logo
logo
logo
logo
maska antysmogowa

Jaką maskę antysmogową kupić?
Opublikowano: 23 kwietnia 2019

maska antysmogowaPoruszając się ulicami swojego miasta nie zastanawiasz się nad tym, jakim powietrzem oddychasz. Jeżeli coś nie dotyczy Cię bezpośrednio i nie wywołuje żadnych widocznych skutków w danej chwili – nie zaprząta to twojego umysłu. Jest to zupełnie normalne, mamy na głowie wystarczająco dużo zmartwień, aby dokładać sobie jeszcze nowych poprzez analizowanie wszystkiego co się dzieje dookoła.

Niestety, są takie rzeczy, o których musimy zacząć myśleć dla własnego dobra. Wdychane przez Ciebie powietrze i jego jakość mają wpływ na bardzo wiele aspektów twojego zdrowia. Jeżeli jest one zanieczyszczone to może prowadzić do rozwoju chorób układu oddechowego, które są trudne lub niemożliwe do wyleczenia. Idąc ulicami swojego miasta nie myślisz o tym, że powietrze, którym oddychasz być może powoli Cię zabija. A powinieneś. W roku 1952 w przeciągu 5 dni zanieczyszczenia powietrza, określone obecnie jako smog, przyczyniły się do śmierci ponad 10 tysięcy ludzi.

Charakterystyczna mgła unosząca się w powietrzu na ulicach Londynu była katastrofalna dla zdrowia jego mieszkańców, którzy tak samo jak ty nie myśleli o tym, że to czym oddychają może ich skrzywdzić. Obecnie mamy już o wiele większą świadomość tego, że w niektóre dni powietrze, szczególnie w większych miastach – nie jest dla nas najlepsze. W jaki sposób jednak możemy bronić się przed tym, co otacza nas na każdym kroku? Jak zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny? Dobrze będzie zacząć przede wszystkim od wnętrza naszego domu.

Na rynku dostępne są specjalne oczyszczacze powietrza, które poprzez swoje działanie filtrują powietrze wewnątrz mieszkania i dzięki temu przynajmniej tam mamy pewność, że nie wdychamy zbędnych zarazków i zanieczyszczeń. Jak poradzić sobie w momencie, gdy przebywamy na zewnątrz? Istnieje na to bardzo prosty sposób – maska antysmogowa. Poprzez zasłonięcie twarzy specjalnie do tego przystosowaną maseczką ochronną uniemożliwiamy zarazkom dostanie się do naszych dróg oddechowych. Przeczytaj dalszą część artykułu a dowiesz się jaki model wybrać oraz czym musisz się kierować w zależności od rodzaju smogu w twoim otoczeniu.

Zanieczyszczenie powietrza

Z czego właściwie bierze się zanieczyszczenie powietrza? Niestety w sporym stopniu sami przyczyniamy się do jego powstawania. Jakość powietrza spada wraz z pojawianiem się szkodliwych spalin z silników samochodów, fabryk i wszystkiego tego, czym palimy w naszych piecach. Jest to na tyle poważny problem, że wyróżnia się nawet dwa możliwe rodzaje pojawiającego się smogu – londyński oraz typu Los Angeles. Obydwa te rodzaje występują w Polsce, a różnią się od siebie przede wszystkim składem.

Smog wywoływany jest także przez warunki klimatyczne bądź uwarunkowania terenu. Nie zawsze więc to ludzie przyczyniają się do jego powstawania – co nie zmienia faktu, że na przestrzeni lat znacznie pogorszyliśmy stan środowiska, w którym żyjemy.

Głównym zagrożeniem jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza jest bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Wdychanie zanieczyszczeń może skutkować rozwijaniem się chorób układu oddechowego i pogłębianiem niewydolności. Poza tym wpływa również na cały system odpornościowy, który ulega osłabieniu a w konsekwencji tego rozwijają się alergie i astma, która mogłaby nigdy nie pojawić się w normalnych warunkach. W skrajnych przypadkach smog może nawet przyczynić się do rozwoju nowotworu w naszym organizmie.

Ważną kwestią, o której zapominamy jest także to, że bardzo negatywnie wpływa on na zwierzęta i rośliny, które potem spożywamy. Wszystko to może nie mieć żadnych widocznych konsekwencji w najbliższym czasie, a być może nawet i dziesięcioleciu, ale w którymś momencie niestety przyjdzie nam za to zapłacić najwyższą cenę – zdrowia swojego i swoich dzieci.

Maski antysmogowe ranking

maska antysmogowa

Przez zakupem odpowiedniej maski mamy często obawy co do tego, że będziemy w niej wyglądać odrobinę śmiesznie. Noszenie jej kojarzy nam się raczej z przebywaniem w szpitalu bądź np. na balu przebierańców. Niektórzy nawet od razu zaczynają gorzej się czuć, w momencie, gdy zakładają ją na twarz – nie mamy z nią zwyczajnie dobrych odczuć. Jest to jednak złe podejście do tematu. Śmieszny wygląd i przyciąganie wzroku osób na ulicach to nic w porównaniu z konsekwencjami dla zdrowia jakie niesie ze sobą jej nie noszenie.

Obecnie dostępne są przeróżne fasony i wzory masek, które można znaleźć na wielu stronach internetowych. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić maski antysmogowe lub chcesz przejrzeć ich ranking – udaj się na stronę http://topowe-agd.pl. Przekonasz się, że bez problemu możesz znaleźć taką ich wersję, która nie będzie wydawała Ci się śmieszna. Nie ma nic zabawnego w dbaniu o swoje zdrowie. Każdy ranking opisujący maski antysmogowe dostarczy Ci również informacji na temat tego, z czego zostały one stworzone i w jaki dokładnie sposób zabezpieczają one twoje drogi oddechowe. Dzięki temu możesz wybrać taką, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Sam najlepiej wiesz na ile zanieczyszczone jest powietrze w twoim otoczeniu i jak często będziesz jej używać w ciągu dnia. Warto tutaj zainwestować w taką maskę, która na pewno będzie skuteczna i posiada odpowiednie atesty. Jej ceny nie są wygórowane, a na pewno pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, które potem musiałbyś wydać na lekarstwa i wizyty u lekarza.

Rodzaje smogu

Wspomniane wcześniej rodzaje smogu, czyli londyński i typu Los Angeles powstają najczęściej w innych miesiącach roku. Pierwszy z nich jest charakterystyczny dla miesięcy zimowych, a skład powietrza w nim zawartego to przede wszystkim mieszanka przeróżnych pyłów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Rodzaje szkodliwych substancji w smogu typu Los Angeles to z głównie gazy – takie jak tlenek węgla czy azotu. Pojawia się on z kolei szczególnie latem.

Oba rodzaje smogu mają tak samo katastrofalny wpływ na nasz organizm. W obecnych czasach, gdy mamy już tego pełną świadomość – w dalszym ciągu niestety ignorujemy to zagrożenie i pozwalamy, aby powoli przyczyniało się uszkadzania naszego systemu oddechowego.

Maski antysmogowe test

Jeżeli dalej zastanawiasz się nad tym, czy maski antysmogowe wyglądają śmiesznie – test jednej z nich to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Nie pozwól na to, aby strach przed dziwnymi spojrzeniami innych ludzi powstrzymał Cię przed zadbaniem o swoje zdrowie. Nie jest to tego warte. Tym z czym niezwłocznie musisz się zapoznać, jeżeli również Ciebie to dotyczy, są maski antysmogowe dla dzieci. Są one twoją odpowiedzialnością, a ich zdrowie musisz zawsze stawiać na pierwszym miejscu. Zanim wyjdziesz na zewnątrz ze swoją pociechą przeprowadź również test i sprawdź czy wasze maski antysmogowe na pewno odpowiednio chronią wasze drogi oddechowe. Możesz to kontrolować również później w czasie spaceru.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz
  • Miszka Miki pisze:

    Maski są mega przydatne, szczególnie jeżeli spędzamy swój wolny czas na dworze, w okresie największego zanieczyszczenia. Ja dużo biegam, więc maska była dla mnie #musthave. Zdrowie jest najważniejsze i jednak musimy to zrozumieć. Swoją kupiłam gdzieś na allegro albo w loveair, już nie pamiętam dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

samochody hybrydowe

Czy warto kupować nowy samochód?...

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nowych samoch...
szary wodór

Polska jednym z największych producentów wodo...

Okazuje się, że nasz kraj jest jednym z największych producentów wodor...
recykling tonerów

Recykling tonerów- ekologiczne rozwiązania zg...

Recykling tonerów to nie tylko ekologiczny obowiązek, ale także wyjątk...