logo
logo
logo
logo
Jak zmniejszyć rachunki za gaz

Jak zmniejszyć rachunki za gaz? Wystarczy 5 kroków!
Opublikowano: 27 grudnia 2017

Masz ogrzewanie gazowe? Szczególnie w okresie grzewczym twoje rachunki za gaz są wysokie. Możesz je obniżyć w zaledwie kilku krokach.

Porównaj ceny gazu

W ostatnich latach rynek gazu w Polsce nieco ruszył z miejsca. Odbiorcy gazu nie tylko biznesowi, ale i indywidualni mają w czym wybierać. Na rynku pojawiło się wielu nowych sprzedawców, a same oferty są coraz bardziej atrakcyjne. W wyborze najtańszego sprzedawcy pomocna jest porównywarka cen gazu dostępna pod adresem https://energiadirect.pl/gaz. Dzięki temu narzędziu można dokonać szybkiej analizy dostępnych na rynku ofert na gaz.

Aby otrzymać wyniki porównania cen gazu należy podać kilka podstawowych danych takich jak: kod pocztowy, szacowane roczne zużycie gazu, nazwa dotychczasowego sprzedawcy gazu. Na podstawie tych danych porównywarka wskazuje 3 najlepsze oferty i przekazuje za zgodą użytkownika dane kontaktowe do wybranych sprzedawców. Przedstawiciele kontaktują się i przedstawiają dopasowane do danego odbiorcy oferty przeważnie w ciągu 48 godzin od pozostawienia kontaktu w porównywarce.

Wybierz najlepszą ofertę

Po zapoznaniu się z ofertami i jej analizie następuje wybór sprzedawcy i rozpoczęcie procesu zmiany sprzedawcy gazu. Możemy przez cały ten proces przejść sami albo upoważnić nowego sprzedawcę do załatwienia za nas wszelkich formalności. Jak pokazuje praktyka większość odbiorców podpisuje takie pełnomocnictwo. Przed podpisaniem umowy zalecamy ją dokładnie przeczytać oraz dołączone do niej regulaminy i inne załączniki.

Czekaj na weryfikację dystrybutora

Informacja o nowej umowie na gaz trafia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego, który dokonuje weryfikacji danych znajdujących się na umowie.

Wypowiedz umowę dotychczasowemu sprzedawcy

Jeśli przez proces zmiany sprzedawcy gazu przechodzisz samodzielnie to musisz dotychczasowemu sprzedawcy złożyć wypowiedzenie. Podpisując jednak upoważnienie nie musisz zawracać sobie tym głowy – nowy sprzedawca zrobi to w naszym imieniu. Wszystko musi się odbyć z zachowaniem okresu wypowiedzenia – inaczej dotychczasowy sprzedawca nałoży kary umowne. Informacje zarówno o okresie wypowiedzenia, jak i ewentualnych karach umownych znajdziemy na umowie.

Rozlicz się z dotychczasowym sprzedawcą

Ostatni krok to odczyt licznika gazu oraz rozliczenie z dotychczasowym sprzedawcą. Od tego momentu korzystamy z tańszego gazu.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Unit4 Teta

Unit4 Teta – kompleksowe narzędzie dla branż...

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie funkcjonalnych...
Amerykański gaz LNG

Amerykański gaz receptą na kryzys energetyczn...

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę wzrosło zainteresowanie państw...
wodór

Czy wodór jest rozwiązaniem wszystkich proble...

Wielu specjalistów z zakresu energetyki uznaje wodór za paliwo przyszł...
Onboarding

Onboarding zdalny, czyli wdrożenie pracownika...

Jak ograniczyć rotację pracowników, obniżyć koszty zatrudnienia i zwię...