• Menu

  Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Czy warto wybrać drewniane meble?

  Dla niemowlęcia wszystko jest nowe i zupełnie nieznane, dlatego dla jego poczucia bezpieczeństwa oraz prawidłowego rozwoju, trzeba zadbać o stworzenie przestrzeni o przyjaznym, kojącym charakterze. Pokój niemowlęcia powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również przyjemny wizualnie, a przede wszystkim wyposażenie musi mieć wszelkie niezbędne atesty, aby w żaden sposób nie wpływało negatywnie na zdrowie dziecka. Drewniane meble cieszą się niesłabnącą popularnością. Co o tym decyduje?

  meble dla niemowlaka

  Drewno – nietoksyczny i trwały materiał

  Wszechobecna chemia sprawia, że coraz bardziej zwracamy się ku naturze. Drewno zawsze było materiałem wykorzystywanym w budownictwie i wyposażeniu wnętrz, a jego ekologiczny charakter przekonuje tym bardziej. Meble dla niemowląt powinny być wysokiej jakości. Odpowiednie jest m.in. wysokogatunkowe drewno sosnowe i bukowe. Wykonane z nich meble są solidne oraz wytrzymałe, dzięki czemu mogą służyć przez długi czas. Na dodatek drewno sosnowe jest zalecane, gdy maluszki przejawiają tendencję do alergii. Jego powierzchnia ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu kurz nie przywiera do jego powierzchni. Jest to bardzo ważne, ponieważ roztocza bytujące w kurzu stanowią źródło alergii. Kupując drewniane meble dla niemowlaka, należy sprawdzić, czy nie tylko sam materiał, ale również wykonanie jest wysokiej jakości. Powierzchnia i brzegi mebli muszą być idealnie gładkie, pozbawione jakichkolwiek zadziorów. Kanty nie mogą być ostre.

  Kolorystyka mebli dostosowana do wieku dziecka

  Zaraz po urodzeniu możliwości wzroku dziecka są ograniczone. Widzi przedmioty, które są oddalone najwyżej o 20-30 cm, a reszta jest zamazana. Otaczający go świat widzi w odcieniach szarości. Z każdym miesiącem jego pole widzenia ulega rozszerzeniu i zaczyna dostrzegać kształty, kolory i ich natężenie. Stymulowanie zmysłu wzroku powinno odbywać się stopniowo, dlatego pokój powinien być urządzony w stonowanych kolorach. Maluszki lubią kolor biały, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać białe meble do pokoju dla niemowlaka.

  Bardziej wyraziste kolory powinny posłużyć jedynie za dodatki. Niezależnie od tego, jaki kolor mebli wybierzemy, ważne jest, czy farby i lakiery, którymi są pomalowane, nie stwarzają dla nich zagrożenia. Produkty pełne chemii łatwo wywołują uczulenie, a skóra dzieci i śluzówki są u nich wyjątkowo podatne na podrażnienie, dlatego warto wybierać drewniane meble pokryte ekologicznymi farbami wodnymi, które nie alergizują. W wyposażeniu dostępnym na stronie https://www.pinio.com.pl/dla-niemowlaka/ zastosowano właśnie takie rozwiązanie.

  Bezpieczeństwo niemowlaka to podstawa

  Pięknie prezentujące się meble do pokoiku dla niemowlaka nie spełnią swojego zadania, jeżeli nie będą bezpieczne. Odpowiednio dobrana kolorystyka oraz niebanalny design o lekkiej linii powinny iść w parze z atestami, które potwierdzają zgodność produktu z polskimi i europejskimi normami jakości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane