• Menu

  Jak wdrożyć efektywny backup danych w swojej firmie?

  Niezależnie od branży większość firm bazuje na przechowywaniu i przetwarzaniu różnego rodzaju danych. Archiwa papierowe powoli zostają wypierane przez te w formie elektronicznej. Dlatego każdy przedsiębiorca musi myśleć nad tym, jak najlepiej chronić dane przed kradzieżą czy zniszczeniem. Pomocny może okazać się backup danych dla firm.

  Backup danych

  Backup danych dla firm

  Robienie kopii zapasowych wszystkich danych jest oczywiście podstawą działalności we wszystkich firmach. Jeśli tych danych jest dużo, powstaje problem z ich przechowywaniem. Część firm decyduje się na przechowywaniu ich na serwerach w siedzibie firmy, ale to błąd. Złota zasada backupu mówi, że firma powinna posiadać przynajmniej 3 kopie danych, przechowywać je na 2 różnych nośnikach lub serwerach, z czego 1 powinien znajdować się poza siedzibą firmy.

  Jeśli kopie bezpieczeństwa znajdują się w innej lokalizacji niż siedziba klienta, są lepiej chronione przed t zdarzeniami losowymi takimi, jak powódź, pożar, kradzież czy ataki cyberprzestępców. W ten sposób dane zostają zabezpieczone i możesz je odzyskać, jeśli oryginał ulegnie zniszczeniu. Backup danych dla firm w takim przypadku wymaga przechowywania kopii zapasowych na serwerach zewnętrznych, na przykład w firmie oferującej usługi Data Center.

  Backup danych dla firm w INEA

  Usługę backupu danych dla firm w ramach usługi Data Center oferuje operator INEA. Możliwość korzystania z danych w chmurze, błyskawiczna reakcja na awarie i oczywiście pełne bezpieczeństwo i ochrona – to opcje gwarantowane w abonamencie. Usługa INEA backup danych dla firm ma jednak o wiele więcej korzyści.

  Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to ogromna oszczędność. Nie musisz kupować własnej infrastruktury ani zatrudniać osób, które będą ją nadzorować. Nie musisz też zajmować się dokupowaniem dodatkowego sprzętu – w INEA masz możliwość zwiększenia pakietu danych w każdej chwili i dzieje się to niemal automatycznie. Do tego masz możliwość dostępu do swoich danych z różnych miejsc i z różnych komputerów – to plus dla pracowników pracujących zdalnie. Backup jest zgodny z wymogami RODO w kwestii zabezpieczenia danych osobowych i danych wrażliwych.

  Dodatkowo jest to dla ciebie ogromna wygoda. Nie musisz martwić się robieniem kopii zapasowych – w INEA backup jest wykonywany według ustalonego wcześniej harmonogramu, bez konieczności ingerencji pracowników. Wszystko dzieje się błyskawicznie, a przechowywane dane są bezpieczne, ponieważ są szyfrowane przed wysłaniem algorytmem AES 256, a przesył danych jest zabezpieczony protokołem SSL. Dzięki temu dane są lepiej chronione przed możliwymi atakami hakerskimi. Nie musisz już zastanawiać się, jak skutecznie zabezpieczyć dane swojej firmy – backup jest najlepszym rozwiązaniem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane