• Menu

  Jaki kominek elektryczny wybrać?

  kominek elektrycznyPosiadanie kominka to marzenie wielu osób. Ogień przyciąga uwagę i dodaje przytulności wnętrzu, buduje niepowtarzalny klimat.

  Jednocześnie to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które w zależności od posiadanych parametrów pozwoli skutecznie i na długo ogrzać dowolne pomieszczenie.

  Czasem jednak klasyczny kominek nie sprawdzi się w konkretnym wnętrzu, wtedy warto zainwestować w kominek elektryczny. Czy warto i jak wybrać idealny model? Oto krótki poradnik.

  Kominek elektryczny – wady i zalety

  Często największą obawą przed jego zakupem są koszty energii elektrycznej. Warto jednak pamiętać, że będą się one różnić w zależności od rodzaju kominka. Te dekoracyjne będą pobierać jej znacznie mniej od modeli, które będą pełniły funkcję grzewczą. W zależności od obecnego sposobu ogrzewania, koszty nie muszą być znacząco wyższe.

  Jednocześnie dużą przewagą kominków elektrycznych nad tymi tradycyjnymi jest fakt, że nie jest konieczne tworzenie całej instalacji, a wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do prądu. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić już podczas montażu urządzenia. Kominek elektryczny sprawdzi się szczególnie, gdy w pomieszczeniu brakuje miejsca na składowanie opału, a wyrzucanie popiołu i czyszczenie urządzenia byłoby zbyt czasochłonne i problematyczne dla właścicieli. Urządzenie elektryczne też zapewni efekt klimatycznych płomieni, a dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii ogień wygląda bardzo realistycznie.

  Jaki kominek elektryczny wybrać?

  Weź pod uwagę metraż, jaki chcesz ogrzać. W zależności od mocy grzewczej kominek może ogrzać pomieszczenie o różnej wielkości, dlatego zwróć szczególną uwagę na ten parametr. Zdecyduj się na model wyposażony w termoregulator i termostat. Dzięki temu obsługa kominka będzie jeszcze łatwiejsza. Te kominki, które mają pilot zdalnego sterowania i elektroniczny wyświetlacz sprawią, że z łatwością zmienisz parametry, a urządzenie z łatwością dopasuje się do Twoich potrzeb. Jest to jednak dodatkowa funkcjonalność, która ułatwi użytkowanie.

  Względy wizualne i funkcjonalność

  Zastanów się, jak dużo miejsca możesz przeznaczyć na kominek elektryczny i wybierz model, który z łatwością zmieści się w pomieszczeniu. Bardzo funkcjonalne są kominki elektryczne z przenośną obudową, dzięki temu stają się mobilne, a więc jeszcze lepiej dopasowują się do potrzeb właścicieli. Jeśli chodzi o względy wizualne możesz dobrać model, w którym widoczne będą płonące polana lub węgiel. Efekt płomienia może się pojawiać nawet bez użycia funkcji grzewczej, dzięki temu możesz stworzyć niepowtarzalną atmosferę bez konieczności ogrzewania pomieszczenia. Zwróć uwagę na to, czy efekt jest jedno- czy dwustronny, z jakiego materiału jest wykonany kominek i czy wpasuje się w klimat mieszkania.

  Jaki model wybierzesz?

  Wśród szerokiej oferty znajdziesz idealny kominek elektryczny dopasowany do Twojego wnętrza i potrzeb domowników. Zdecyduj się na funkcjonalny, atrakcyjny wizualnie model, dobierz wygląd paleniska i sprawdź parametry. Wybierz model, który sprawi, że przytulna atmosfera zagości w Twoim domu na dłużej.

  Więcej o kominkach elektrycznych https://trzymajsiecieplo.pl/kominki-elektryczne-dimplex.html

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane