logo
logo
logo
logo
oczyszczacz powietrza

Jaki oczyszczacz powietrza dla firmy wybrać
Opublikowano: 28 maja 2020

Czystsze powietrze w firmie? Oczyszczacze mogą pomóc Twoim pracownikom odetchnąć głęboko i nie martwić się pyłem, smogiem ani alergenami w trakcie pracy. W artykule sprawdzamy, jakie modele oczyszczaczy dostępne są na rynku i jakie najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie.

oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza, którym oddychamy pozostawia wiele do życzenia. Wychodząc na zewnątrz, wdychamy do płuc smog. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście, jesteśmy szczególnie zagrożeni. Ściany budynków nas jednak nie chronią, a przewody wentylacyjne i klimatyzacja mogą stwarzać inne zagrożenia i niedogodności, zwłaszcza jeżeli nie są regularnie czyszczone.

W sprzedaży dostępnych jest coraz więcej, coraz bardziej innowacyjnych i wielofunkcyjnych oczyszczaczy powietrza. Działanie tych urządzeń polega na wymuszeniu w pomieszczeniu wewnętrznego obiegu powietrza i jego filtracji. Filtry, w które wyposażone są oczyszczacze wykazują nawet do 99% skuteczności w wyłapywaniu cząsteczek niebezpiecznych dla układu oddechowego związków chemicznych znajdujących się w smogu, jak również kurzu, roztoczy i innych alergenów. Wiele modeli dodatkowo nawilża suche powietrze i usuwa z niego nieprzyjemne zapachy. Jak wybrać najwłaściwsze urządzenie? Wybierając oczyszczacz powietrza dla firm powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę, jaką przestrzeń ten ma objąć swoim działaniem.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Najmniejszym zasięgiem działania cechują się małe, biurkowe oczyszczacze powietrza. Można je z powodzeniem stosować w niewielkich pomieszczeniach biurowych lub salkach konferencyjnych, w których nie przebywa zwykle więcej niż kilka osób. Jeżeli zależy nam, by urządzenie pokryło swoim działaniem większy obszar niż okolice biurka, powinniśmy zdecydować się oczyszczacz powietrza dla przestrzeni 20-100 metrów kwadratowych. Dla większych hali, przestrzeni biurowych typu open space bądź sal konferencyjnych, w których odbywają się większe spotkania, wykłady czy konferencje, potrzebujemy oczyszczacza dla stu metrów kwadratowych lub więcej.

Dlaczego warto stosować oczyszczacze w firmie

Jak wspominano już wyżej, oczyszczacz powietrza tworzy bezpieczną dla płuc przestrzeń pracy. Filtruje chorobotwórcze cząsteczki i pyły. Pozwala też normalnie funkcjonować alergikom, dla których kurz lub roztocza w powietrzu, często obecne w firmach przy zakładach fabrycznych, są prawdziwą zmorą. Jednocześnie urządzenia te nawilżają powietrze, które wysuszane jest przez układy grzewcze lub klimatyzację, tak często obecną w budynkach firmowych.

Enea, dostawca energii elektrycznej, jest partnerem producenta doskonałych oczyszczaczy powietrza Fellowes dla firm. Na swojej stronie internetowej udostępnia kody promocyjne na urządzenia do mniejszych pomieszczeń o powierzchni do 18 metrów kwadratowych, jak również większych sal, do 65 metrów kwadratowych. Odwiedź stronę dostawcy, by zapoznać się z ofertą i skorzystać z kodu na zakup wielofunkcyjnego urządzenia dla swojej firmy.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Urolog w Lublinie

Urolog w Lublinie: dobra opieka i zaawansowan...

Dbanie o zdrowie układu moczowo-płciowego jest kluczowym aspektem ogól...
niski IG

Dieta niski IG: Jak zmniejszyć poziom cukru w...

Dieta z niskim indeksem glikemicznym (IG) to popularny sposób odżywian...
Stretching

Stretching – 3 powody, dla których wart...

Stretching to rozciąganie mięśni w celu ich rozluźnienia i poprawy ela...