• Menu

  Jak wybrać skuteczną odżywkę na zwiększenie masy?

  Odżywki na masę cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób ćwiczących, ponieważ pozwalają przyspieszyć proces rozbudowy mięśni. Jak wybrać te najlepsze? Przede wszystkim warto poznać dostępne suplementy i stawiać wyłącznie na te z górnej półki jakościowej. Oto najważniejsze wskazówki, dzięki którym zakupisz doskonałe odżywki będące idealnym wsparciem treningu.

  odżywki na masę

  Suplementy i odżywki na masę: ogromny wybór

  Jak wspomnieliśmy na początku, kluczem do wyboru odpowiednich suplementów i odżywek na masę jest zapoznanie się z dostępnymi rozwiązaniami. Ogromny wybór pozwoli ci znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i tym samym zwiększyć efektywność treningów.

  Do najbardziej cenionych rozwiązań zaliczamy:

  • odżywki białkowe, zwłaszcza białka serwatkowe, które zaopatrują mięśnie w niezbędne aminokwasy, umożliwiając z jednej strony szybszą regenerację po treningu, a z drugiej wzmocnienie i pogrubienie włókien mięśniowych;
  • odżywki węglowodanowe, które często uzupełniane są odpowiednimi witaminami i minerałami, dzięki czemu podnoszą efektywność ćwiczeń i tym samym w dużym stopniu przyczyniają się do rozwoju beztłuszczowej masy ciała;
  • kreatynę, która przez bywalców siłowni nazywana jest często „królową odżywek” – stanowi bowiem najlepszy sposób na odnawianie cząsteczek ATP będących podstawowym nośnikiem energii w ludzkim organizmie, dzięki czemu zwiększa wytrzymałość i siłę w trakcie treningów;
  • gainery, a więc odżywki węglowodanowo-białkowe, które nie tylko przyspieszają rozwój masy mięśniowej, ale również sprzyjają regeneracji i pozwalają na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych w diecie sportowców.

  Na rynku znaleźć można wiele suplementów o różnym składzie, które dostosowane są zarówno do potrzeb osób początkujących, jak i doświadczonych. Jeżeli chcesz znaleźć najlepszą odżywkę, poznaj każde z tych rozwiązań nieco bliżej – zdobyta wiedza to kolejny krok na drodze do pięknej sylwetki.

  Jak wybrać właściwy produkt?

  Skoro wiesz już, które z dostępnych odżywek cieszą się największą popularnością i przynoszą najlepsze efekty, czas przejść do konkretnych wskazówek związanych z wyborem właściwego produktu. Oto najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu suplementu na masę.

  Stawiaj wyłącznie na wysokiej jakości odżywki

  Ogromny wybór odżywek na masę sprawia, że znalezienie tej najlepszej nie jest łatwym zadaniem. Najbardziej polecane są przede wszystkim suplementy oparte na białku. Jednak i w tym wypadku należy wziąć pod uwagę ich różnorodność. Np. chcąc zakupić wysokiej jakości białko serwatkowe, najlepiej stawiać na hydrolizat, w którego składzie znajdziesz najwięcej protein (w przeciwieństwie do koncentratu).

  To jednak nie wszystko. Wpływ na skuteczność suplementu ma także źródło białka – wysokiej jakości produkt powinien być stworzony w oparciu o pełnowartościowe komponenty proteinowe, najlepiej pochodzenia zwierzęcego (wołowina, mleko, jaja).

  Przed zakupem odżywki na masę zapoznaj się z jej składem – powinien bazować wyłącznie na sprawdzonych substancjach umożliwiających szybszy rozwój twoich mięśni.

  Wybieraj białko o odpowiedniej przyswajalności

  Wśród odżywek białkowych można znaleźć takie, które różnią się czasem przyswajania protein. Jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ pozwoli osiągnąć konkretny cel – warto więc zwrócić uwagę na ten aspekt pod kątem efektów, jakie chcesz zobaczyć.

  Do odżywek, które przyswajają się najszybciej zaliczamy białka serwatkowe – zwłaszcza wspomniany wcześniej hydrolizat. Kto powinien z nich skorzystać? Przede wszystkim osoby, którym zależy na błyskawicznym dostarczeniu białka do organizmu. Ich stosowanie zaleca się tuż po przebudzeniu albo bezpośrednio przed treningiem, ponieważ pozwalają nie tylko zwiększyć efektywność ćwiczeń, ale także wpływają pozytywnie na regenerację mięśni.

  Wolniejsze tempo przemian zapewniają natomiast odżywki oparte na białkach jaj, soi czy mlecznej kazeinie. Ich przyjmowanie zalecane jest przed snem, kiedy to kilkugodzinny dopływ aminokwasów pozwoli na zregenerowanie uszkodzonych w trakcie treningu włókien mięśniowych. Tego rodzaju suplementów nie powinno stosować się w porach treningowych.

  Sprawdzaj rankingi odżywek i suplementów na masę

  Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierasz produkt wysokiej jakości, który został odpowiednio przetestowany, sprawdź ranking odżywek i suplementów na masę. Najlepiej taki, który znalazł się na cenionej przez osoby trenujące stronie internetowej i który powstał przy udziale specjalistów w tej dziedzinie.

  Zwykle tego typu rankingi pozwolą ci znaleźć różnego rodzaju suplementy oparte na wysokiej jakości składnikach, które będą idealne zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Wybierając któryś z zaprezentowanych w nich produktów, masz pewność zakupu nie tylko skutecznej odżywki, ale także pełnego bezpieczeństwa jej stosowania.

  Zawsze aktualne zestawienie znajdziesz tutaj: https://silniejszy.pl/suplementy-i-odzywki-na-mase/ .

  Poznaj opinie konsumentów

  Poznałeś już dostępne rodzaje odżywek, sprawdziłeś ranking suplementów i wybrałeś kilka, które w teorii spełniają twoje oczekiwania? W takim razie jeszcze przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z opiniami osób, które miały okazję stosować wybrane produkty. Znajdziesz je w Google, sklepach internetowych czy na portalach społecznościowych – recenzje i oceny pozwolą ci na weryfikację konkretnych suplementów i porównanie ich pod kątem skuteczności.

  W ten sposób ograniczysz ryzyko zakupu niewłaściwego produktu do minimum i zyskasz pewność, że wybrana odżywka nie wpłynie negatywnie na twoje zdrowie lub samopoczucie.

  Podsumowanie

  Wybór odpowiedniej odżywki na masę wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Powinieneś wziąć pod uwagę rodzaj suplementu, sposób jego działania, własne cele, a także skuteczność produktu. Im bardziej zaangażujesz się w proces poszukiwania odpowiedniej odżywki, tym lepszy środek zakupisz i łatwiej zyskasz oczekiwane efekty. Dlatego zachęcamy do sprawdzania rankingów suplementów oraz opinii konsumentów – dzięki nim twój wybór będzie trafiony, a rozwój masy mięśniowej zostanie znacznie przyspieszony!

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane