• Menu

  Jaka kasa fiskalna dla małej firmy?

  Urządzenie fiskalne należy dopasować do rozmiaru i charakteru swojego przedsiębiorstwa, nie każda kasa fiskalna sprawdzi się w małej firmie. Zatem o czym pamiętać? Jak wybrać kasę fiskalną dla niewielkiego biznesu?

  kasa fiskalna

  Jak wybrać kasę fiskalną?

  Większość osób, które otwierają własną działalność gospodarczą, musi zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Wybór takiego urządzenia fiskalnego wbrew pozorom nie jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele kas i drukarek fiskalnych, które różnią się między sobą wymiarami, bazą towarową czy dodatkowymi funkcjami. Dlatego przed zakupem, warto dokładnie zapoznać się z najważniejszymi parametrami tego urządzenia.

  Kasy fiskalne, także te dla małych firm, porównasz na mojafiskalna.pl, gdzie znajduje się wiele takich urządzeń online. Nowoczesne kasy fiskalne automatycznie przekazują dane do Centralnego Repozytorium Kas, posiadają również wiele praktycznych funkcji, takich jak chociażby swobodne definiowanie stopki paragonu. Takie urządzenie należy dobrać, biorąc pod uwagę charakter branży. Nie wszystkie kasy fiskalne sprawdzą się w małej firmie, zatem co wybrać?

  Kasa fiskalna dla małej firmy

  Po pierwsze, przy wyborze kasy fiskalnej warto zwrócić uwagę na wielkość bazy towarowej. Każde urządzenie fiskalne ma określoną liczbę PLU, czyli liczbę możliwych do zaprogramowania towarów. W przypadku małej firmy spokojnie możesz postawić na kasę ze średnią bazą towarową, która dodatkowo będzie współpracować z takimi urządzeniami jak czytnik kodów kreskowych czy waga sklepowa.

  Do małej firmy warto wybrać urządzenie mobilne, które nie zajmie zbyt wiele przestrzeni w miejscu pracy. Dodatkowo taka kasa okaże się niezbędna, jeśli planujesz handel obwoźny. Mobilne urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i prostą, intuicyjną obsługą, posiadają również baterię o dużej pojemności, dzięki której będziesz mógł pracować poza biurem nieprzerwanie nawet przez 5 godzin.

  A o czym jeszcze pamiętać, wybierając kasę fiskalną do małej firmy? Z pewnością istotnym kryterium będzie cena. Na szczęście kasy fiskalne online zazwyczaj są tańsze niż drukarki fiskalne, które sprawdzają się w dużych przedsiębiorstwach.

  Mała kasa fiskalna – dodatkowe funkcje

  Wybór odpowiedniego urządzenia w dużej mierze zależy od charakteru twojej branży. Jeśli pracujesz w trudnych warunkach, pomyśl również o modelu z wyświetlaczem odpornym na zachlapania czy kasie fiskalnej przystosowanej do pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych. Nie bez znaczenia pozostają też dodatkowe funkcje, na przykład możliwość tworzenia grafiki w nagłówku wydruku, która w znacznym stopniu może wpłynąć na rozpoznawalność twojej marki. Jest to szczególnie istotne, gdy dopiero wkraczasz na rynek.

  Warto również zwrócić uwagę na obudowę kasy fiskalnej, powinna być na tyle solidna, aby zapewniła ci komfort użytkowania przez długi czas (w końcu możesz ją wymienić dopiero po upływie 5 lat). Możesz również pomyśleć o obudowie antypoślizgowej lub antybakteryjnej z jonami srebra, która okaże się szczególnie przydatna w czasach pandemii.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane