• Menu

  Jak zmniejszyć rachunki za gaz? Wystarczy 5 kroków!

  Masz ogrzewanie gazowe? Szczególnie w okresie grzewczym twoje rachunki za gaz są wysokie. Możesz je obniżyć w zaledwie kilku krokach.

  Porównaj ceny gazu

  W ostatnich latach rynek gazu w Polsce nieco ruszył z miejsca. Odbiorcy gazu nie tylko biznesowi, ale i indywidualni mają w czym wybierać.

  Na rynku pojawiło się wielu nowych sprzedawców, a same oferty są coraz bardziej atrakcyjne. W wyborze najtańszego sprzedawcy pomocna jest porównywarka cen gazu dostępna pod adresem https://energiadirect.pl/gaz. Dzięki temu narzędziu można dokonać szybkiej analizy dostępnych na rynku ofert na gaz.

  Aby otrzymać wyniki porównania cen gazu należy podać kilka podstawowych danych takich jak: kod pocztowy, szacowane roczne zużycie gazu, nazwa dotychczasowego sprzedawcy gazu. Na podstawie tych danych porównywarka wskazuje 3 najlepsze oferty i przekazuje za zgodą użytkownika dane kontaktowe do wybranych sprzedawców. Przedstawiciele kontaktują się i przedstawiają dopasowane do danego odbiorcy oferty przeważnie w ciągu 48 godzin od pozostawienia kontaktu w porównywarce.

  Wybierz najlepszą ofertę

  Po zapoznaniu się z ofertami i jej analizie następuje wybór sprzedawcy i rozpoczęcie procesu zmiany sprzedawcy gazu. Możemy przez cały ten proces przejść sami albo upoważnić nowego sprzedawcę do załatwienia za nas wszelkich formalności. Jak pokazuje praktyka większość odbiorców podpisuje takie pełnomocnictwo. Przed podpisaniem umowy zalecamy ją dokładnie przeczytać oraz dołączone do niej regulaminy i inne załączniki.

  Czekaj na weryfikację dystrybutora

  Informacja o nowej umowie na gaz trafia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego, który dokonuje weryfikacji danych znajdujących się na umowie.

  Wypowiedz umowę dotychczasowemu sprzedawcy

  Jeśli przez proces zmiany sprzedawcy gazu przechodzisz samodzielnie to musisz dotychczasowemu sprzedawcy złożyć wypowiedzenie. Podpisując jednak upoważnienie nie musisz zawracać sobie tym głowy – nowy sprzedawca zrobi to w naszym imieniu. Wszystko musi się odbyć z zachowaniem okresu wypowiedzenia – inaczej dotychczasowy sprzedawca nałoży kary umowne. Informacje zarówno o okresie wypowiedzenia, jak i ewentualnych karach umownych znajdziemy na umowie.

  Rozlicz się z dotychczasowym sprzedawcą

  Ostatni krok to odczyt licznika gazu oraz rozliczenie z dotychczasowym sprzedawcą. Od tego momentu korzystamy z tańszego gazu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane