszej skóry, że ta nie jest już w stanie regenerować się tak dobrze jak przedtem, w związku z czym łatwo o podrażnienia, nawet jeśli stosujemy prawidłowo dobrany krem na wypryski.

  Przebarwienia mogą się również pojawiać na skutek rozdrapywania i wyciskania pryszczy. W takim przypadku dochodzi do rozsiewania bakterii na kolejnych obszarach twarzy, co skutkuje rozprzestrzenianiem się zakażenia. Nawet po wyleczeniu wyprysków mogą zatem pozostać czerwone plamy i blizny.

  Warto też pamiętać o tym, że cera trądzikowa powinna być szczególnie chroniona przed słońcem, ponieważ promieniowanie UV może dodatkowo ją podrażnić i tym samym spowodować trwałe uszkodzenia, z czym nie poradzi sobie krem na przebarwienia.

  Krem na przebarwienia – kiedy go potrzebujemy?

  Pamiętajmy, że krem na wypryski to nie wszystko – możemy stosować także produkty, które pozwolą zniwelować wszelkie zaczerwienienia. Nie musimy z tym czekać aż do momentu zakończenia leczenia. Na przebarwienia najlepiej działać zapobiegawczo. Oznacza to, że nie powinniśmy wyciskać pryszczy, należy natomiast dbać o to, by nakładać krem z filtrem przed wyjściem na zewnątrz.

  Jeśli mamy skórę ze skłonnością do niedoskonałości, która łatwo się czerwieni pod wpływem czynników zewnętrznych, możemy wykorzystać BB Krem łagodzący przeciw zaczerwienieniom od marki Mixa. Gdy dodatkowo jest nam potrzebny krem na wypryski, który możemy nałożyć przed makijażem, to znakomicie sprawdzi się Krem nawilżający 2w1 tej samej firmy. Umiejętna pielęgnacja pozwala nie tylko zahamować rozwój trądziku, ale także zredukować przebarwienia.

  Jedna odpowiedź do “Kiedy zacząć stosować krem na przebarwienia?”

  1. Mariuszek W. pisze:

   Jak ja kocham rude kobitki

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane