logo
logo
logo
logo
szybka pożyczka

Kiedy szybka pożyczka jest lepszą opcją niż kredyt w banku?
Opublikowano: 29 sierpnia 2022

Chociaż polskie społeczeństwo wciąż się wzbogaca, to nadal wydajemy więcej, niż zarabiamy. Potrzebę zdobywania dodatkowych środków wciąż starają się spełniać zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe. Z której opcji lepiej skorzystać? Kiedy lepszym rozwiązaniem jest szybka pożyczka online, a kiedy warto zaciągnąć kredyt bankowy? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Dla kogo pożyczki online bez weryfikacji?

Jeśli szukasz finansowego wsparcia „na już”, nie możesz czekać na długą weryfikację Twojej zdolności kredytowej albo nie jesteś w stanie spełnić wszystkich warunków i formalności, jakie wyznacza bank, lepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie pożyczki online bez weryfikacji. Czy wiesz, że środki na Twoim koncie znajdą się jeszcze tego samego dnia? Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na wypełnienie elektronicznego wniosku, a w nim wskażesz swoje dane z dowodu osobistego oraz zaznaczysz preferowaną wartość zobowiązania i dogodną liczbę rat. Weryfikacja takiego dokumentu nastąpi natychmiast, instytucja pozabankowa najczęściej nie generuje raportu BIK, nie żąda też zaświadczenia o zarobkach czy formie zatrudnienia.

Ponieważ pożyczki online bez weryfikacji zdolności kredytowej udzielane są bez sprawdzania bazy BIK, z tej formy finansowego wsparcia z reguły korzystać mogą również osoby zadłużone, na których kontach figurują przeterminowane płatności, ci, którzy utracili płynność finansową, nie radzą sobie ze sprawnym zarządzaniem własnym budżetem, a nawet osoby niepracujące.

Pamiętaj jednak, że szybkie pożyczki przez Internet udzielane są na niską wartość i krótki okres spłaty, w ten sposób firmy pożyczkowe niwelują ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta. W związku z tym zobowiązania pozabankowe mogą być „zastrzykiem” gotówki dla osób o niewielkich potrzebach finansowych.

Kiedy warto skorzystać z oferty banku?

Z instytucją bankową nie może współpracować każdy, ponieważ banki skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową każdego potencjalnego klienta. Jeśli nie masz zdolności kredytowej, Twoja historia kredytowa jest negatywna albo posiadasz zadłużenie, nie otrzymasz finansowego wsparcia.

Oferta zobowiązań bankowych skierowana jest do w pełni wiarygodnych i wypłacalnych klientów. To dobra opcja dla osób, które generują wystarczające dochody, dzięki którym będą spłacać miesięczne raty. To także produkt finansowy dedykowany wszystkim tym, którzy liczą na kredyt o znacznej wartości i z długim okresem spłaty. Z produktów bankowych najczęściej korzystają osoby, które potrzebują dodatkowych środków na konkretny cel, na przykład zakup nieruchomości czy samochodu.

Jak wybrać zobowiązanie „szyte na miarę”?

Decyzja w zakresie wyboru konkretnego zobowiązania bankowego musi być podjęta racjonalnie, uwzględniając indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz możliwości spłaty. Bez względu na wybór pożyczki pozabankowej czy też kredytu bankowego zawsze należy dobierać produkt, zwracając szczególną uwagę na jego opłacalność oraz atrakcyjność. Dobrze jest uwzględnić kryteria, takie jak:

 • całkowite koszty,
 • oprocentowanie,
 • maksymalna wartość zobowiązania,
 • maksymalna liczba miesięcznych rat,
 • warunki weryfikacji klienta,
 • dodatkowe bonusy, na jakie może liczyć klient, na przykład wakacje kredytowe czy brak prowizji za udzielenie zobowiązania.
Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze
 • Szymon pisze:

  potrzebowałem pieniędzy na nowy laptop i znalazłem w internecie serwis finrada.pl i spróbowałem z niego skorzystać, za 15 min już miałem przygotowaną ofertę, polecam!

 • Henryk pisze:

  korzystam już nie pierwszy raz z serwisu finrada. pl można szybko filtrować oferty, które bardziej mi pasują, bardzo jest prosto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

konto bankowe

Jak wybrać idealne konto bankowe?...

W niniejszym mini-poradniku możesz zobaczyć na co zwrócić uwag...
podatek od nieruchomości 2023

Podatek od nieruchomości – nowe stawki...

Podatki od nieruchomości to jeden z kosztów utrzymania domu lub mieszk...
pożyczka gotówkowa

Gdzie szybko pożyczyć pieniądze?...

Szybka pożyczka to najprostszy sposó...
Indeks Big Macka

Według Indeksu Big Macka kurs polskiej waluty...

Publikowany przez The Economist od 1986 roku Indeks Big Macka jest bar...