• Menu

  Jak wygodnie płacić za zakupy internetowe?

  Robiąc zakupy przez internet możesz skorzystać z wielu różnych opcji płatności online, ale nie wszystkie są tak samo wygodne, szybkie i przede wszystkim bezpieczne. Na które z nich najlepiej się zdecydować, aby sprawnie sfinalizować swoją transakcję internetową? Podpowiadamy poniżej.

  Decydujemy się na zakupy w sieci głównie ze względu na wygodę i duży wybór asortymentu. Nie możemy jednak zapominać, że w tym wszystkim kluczowe jest bezpieczeństwo, zwłaszcza te związane z płatnościami internetowymi. Na rynku pojawiło się bardzo dużo rozwiązań płatniczych skierowanych do branży internetowej. Wybór mamy zatem naprawdę szeroki i na pewno każdy znajdzie opcję, która będzie spełniać jego wymagania. Jest jednak kilka rozwiązań, które szczególnie zasługują na uwagę, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim na szybkość realizacji transakcji i dużą wygodę.

  płatności online

  Z jakich płatności online najlepiej korzystać?

  Płatność BLIKIEM

  BLIK jest aktualnie jedną z najpopularniejszych metod płatności w Polsce. Kupujący pokochali to rozwiązanie, bo do realizacji płatności wystarczy im tylko telefon komórkowy, który wszyscy mamy zwykle pod ręką.  Nie trzeba logować się do bankowości internetowej, przepisywać haseł SMS lub danych karty płatniczej.  Kupujący robiąc zakupy online wybiera BLIK, a następnie generuje 6-cyfrowy kod, który wpisuje podczas transakcji. Następnie ma 2 minuty, aby potwierdzić kod w swojej aplikacji bankowej.

  Płatności odroczone PayPo

  To stosunkowo młoda, ale już bardzo popularna usługa. Działa ona na bardzo prostej zasadzie – kupujesz teraz, płacisz później. Klienci wybierając PayPo w sklepie internetowym mogą zamówić produkt, a zapłacić za niego nawet za 30 dni i to bez dodatkowych kosztów. Jeśli natomiast potrzebują na spłatę więcej czasu, to mogą też rozłożyć swoją płatność na wygodne raty. Płatności z PayPo są bardzo proste, bo zatwierdza się jedynie kodem SMS. Nie podajesz zatem żadnych danych do konta, swoich rachunków czy kart. A to, co najważniejsze zapewniają nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale też samych zakupów, bo wpierw otrzymujesz produkt, sprawdzasz go, oceniasz jakość a dopiero potem płacisz.

  Szybkie przelewy internetowe

  Ta metoda płatności, zwana też e-przelewem, jest również bardzo popularna wśród polskich konsumentów. Udostępniają ją znani operatorzy płatniczy, tacy jak, np. PayU, Przelewy24 czy DotPay. Działa to na takiej zasadzie, że ze sklepu jesteśmy przekierowani na stronę jednej z powyżej wspomnianych bramek płatniczych i tam z dostępnej listy banków wybieramy swój bank. Następnie logujemy się do niego i trafiamy od razu na już uzupełniony formularz przelewu, który wystarczy tylko zatwierdzić. Nie tracimy zatem czasu na ręczne wpisywanie takich danych, jak numer konta, tytuł płatności, nazwa odbiorcy czy kwota przelewu. Dodatkowo płatność ta realizowana jest natychmiastowo, sklep otrzymuje o tym powiadomienie i od razu może przystąpić do realizacji zamówienia.

  Podsumowując

  Wymienione powyżej metody płatności online są nie tylko szybkie, wygodne, ale też bezpieczne. Wszystkie realizowane są przez sprawdzonych operatorów. Kupując i płacąc za ich pośrednictwem możesz mieć pewność, że Twoje transakcje są pewne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane