• Menu

  Jak urządzić pokój nastolatka? Kluczowe kwestie

  Urządzenie pokoju dziecka może przysporzyć trudności, ale dogodzenie nastolatkowi czasem wydaje się niemożliwe. Młodzi ludzie potrafią często zmieniać zdanie lub mają zupełnie niepraktyczne pomysły. Co zrobić, aby aranżacja pokoju młodzieżowego była udana? Jaki styl powinny mieć meble dla nastolatków?

  pokój nastolatka

  Wspólne urządzanie pokoju – decyzja nastolatka i rodziców

  Dorastający człowiek potrzebuje własnej przestrzeni, w której będzie się czuć naprawdę dobrze. Moment, gdy przestaje być dzieckiem, a nie jest jeszcze dorosłym to etap pełen wyzwań, na którym nadal potrzebna jest pomoc rodziców. Dlatego meble młodzieżowe powinny być wybierane wspólnie. Nastolatek ma swoją określoną wizję aranżacji pokoju i trzeba mu pozwolić na powiedzenie, czego chce, a zadaniem rodziców jest dopasowanie do tej wizji funkcjonalnych rozwiązań i przedstawienie ewentualnych alternatyw. Pod uwagę należy wziąć funkcjonalność, estetykę i możliwości finansowe. Może okazać się, że pomysł nastolatka jest dobry pod wieloma względami, ale przekracza budżet przeznaczony na aranżację pokoju i będzie wymagał modyfikacji. Polecanym rozwiązaniem są meble młodzieżowe drewniane, które charakteryzują się prostotą i wpisują w różne koncepcje aranżacyjne.

  Minimalistyczny i uniwersalny design

  Do większości pokojów i rodzajów aranżacji pasują meble młodzieżowe nowoczesne. Są odpowiednie zarówno dla młodych kobiet, jak i mężczyzn. Charakteryzują się prostotą formy. Minimalistyczny design sprawia, że mogą służyć za subtelne, ale interesujące tło aranżacji.  Nieskomplikowane linie i jasna kolorystyka wprowadzają do wnętrza harmonię. Nawet duże meble wydają się lżejsze, dzięki czemu nie przytłaczają pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w pokojach o niewielkim metrażu. Na dodatek proste i jasne meble dla nastolatków pozwalają na szybką zmianę stylu aranżacji. Wystarczy przemalowanie ścian lub zmiana dodatków, aby pokój nabrał zupełnie innego charakteru. Jest to istotne w przypadku nastolatków, które łatwo ulegają trendom i często chcą mieć to, co znajomi lub po prostu lubią zmieniać zdanie. Cały pokój nastolatka można wyposażyć dzięki ofercie mebli https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-nastolatka/. Oprócz łóżka, szafy lub biurka można się tu zaopatrzyć w dodatkowe wygodne rozwiązania, które pozwalają na komfortowe zagospodarowanie przestrzeni. Wszystkie proponowane meble drewniane młodzieżowe spełniają wymagane normy jakości i bezpieczeństwa.

  Funkcjonalne rozwiązania dopasowane do każdego wnętrza

  Estetyka ma ogromne znaczenie dla samopoczucia nastolatka, ale funkcjonalność wyposażenia to podstawa, o której trzeba zawsze pamiętać. Gdy przestrzeń do zagospodarowania jest niewielka, konieczne bywa zastosowanie sprytnych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzi się nieco miejsca. Potrzebne są nietypowe meble drewniane młodzieżowe, czyli np. łóżko z wysuwaną szufladą albo łóżko piętrowe, pod którym znajduje się biurko, ale mogą to być również wszelkiego rodzaju szafki i półki wiszące oraz kontenery, skrzynie, szuflady i inne schowki, które można z łatwością schować w kącie lub pod biurkiem albo dowolnie przestawiać dzięki zamontowanym kółkom.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane