logo
logo
logo
logo
wiązania snowboardowe

Jakie wiązania snowboardowe wybrać?
Opublikowano: 28 grudnia 2020

Wiązania snowboardowe stanowią niezwykle ważny element wyposażenia każdego ridera. Dzięki nim nasze buty współpracują z deską, są w stanie odpowiednio przekazać włożoną w ruch moc i nasze intencje. Dowiedzmy się, jak dobrać wiązania snowboardowe, by te oferowały nam najlepsze osiągi i zabawę na stoku.

wiązania snowboardowe

Flex dopasowany do reszty sprzętu snowboardowego

Flex, inaczej twardość, to coś, co określa jak elastyczne są poszczególne elementy naszego wyposażenia. Zarówno deska snowboardowa, buty, jak i wiązania zawsze mają określony poziom twardości, dzięki czemu możemy je odpowiednio do siebie dobrać. Bardzo ważne jest, by flex poszczególnych elementów się ze sobą zgadzał. Nie możemy kupić twardych wiązań do miękkiej deski i obuwia, tak samo nie będzie miał sensu zakup miękkiego obuwia do twardych wiązań i deski. By uzyskać maksymalne możliwości i najlepsze właściwości naszego sprzętu snowboardowego, każda z jego części musi się ze sobą harmonijnie łączyć i zgrywać. Właśnie dlatego tak ważne jest kierowanie się wskaźnikiem twardości.

Wiązania snowboardowe dostosowane do umiejętności

Wiązania snowboardowe najczęściej są elementem, który wybieramy na samym końcu i dopasowujemy do reszty posiadanego sprzętu. Warto jednak pamiętać, by były one dopasowane do naszego stopnia umiejętności, tak samo jak snowboard i obuwie.

Przy zakupie sprzętu snowboardowego najlepiej poradzić się doświadczonego doradcy w specjalistycznym sklepie snowboardowym. W ten sposób mamy pewność, że nie tylko kupimy produkty faktycznie odpowiadające naszym potrzebom, ale i pochodzące z dobrej oferty producenta, który na pierwszym miejscu stawia na jakość i zadowolenie konsumentów.

W dużym uproszeniu można jednak przypisać trzy główne twardości wiązań do trzech stopni umiejętności. Miękkie wiązania sprawdzą się u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem. Średnie wiązania będą doskonałą propozycją dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w tym sporcie, jednak wciąż nie czują się do końca pewnie. Twarde wiązania snowboardowe to coś, co zawita w wyposażeniu doświadczonych, zaawansowanych snowboardzistów. Zasada ta jednak nie zawsze będzie miała zastosowanie, gdyż na przykład w snowparkach stosuje się bardziej elastyczne, miękkie deski (a więc i wiązania), a jeżdżący na nich ludzie mogą wykonywać akrobacje wyraźnie wskazujące na lata praktyki i wysokie doświadczenie.

Warto również pamiętać o tym, że twardość wiązań jest zależna od płci użytkownika. Kobiety są lżejsze i zazwyczaj mają mniej siły, dlatego wiązania snowboardowe damskie mają niższy flex. Wiązania snowboardowe męskie występują w wyższych wartościach, by odpowiadać na potrzeby riderów. W ofertach znanych producentów znajdziemy także wiązania snowboardowe dziecięce, dzięki którym młodzi adepci będą mogli wygodnie i odpowiednio responsywnie uczyć się jeździć na desce.

wiązania snowboardowe

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Gdzie kupić najlepsze wiązania snowboardowe?

Sprzęt do sportów zimowych warto kupować wyłącznie w specjalistycznych sklepach narciarskich i snowboardowych. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy pośród oferty najlepszych producentów, którzy tworzą wysokiej jakości produkty. Godnym zaufania sklepem snowboardowym z pewnością jest SnowShop. Pracujący w nim doświadczeni doradcy często biorą udział w szkoleniach i testach, a także prywatnie uprawiają sporty zimowe, dzięki czemu doskonale znają dostępne w sklepach produkty i wiedzą jakie modele polecać zależnie od potrzeb użytkownika.

Wiązania snowboardowe Warszawa znajdziesz w dwóch sklepach SnowShop – przy Ostrobramskiej 38b na Pradze oraz Wrocławskiej 25 na Bemowie.

Trójmiejscy riderzy wiązania snowboardowe Gdańsk znajdą u tego sprzedawcy w galerii City Meble, przy alei Grunwaldzkiej 211. Przed wizytą w sklepie stacjonarnym, lub mieszkając w innym mieście, możemy obejrzeć wiązania snowboardowe online pod adresem snowshop.pl. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy interesujące nas modele są w danym sklepie lub skorzystamy z możliwości zamówienia wiązań do bliskiej nam lokalizacji.

Planując zakup nowego sprzętu snowboardowego warto wybrać specjalistyczny sklep, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne nam elementy. Stawiając na SnowShop możemy nie tylko robić zakupy w sklepie wypełnionym ofertą najlepszych producentów, ale i jako stali klienci korzystać z regularnych zniżek na produkty i usługi serwisowe. Wybierz swoje wiązania snowboardowe w najlepszym sklepie, by w sezonie cieszyć się perfekcyjnym dopasowaniem i świetną zabawą.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Sklepy stacjonarne:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

batony proteinowe

Czy baton proteinowy to dobry pomysł na śniad...

Batony proteinowe, niegdyś trudno dostępne na polskim rynku, w...
Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę

Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę...

Marznące opady deszczu, zamiecie śnieżne czy siarczyste mrozy to tylko...
materac

Przygotuj swoją sypialnię na sezon zimowy...

Śnieg za oknem, mroźne powietrze i szybko nadchodzący zmrok to czas, k...