• Menu

  Jak wybrać dron do filmowania pod wodą?

  Odpowiedź na pytanie „Jak wybrać dron do filmowania pod wodą?”, to raczej dość złożona odpowiedź. Mowa tu dokładnie o tym, że dron podwodny to wiele typów i klas cenowych. Każdy z modeli ma inną kamerę, dającą wyższą lub niższą rozdzielczość i do tego dochodzi jeszcze oświetlenie, którym dysponuje dany dron.

  dron podwodny

  Czy droższy dron podwodny jest tym lepszym?

  Najczęściej w stu procentach sprawdza się stwierdzenie, że droższy dron podwodny jest lepszym, bo lepszy dron podwodny, czyli też dron chasing swoje kosztuje. Taki lepszy dron ma lepsze oświetlenie typu LED, co ma znaczenie w dość mętnej wodzie w stawie. Maszyny tego rodzaju może używać wędkarz do kręcenia filmów z udziałem ryb w jego prywatnym stawie. Rzecz jasna nie każdy wędkarz to robi, bo zabawka, którą jest dron podwodny, swoje kosztuje.

  Natomiast większość wędkarzy woli wydać te pieniądze na cos takiego jak kajak lub łódka do wędkowania, bo rzeczy te są dla nich bardziej praktycznymi, choć istnieją też i tacy wędkarze, którzy zainwestują w gadżet niezbyt praktyczny. Zakupią go po to, by się pochwalić tym jakie okazy pływają u nich w stawach i co najciekawsze będą zabierać też takiego drona nad jezioro, po to, by filmować ryby w jeziorze. Filmowanie takie nie jest najłatwiejszym, choć drapieżniki nie boją się dziwnego i drogiego drona.

  Czy klasa drona wiele znaczy?

  Dron podwodny może być zabawką wartą tyle, co typowe markowe buty, czyli opcją na jeden lub na dwa sezony letnie, lub maszyną wartą tyle, co nowy samochód kompaktowy z zaawansowaną kamerą cyfrową nagrywającą w jakości 4K, lub 6K.

  Rzecz jasna, te najciekawsze drony są też drogimi i niesamowicie zwrotnymi. Wiele znaczy też i to, że tanią maszynę tego typu trzeba nieustannie pilotować, a droższy dron ma zaprogramowane funkcje, czyli raczej może w pełni autonomicznie wykonywać sekwencje poleceń operatora.

  Dlatego można go zaprogramować, by kręcił filmy w jednej części stawu, a w tej drugiej operator może sobie swobodnie wędkować. Możliwość tego typu daje dron chasing lub inny dość drogi dron podwodny. Równie wiele znaczy też i to, że części do takiego markowego sprzętu da się dokupić nawet te kilka lat po zakończeniu produkcji, czyli da się go używać przez ponad dziesięć lat. Dlatego inwestowanie w markę ma sens.

  Kilka wzmianek o nagrywaniu?

  Wielu z nas doskonale wie o tym, że dron podwodny wykonuje program, czyli w pewnym momencie zatrzymuje się w wodzie, obraca się wokół własnej osi, po to, by nagrać widok wokół, a potem płynie w inne miejsce, po to, by znów obrócić się wokół. Podczas nagrywania może nawet płynnie przejść na niższą lub na wyższą jakość nagrania, a nawet wyłączyć oświetlenie wokół kamery, po to, by nie płoszyć ryb.

  Tanie drony podwodne nie mają funkcji tego typu i dlatego wielu je kupuje, ze względu na to, że ich strata nie uderzy po portfelu. Natomiast drony droższe to też i znaczna dostępność części do tych małych statków podwodnych, czyli w przypadku niektórych zaawansowanych modeli istnieje nawet możliwość ich unowocześniania wraz z biegiem lat, choć to nadal znaczne inwestowanie w gadżety.

  Więcej informacji znajdziesz na MegaDron.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane