• Menu

  Jakie krzesła do jadalni wybrać?

  W centralnym punkcie każdego salonu lub jadalni znajduje się stół. Ale biesiadowanie nie byłoby możliwe gdyby nie krzesła. Jak je wybrać, by spełniały nasze oczekiwania?

  Wbrew pozorom wybór krzeseł nie jest tak prosty, jak mogłoby się to na początku wydawać. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, jest szereg kwestii, które musimy przemyśleć.

  krzesła do jadalni

  Estetyka i ergonomia muszą iść w parze

  Każdy z nas odwiedzając sklepy z wyposażeniem wnętrz, w pierwszej kolejności koncentruje się na wyglądzie mebli. Jest to oczywiście ważne, bo w zależności od tego, jaki styl jest w salonie i jadalni, wybierzemy inne rozwiązania. Istotne jest to, jakie kolory dominują i jak wyglądają pozostałe meble i przedmioty. Jednak podczas wyboru krzeseł nie możemy kierować się jedynie względami wizualnymi. Poza tym, że krzesło będzie ładne, musi być też trwałe i wygodne, nawet podczas dłuższego siedzenia.

  Zwróć uwagę na materiał

  Krzesła muszą pasować do stołu, więc trzeba wybrać albo ten sam materiał, albo taki, który będzie ciekawym uzupełnieniem stołu. Druga rzecz, kupując krzesła, każdy chce, by można było z nich korzystać przez wiele lat. Patrząc z tej perspektywy, dobrą propozycją jest drewno. Pasuje do większości wystrojów. Oprócz tego jest uniwersalne i ponadczasowe. Drewniane krzesła będą dobrze prezentować się teraz i za kilka lat i mimo upływu czasu wciąż będą modne. Krzesła drewniane do jadalni na beds.pl to propozycja dla wymagających, którzy cenią sobie wysoką jakość drewna i ciekawy design. Z pewnością te modele staną się stylowym uzupełnieniem wnętrza.

  Warto zwrócić uwagę także na obicie. Jeżeli chcemy, by wszyscy chętniej spędzali przy stole czas, lepiej od razu skoncentrować się na krzesłach, których siedzisko i oparcie mają miękkie obicie. Najpopularniejsze materiały to tapicerka, czy skóra. Są one wykorzystywane również jako uzupełnienie krzeseł drewnianych.

  Wysokość, głębokość, szerokość – jakie krzesło będzie idealne?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jakiej wysokości jest stół, ile osób będzie się wokół niego gromadzić i jakiego są wzrostu. Zdaniem specjalistów na jedno krzesło trzeba przeznaczyć 60 cm. To wystarczająca szerokość, żeby osoba, która będzie na nim siedziała, mogła swobodnie jeść i wstać. Aby krzesło było wygodne, siedzisko musi być na takiej wysokości, by stopy swobodnie dotykały podłogi, a spożywanie posiłku było komfortowe. Z reguły za optymalną wysokość siedziska uznaje się 45-49 cm od podłogi.

  Inną kwestią jest oparcie. Jeżeli będzie za niskie, korzystanie z krzesła staje się niewygodne. Natomiast za wysokie może zaburzyć proporcje między stołem i krzesłami. Najlepiej, jeśli oparcie będzie wyższe niż blat stołu, ale nie więcej niż 20 cm. Część producentów proponuje komplety stołów z krzesłami, ale coraz częściej można samodzielnie skompletować swój zestaw, a przez to dopasować go do swojego wnętrza. Decydując się na to, że meble dopasujemy sami, wiedza na temat optymalnych wymiarów będzie szczególnie istotna.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane